Więcej opiekunów osób niepełnosprawnych ze świadczeniami

autor: Michalina Topolewska07.04.2014, 07:01; Aktualizacja: 07.04.2014, 09:00
Niepracujące osoby będą mogły się starać o specjalny zasiłek od 2015 roku

Niepracujące osoby będą mogły się starać o specjalny zasiłek od 2015 rokuźródło: ShutterStock

Posłowie złagodzili zasady uzyskania wsparcia przez osoby zajmujące się niepełnosprawnymi krewnymi. Zyskają małżonkowie, rolnicy i bezrobotni

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (14)

  • zona niepelnosprawnego.(2014-06-04 11:39) Zgłoś naruszenie 00

    wszyskich przebadac skala bartella. polowa do roboty

    Odpowiedz
  • fond(2014-05-14 18:45) Zgłoś naruszenie 00

    Ustawa jest.
    A że znów niekonstytucyjna? A komu to przeszkadza, zanim TK zajmie stanowisko zaoszczędzi się trochę kasy. A jak są oszczędności to i premia się należy. Proste. Choć smutne...
    Rząd po raz kolejny napluł w twarz najsłabszym. Opiekunów dorosłych niepełnosprawnych cynicznie podzielił na lepszych i gorszych, chociaż gdyby nie orzeczenie TK wszyscy byliby tymi gorszymi.

    Narzekasz Aga na 520 złotych? Ja nie mam nic, ani złotówki. Nie mówiąc o ubezpieczeniach. I po prostu już nie wiem jak mam żyć...

    Odpowiedz
  • Aga(2014-04-30 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    Nasze Państwo będzie kazało nam żyć za te 520zl? To mamy głodować nadal???

    Odpowiedz
  • m(2014-04-29 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    kto wam ludzie zabrał ? Wasz rząd wspaniały a nie mopsy i gopsy, ludzie trochę wiedzy nie zaszkodzi

    Odpowiedz
  • m(2014-04-29 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    czekamy na ustawę bo fizycznie jej nie ma

    Odpowiedz
  • SŁAWA(2014-04-28 17:10) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego niby ja mam teraz biegac po mopsach i skladac kolejne wnioski, to mopsu obowiazekżeby zwrocic to co zabrali a przynajmniej powiadomic mnie o terminie odbioru zaleglych pieniedzy.Ja nie mam z kim zostawic chorej matki i nie dysponuje czasem żeby go tracic na czekanie w dlugich kolejkach w mopsie!!

    Odpowiedz
  • losiu74(2014-04-20 20:27) Zgłoś naruszenie 00

    mam pytanie bo wszędzie sprzecznie info widzę :
    Osoby które utraciły prawo do świadczenia pielęgnacyjnego po 1 lipca a miały je do tego momentu odzyskają je czy jak wyczytałem będą musiały składać wnioski o jakiś nowy wynalazek który jak się obawiam będzie podobny do specjalnego zasiłku i znów usłyszę że nie poleciałem złożyć wymówienia z pracy w trybie natychmiastowym w dniu uzyskania orzeczenia przez mojego ojca i wrócimy do punktu wyjścia?

    Odpowiedz
  • anna(2014-04-14 15:48) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy można składać wniosek o zaległy zasiłek.

    Odpowiedz
  • n.i.n.e.r.(2014-04-07 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    dawać-oddawać co się komu należy, sprawiedliwie i nie mataczyć ...

    Konstytucja (od łac. constituo, -ere – urządzać, ustanawiać, regulować) – akt prawny, określany także jako ustawa zasadnicza, która zazwyczaj ma najwyższą moc prawną w systemie źródeł prawa w państwie.

    Odpowiedz
  • kami(2014-04-07 12:12) Zgłoś naruszenie 00

    czy ktos mi powie czy do uzyskania tych zaleglosci bedzie potrzebne bierzacy stopien niepelnosprawnosci?

    Odpowiedz
  • opiekun_50(2014-04-07 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    obowiązek powiadomienia o możliwości złożenia wniosku będzie miał MOPS-urząd w którym składało się wcześniej wniosek o zasiłek.Mają 14 dni po ukazaniu się w Dz.U

    Odpowiedz
  • maggy(2014-04-07 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    a co z nowymi opiekunami? czy tylko "starzy" opiekunowie dostaną zasiłek na starych zasadach a nowi już nie? też nic z tego nie rozumiem

    Odpowiedz
  • eda(2014-04-07 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    to w końcu,od kiedy można składać wnioski o ten zaległy?tak czy siak jaka głupi byłam taka jestem

    Odpowiedz
  • Ryszard(2014-04-07 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    To jest sposób na walkę z bezrobociem na wsi.

    Odpowiedz