statystyki

Pracodawca odpowie za pijanego pracownika

autor: Artur Radwan29.05.2014, 09:29; Aktualizacja: 29.05.2014, 09:31

Śmierć pracownika korzystającego z firmowego transportu, który zapewniał dowóz do siedziby przedsiębiorstwa, można uznać za wypadek przy pracy. Musi się to jednak wiązać z obowiązkiem stawienia się w zakładzie, np. w związku z rozliczeniem sprzętu lub zdaniem relacji z wykonanych czynności. Tak orzekł Sąd Najwyższy.

Pracownik był zatrudniony na czas nieokreślony w firmie na stanowisku konserwatora zieleni. W listopadzie 2007 r. wraz z trzema pracownikami spółki został oddelegowany do pracy w innej miejscowości. Przewóz w obie strony organizował pracodawca. W drodze powrotnej po wykonanej pracy, w trakcie postoju podwładni zakupili alkohol. Następnie z niewyjaśnionych przyczyn jeden z nich wypadł z poruszającego się auta i poniósł śmierć na miejscu. W grudniu 2007 r. żona zmarłego wystąpiła do firmy z wnioskiem o uznanie zdarzenia za wypadek przy pracy. Firma nie zgodziła się na to żądanie.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane