Komu przysługują pieniądze z pomocy społecznej

autor: Agnieszka Brzostek10.04.2014, 07:00; Aktualizacja: 10.04.2014, 15:14
pieniądze-finanse-złoty

pieniądze, finanse, złotyźródło: ShutterStock

Przyznanie pomocy społecznej przez polskie instytucje jest uzależnione od posiadania polskiego obywatelstwa (lub obywatelstwa jednego z państw UE) i przebywania na terytorium RP oraz spełniania określonego kryterium dochodowego. W szczególnych przypadkach na pomoc mogą liczyć również cudzoziemcy spoza UE.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • Marek(2014-06-25 11:30) Zgłoś naruszenie 10

    MOPS to fikcja i pomoc społeczna dlaczego tym nie zainteresuje się Premier czy Prezydent bo to jest fikcja a nie pomoc

    Odpowiedz
  • ALDI(2014-04-10 10:06) Zgłoś naruszenie 10

    I CO Z TEGO, ŻE SĄ OŚRODKI POMOCY SPOŁECZNEJ JAK PRACOWNICY NAWET NIE POTRAFIĄ UDZIELIĆ INFORMACJI O FORMACH POMOCY. JA MAM DWÓCH SYNÓW UPOŚLEDZONYCH UMYSŁOWO I PRACOWNIKA OŚRODKA WIE O MOICH PROBLEMACH Z SYNAMI ALE MIMO TO NIE POWIEDZIAŁA ŻE ISTNIEJE TAKA FORMA POMOCY JAK SPECJALISTYCZNE
    USŁUGI OPIEKUŃCZE. A JAK NAPISAŁAM SKARGĘ DO BURMISTRZA TO SIĘ DOWIEDZIAŁAM, ŻE PRACOWNICA MYŚLAŁA ŻE JESTEM NA TYLE MĄDRA I WIEM O TAKICH USŁUGACH.

    Odpowiedz
  • Vox61(2014-04-10 11:49) Zgłoś naruszenie 10

    Po ponad 5 latach bezrobocia otrzymałem z MOPS -u w Gdyni zasiłek celowy na zakup posiłku ( jednego ? ) i żywności w wysokości 100 zł na miesiąc czyli 3,22 zł na dzień. Widać pojęcie minimum socjalnego czy egzystencji jest im zupełnie obce , ale decyzja jest za to zgodna z rządowym programem " Pomoc państwa w zakresie dożywiania" na lata 2014-2020. I to jest najważniejsze .

    Odpowiedz
  • furtus(2014-04-10 17:27) Zgłoś naruszenie 10

    Polska to chory kraj łupi obywatela ile może a gdy obywatel w potrzebie to ma go głęboko w dupie i szuka nowego podatku aby elitom żyło się lepiej

    Odpowiedz
  • młodzież bezpartyjna(2014-04-10 18:07) Zgłoś naruszenie 00

    Pomoc społeczna nie trafia do ludzi którzy znależli się w trudnej sytuacji i wszelkimi siłami chcą ją zmienić ,ale do pasożytów którzy nie chcą pracować lub pracują na czarno i udają bezrobotnych.Często taki,,pasożyt,,traktuje swoje dzieci jako kartę przetargową ,,mam dzieci dajcie na dzieci,dlaczego tak mało?itp.Pasożyta nikt nie nauczył że utrzymanie potomstwa to jego obowiązek.Następną grupą są ,,samotne mamuśki,,.W Polsce z opieki społecznej korzystają głównie pasożyty społeczne,a nie ludzie którzy powinni ją otrzymać i którym serdecznie współczuję.

    Odpowiedz
  • eureka(2016-10-17 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego nikt sie na to nie zbuntuje -bo wstyd?

    Odpowiedz
  • Scisle(2014-04-10 14:28) Zgłoś naruszenie 01

    Zwracam uwagę autorce, że od 1991 roku w tym kraju nie ma opieki społecznej. Jest pomoc społeczna. Termin "opieka" niestety nadal funkcjonuje w powszechnej świadomości - głównie za sprawą mediów, które uparcie się nim posługują.

    Odpowiedz