Emigracyjna reaktywacja, czyli żółte światło nie tylko dla deweloperów.

02.03.2014, 11:18; Aktualizacja: 02.03.2014, 11:31
Europa

Europaźródło: ShutterStock

Z opublikowanych ostatnio przez Gazetę Prawną wyników badań autorstwa rektora Uczelni Łazarskiego wynika, że w wyniku silnej reaktywacji fali emigracji sprzed kilku lat Polskę w ubiegłym roku mogło opuścić nawet grubo ponad pół miliona rodaków. Co gorsza, zdaniem innych niezależnych ekspertów – nota bene profesorów najlepszych polskich uczelni, proces ten w najbliższych latach będzie się w sposób nieodwracalny i systematyczny nasilał – pisze Jarosław Jędrzyński z portalu RynekPierwotny.com.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:RynekPierwotny.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

 • UJ Krakow (obalic rzad POlszewikow,Polacy zostana)(2014-03-02 16:38) Zgłoś naruszenie 00

  Sprawa prosta i realna,obalic obecny antynardowy rzad POlszewikow,rozliczyc,skonfiskowac ich majatki,najsurowsze wyroki,wybor prawych Polakow,ktorzy poprowadza kraj z upadlosci i podniosa Polakow z kolan przed czerwonymi i PObarwionymi lajdakami.
  Wsrod patriotow Poslki,ludzi prawych dobrac ludzi mlodych ale patriotow.
  POlszewikow wydalic z Polski do obrzydliwego unijnego bagna,niech tam zdychaja,a nie bedzie ucieczki Polakow za unijnymi ochlapami.

  Odpowiedz
 • Luki(2014-03-05 14:01) Zgłoś naruszenie 00

  Dodałbym, że do nadwyżki mieszkań w Polsce najbliższych latach przyczyni się oprócz emigracji i malejącego popytu podaż na rynku wtórnym, ze względu na ujemny przyrost naturalny ludności, zanotowany już w 2013r. (www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/L_podst_inf_o_rozwoju_dem_pl_do_2013.pdf ) Cena wynajmu w Berlinie za m2 to średnio 6 Euro = 25 zł m2 Czyli ceny jak w Polsce, niestety tam zarobki są znacznie wyższe niż w Polsce. Nasza siła nabywcza jest ograniczona po przez koszty stałe czyli cenę mieszkań, opłat itd. Dlatego młodzi ludzi widzą, że perspektywy w tym kraju są ograniczone i decyzja jest jedna życie zagranicą jest łatwiejsze mając nawet przeciętną pracę.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane