Zakaz konkurencji w umowie cywilnej możliwy również nieodpłatnie

autor: Not. BL08.05.2014, 08:24; Aktualizacja: 08.05.2014, 08:26

Strony zawarły umowę o świadczenie usług pomiędzy przedsiębiorcami. Z uwagi na dostęp do innowacyjnych rozwiązań zleceniodawcy zależy na wprowadzeniu do niej zakazu konkurencji. Czy wprowadzenie takiej klauzuli jest możliwe?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • Rozczarowany(2019-07-24 09:47) Zgłoś naruszenie 00

  Powierzchowne potraktowanie tematu. Kodeks pracy czytelnie to określa. Jest zakaz jest odszkodowanie na okres obowiązywania zakazu przynajmniej 25% dotychczasowej płacy. Umowa cywilno prawna brak odszkodowania i brak pracy w zawodzie np. architekta ??? Ktoś powinien się tym zająć. Podmiot dominujący duża mocna firma trzyma na smyczy i ogranicza prawo do wykonywania zawodu np. młodego architekta, prawnika, cukiernika , hydraulika. Kto ma bronić w sądzie młodego człowieka w tych sprawach w przypadku konfrontacji z zespołem prawników kancelarii dużego podmiotu. Bzdura i luka prawna służąca dużym graczom rynkowym a nie społeczeństwu.

  Odpowiedz
 • Projektant(2015-08-03 10:09) Zgłoś naruszenie 00

  To jest jakiś żart ? Pracując jako student, mój pracodawca wystawia mi miesięczną umowę zlecenie. I tak się zgodziłem na prawa autorskie, i blokowanie wszelkich udogodnień związanych z tą umową. Teraz niby inwestując w sprzęt, oprogramowanie i materiały edukacyjne nie mógł bym wykonywać innych zleceń/dzieł ? Nie podoba mi się to. Osobiście jestem bardzo przeciwny wprowadzaniu tego typu klauzuli w umowie.

  Odpowiedz
 • ...??(2014-07-12 10:15) Zgłoś naruszenie 00

  Dotychczasowy zakaz konkurencji przy odchodzeniu z pracy, to WIELKA LIPA i ROZKRADANIE PIENIĘDZY.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane