Świadczenie pielęgnacyjne będzie waloryzowane

autor: Michalina Topolewska11.04.2014, 07:18; Aktualizacja: 11.04.2014, 08:27

Wysokość świadczenia pielęgnacyjnego dla rodziców dzieci niepełnosprawnych po 2016 r. będzie uzależniona od tego, o ile będzie rosło minimalne wynagrodzenie za pracę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • MK(2014-04-11 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Na dzień dzisiejszy wiadomo, że świadczenie pielęgnacyjne dla rodziców chorych dzieci będzie wypłacane od 1 maja a co z dorosłymi niepełnosprawnymi?

    Odpowiedz
  • Czytelnik(2014-04-11 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Przepraszam a co z zasiłkiem pielęgnacyjnym, który nie zmienia się od lat.

    Odpowiedz
  • POlok(2014-04-11 19:30) Zgłoś naruszenie 00

    Przepraszam a co z zasiłkiem pielęgnacyjnym, który nie zmienia się od lat. - Zmieni się po wyborach. JAROSŁAW Ty nas zbaw.

    Odpowiedz
  • matka(2014-04-11 20:48) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy od maja i maja a co z kwietniem dostałam pieniążki i było 200 zł mniej nie dostałam tego rządowego dodatku

    Odpowiedz
  • Monika(2014-04-17 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Ja np ten rządowy dodatek otrzymuję osobnym przelewem na konto

    Odpowiedz
  • losiu74(2014-04-20 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    A ja mam pytanie bo co znajduję artykuł to sprzecznie informacje widzę.
    "Wedle nowej ustawy opiekunowie osób niepełnosprawnych, którzy utracili prawo do świadczeń pielęgnacyjnych, otrzymają zwrot zaległych pieniędzy wraz z ustawowymi odsetkami (ok. 5,5 tys. zł). Przywrócone zostanie im również prawo do zasiłku, niezależnie od kryterium dochodowego jednak ustawa nie przywraca opiekunom dorosłych niepełnosprawnych prawa do świadczenia pielęgnacyjnego, ale wprowadza nowy rodzaj zasiłku przeznaczonego specjalnie dla tej grupy"-to cytat jednego z takich artykułów. Jak rozumieć takie masło maślane?
    To niby jak-zostaną zwrócone zaległe pieniądze od lipca do teraz ale prawo do dalszego świadczenia już nie i trzeba pisać nowe wnioski o jakiś nowy bubel który pewnie będzie podobny do poprzedniego? Nie wszyscy utracili prawa do świadczenia przez kryterium dochodowe.Mi odmówiono cytując urzędasa "ponieważ nie zrezygnowałem z pracy w dniu wydania orzeczenia o niepełnosprawności mojego ojca" bo akurat w tym samym dniu miałem biec do zakładu pracy złożyć wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym.Nic już nie rozumiem-zostanie przywrócone prawo do odebranego świadczenia jeśli ktoś miał je do lipca czy trzeba będzie jak pisałem wyżej jakiś nowy szajs składać?

    Odpowiedz
  • opiekunki osub niepelnosprawnych(2014-05-06 21:09) Zgłoś naruszenie 00

    niestety tylko wysokosc ta druga kwota.

    Odpowiedz
  • do losiu 74(2014-04-21 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    jesli pracowalas a ojciec otrzymuje emeruture to nie narzekaj urzedas mial racje ...niepelnosprawne dorosle dzieci to co innego ich rodzice zrezygnowali z pracy po to aby opiekowac sie tymi chorymi..i to jest na reke panstwu bo opiewa w zakladzie nad takimi to 3000-4000tys mies wiec jeszcze odciazaja panstwo ...ty chcesz i pracowac i miec swiadczenie i emeryture ojca ..nie za duzo wymagasz?

    Odpowiedz
  • kasia1190(2014-04-24 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    witam mam,24 lata. od urodzenia choruję, orzeczenie o niepełnosprawności posiadam około 15 lat z przedłuzeniami. moja mama dostawała świadczenie pielęgnacyjne około 15 lat. Teraz znowu staramy się o świadczenie pielęgnacyje.Czy teraz moja mama będzie dostawać 620 zł czy 520 zł? Proszę o odpowiedź

    Odpowiedz