Gmina nie odstąpi od opłaty za pobyt w domu pomocy społecznej

autor: Michalina Topolewska24.02.2014, 08:16; Aktualizacja: 24.02.2014, 08:17

Rzecznik praw obywatelskich (RPO) chce tak doprecyzować przepisy, aby jednoznacznie wskazywały, że najbliżsi krewni nie muszą ponosić kosztów pobytu w placówce całodobowej opieki członka rodziny, jeżeli wcześniej nie wywiązywał się on ze swoich obowiązków małżeńskich lub rodzicielskich.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • AZ(2014-07-04 07:20) Zgłoś naruszenie 30

    Jestem w podobnej sytuacji. Ojciec alkoholik, znęcał się nade mną psychicznie i fizycznie, przeszłam kilka razy silne depresję, leczyłam się z powodu DDA, chodziłam na terapię grupową. Od kilku tygodni ojciec jest w DPS, MOPR chce żebym do niego dopłacała. Niech ktoś mi powie gdzie tu sprawiedliwość, i gdzie było moje państwo kiedy małe dziecko, zastraszone i terroryzowane przez własnego ojca, potrzebowało pomocy?

    Odpowiedz
  • Marek(2014-03-11 08:35) Zgłoś naruszenie 20

    Niestety jestem w takiej sytuacji: ojciec, alkoholik, psychicznie chory, obecnie po trzydziestu paru latach przyjmowania psychotropów i leków uspokajających, nagle przestał je przyjmować i pić po umieszczeniu w DPS, jest w stanie pracować a mimo to mieszka w DPS jak w hotelu, kontakt urwany, nigdy nie wywiązywał się z obowiązków rodzicielskich, znęcał się psychicznie nad rodziną a obecnie zastrzegł, by nie podawać do niego kontaktu... a teraz mopr chce, żebym na niego płacił. Wstyd i hańba dla POlskiego kraju i prawa.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane