Kosiniak-Kamysz: "Ustawa przywracająca świadczenia dla opiekunów dorosłych niepełnosprawnych może wejść w życie w maju"

27.03.2014, 14:56; Aktualizacja: 27.03.2014, 17:07
Spotkanie ministra Kosiniaka-Kamysza z opiekunami osób niepełnosprawnych. Fot.  PAP/Jakub Kamiński

Przywrócenie świadczenia dla opiekunów dorosłych niepełnosprawnych może wejść w życie w maju. Fot. PAP/Jakub Kamińskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

Fiasko rozmów w ministerstwie pracy i polityki społecznej. Z przedstawicielami resortu spotkali się opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych. Żądają oni takich sam praw i świadczeń, o jakie walczą rodzice niepełnosprawnych dzieci. Po spotkaniu z ministrem Władysławem Kosiniak-Kamyszem mówili o rozczarowaniu. W ich ocenie, ze strony resortu nie padły żadne poważne argumenty, dlatego nie można było stworzyć nawet protokołu rozbieżności.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (23)

  • opiekun(2014-05-01 00:13) Zgłoś naruszenie 00

    Złodzieje z Wiejskiej ukradły i przyczyniaja sie do śmierci osób pozbawionych zasilków. Chora ustawa niby poprawka nie oddaje zasilków zabranych osobom ktorym skonczyl sie czas decyzji o niepelnosprawnosci i otrzymały dalsza decyzje o stanie niepelnosprawnosci. TO SKANDAL ZŁODZIEJE Z WIEJSKIEJ, BANDYCI. Mam tylko nadzieje, ze znajdzie sie wreszcie skuteczny Brunon K.

    Odpowiedz
  • opiekun os dorosłej(2014-04-04 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    Całym sercem jestem z Wami protestującymi opiekunów dorosłych opisywać sytuację niema po co.To wszystko kłam. Wszędzie taki sam problem. TO TYLKO GRA a wszystko zostanie tak jak ONI zechcą...

    Odpowiedz
  • opiekunka mamy po udarze(2014-04-01 20:21) Zgłoś naruszenie 00

    W 2o10 roku mama dostała udar ja zwolniłam się z pracy,niestety obowiązkowe ubezpieczenie w KRUS mnie przekreśliło i odebrali mi zasiłek,pierwsza porażka obecnie mam drugą jak dowiedziałam się że mojego odwołania nie wysłały urzędniczki do samorządowego kolegium odwoławczego a kłamały że wyslały sprawe zgłosiłam na prokurature ,dobrze że mama ma emeryture bo niebyłoby za co żyć

    Odpowiedz
  • iwona23(2014-04-01 16:54) Zgłoś naruszenie 00

    PANIE TUSK ZLITUJ CIE SIE NA BIEDNYCH LUDZIACH OBIECUJECIE ZE ODDACIE NAM PIENIADZE ZABRANE OD LIPCA 2013 ROKU MIALY JUZ BYC WYPLACANE W MARCU TEGO ROKU TERAZ PISZECIE ZE DOPIERO W MAJU LUDZI ROBICIE ZA GLUPKOW ZABRALISCIE NAM NASZE PIENIADZE A TERAZ NIE CHCECIE ODDAC W NASZYM ZADZIE TO POPROST SIEDZA SAMI ZARLACZE ZABIERAJA BIEDNYM A DAJ BOGATYM WSTYT I CHANBA CO Z NAMI ROBI TEN POMYLONY RZAD A TUSK TO JAK SIE POJAWIA NA ANTENIE TO ZROBI TEN SWOJ SZYDERCZY USMIECH I OBIECUJE ZLOTE GORY A G...O DAJ TAKI RZAD TO TYLKO POD MUR I WYSTRZELAC ALBO DO OSWIECIMIA I DO PIECA HNBA HANBA

    Odpowiedz
  • rusałka(2014-03-31 23:40) Zgłoś naruszenie 00

    podpis do obrazka


    chłopczyk i dziewczyna... jak na malowanym obrazku.. siedzą i myślą... co wy k...wa chcecie ode mnie? ja tu tylko sprzątam (oszukuje jak tusek każe)

    Odpowiedz
  • opiekunka(2014-03-31 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    od kiedy można spodziewać się zaległych nam swiadczeń za tak ciężką całodobową opiekę?może który z posłów zamieniłby się na tę propozycję(opiekę i pensję)?bo ja nie mam środków do życia

    Odpowiedz
  • opiekunkamatki(2014-03-29 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ta banda z rządu tyle razy nas oszukała .Nie mam na leki dla siebie moja mama ma renty 1400 ,za jej pieniędzy utrzymują się 3 osoby .Proszę napisać jak żyć. (brak rezygnacji z pracy).

    Odpowiedz
  • Bożena(2014-03-29 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Tego braku logiki już nie jestem w stanie pojąć, gdyż świadczenie pielęgnacyjne z założenia było dedykowane opiekunowi za rezygnację z dotychczasowej pracy na rzecz konieczności sprawowania opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny. Czy wg. młodego ministra Kosiniaka-Kamysza opiekun ma się podpiąć pod głodową rentę swego podopiecznego i być na jego utrzymaniu? Myślałam, że to opiekun ma pomagać podopiecznemu dorosłemu niepełnosprawnemu inwalidzie a nie niepełnosprawny inwalida ma holować finansowo swego opiekuna. Tak wygląda przewrotna polityka i pomoc rządu a wszystko odbywa się w majestacie prawa

    Odpowiedz
  • Bea(2014-03-28 16:42) Zgłoś naruszenie 00

    Jaka jest różnica między NIEPEŁNOSPRAWNYM DZIECKIEM A DOROSŁYM???Jest to ZNOWU rażąca niesprawiedliwość! I ZDECYDOWANIE jestem ZA uzależnieniem kwoty od STOPNIA niepełnosprawności a nie wszystkim równo???ALE NASZ RZĄD NIESTETY WYPUSZCZA BUBEL ZA BUBLEM i nikt tam nie myśli praktycznie i życiowo-ot co!!! ZAWSZE powinni konsultować przed wprow.czegokolwiek z bezpośrednio zainteresowanymi i PYTAĆ ich o zdanie a potem działać!

    Odpowiedz
  • andrej(2014-03-28 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    kazdy debil w tym kraju moze byc min pracy i rzadzi tusk..opiekunowie dorslych musza dostac do tuska, sprytem jak matki dzieci...

    Odpowiedz
  • jac(2014-03-28 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    ja chce złożyc dokumenty, bo nie pracuję i opiekuje sie matka [do tej pory wymagania były inne i nie mogłem skorzystać ]czekam na nowa ustawe ,a moze ośrodki pomocy społecznej juz ja maja ???///i niby do kiedy mam czekac ?

    Odpowiedz
  • p04(2014-03-28 00:47) Zgłoś naruszenie 00

    A do maja to co? Znowu NIC??? Ci politycy to nie tylko kasy, ale i czasu mają jakby więcej.

    Odpowiedz
  • Alo(2014-03-27 22:54) Zgłoś naruszenie 00

    Ja także popieram strajkujących. Opieka nad dorosłymi niepełnosprawnymi niczym się nie różni od opieki matki nad dzieckiem, tyle samo wkladaja w ta opieke pracy. Wiec dlaczego mają być i inaczej traktowani niż matki dzieci niepełnosprawnych.

    Odpowiedz
  • mts(2014-03-27 20:56) Zgłoś naruszenie 00

    popieram strajkujących

    Odpowiedz
  • posel(2014-03-27 18:24) Zgłoś naruszenie 00

    goraco popieram opiekunuw, tylo upur daje wyniki z tymi chamai z po i psl...

    Odpowiedz
  • mister wygnany(2014-03-27 17:37) Zgłoś naruszenie 00

    NAJPIERW ZABIERAJĄ ...PÓŹNIEJ DAJĄ ALE DOBROCZYNCY.. WYBORY HAHAHA.

    Odpowiedz
  • burak(2014-03-27 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej to załozyć Fundację.Pawłoski Stowarzyszenie przyjaciół Integracji,i z tego żyje a czy komuś pomógł?sobie napewno.A kasa z PFRON czyli państwowa .Fundacje prezesi powinni pracować za darmo .Moze by komuś pomogły a tak tylko na pensje,prezesów.

    Odpowiedz
  • antypsel(2014-03-27 17:21) Zgłoś naruszenie 00

    ty Kamyszak nie masz nic do gadania bo jesteś tylko marionetką w rękach tych co trzymają kasę.Nie lansuj się i nie wychodż przed szereg bo .../patrz początek zdania/.

    Odpowiedz
  • andrzej(2014-03-27 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    ..i Podpisuję się pod tym oburącz !! " Każdy, kto nie dotknął problemu bezpośrednio, kto nie zna z autopsji wagi i istoty sprawy, niech się zamknie ! Niech wsadzi mordę w kubeł i każdego dnia dziękuje Bogu, że sam jest zdrowy jak i reszta rodziny. I niech nie komentuje, nie filozofuje, bo nie wie, o czym mówi !!! "

    Odpowiedz
  • torro(2014-03-27 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk wraz z ekipą robią co chcą,opływają w luksusach,a wszystko za nasze-podatników pieniądze!

    Odpowiedz