Jest projekt ustawy w sprawie utraconych świadczeń pielęgnacyjnych. Komu będzie przysługiwał zwrot?

05.02.2014, 19:46; Aktualizacja: 05.02.2014, 19:52

Ministerstwo Pracy przygotowało projekt ustawy, która przyznaje zasiłki dla  opiekunów osobom, które utraciły świadczenie pielęgnacyjne po 30 czerwca 2013 r.  Projekt zmian został przesłany do konsultacji międzyresortowych oraz z partnerami   społecznymi.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Informacja prasowa
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (22)

  • Lech Zet(2014-02-05 20:27) Zgłoś naruszenie 00

    Co za bełkot?

    Odpowiedz
  • tak będzie(2014-02-05 20:48) Zgłoś naruszenie 00

    opiekunowie mieli prawo do świadczenia przyznanego bezterminowo później bezprawnie odebranego teraz zasiłek? kolejna skala wykluczeń!

    Odpowiedz
  • _niner(2014-02-05 21:20) Zgłoś naruszenie 00

    Znów kombinują łobuzy !!! Niech przywrócą ŚWIADCZENIE PIELĘGNACYJNE !!! a nie jakiś zasiłek zastępczy !!!
    Znowu chcą oszczędzić na opiekunach. A WYSTARCZYŁO BY SIĘ ZACHOWAĆ PRZYZWOICIE !!! CZY TO AŻ TAK WIELE ???

    Ale czego można się spodziewać po bezdusznych politykierach !!!

    Odpowiedz
  • matka ON(2014-02-05 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    co pol roku wywiad?Inwigilacja...marnowanie pieniedzy. Wystarczy sprawdzic przed przyznaniem swiadczenia chorego i opiekuna...

    Odpowiedz
  • WO(2014-02-05 23:57) Zgłoś naruszenie 00

    co pół roku to wybory powinny być, a każdemu wyborcy powinni jeszcze za chęć pójścia na głosowanie zapłacić

    Odpowiedz
  • człowiek(2014-02-06 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    Świadczenie pielęgnacyjne wygasło na mocy ustawy, jeżeli zostanie przywrócone, to dlaczego nie z urzędu tylko na podstawie kolejnego wniosku? MOPSy mają przecież kopię decyzji wydanych bezterminowo i zamiast informować o możliwości złożenia wniosku o przyznanie zasiłku(?) nie wydadzą właściwej decyzji? I co z odsetkami oraz zaległymi składkami emerytalnymi???

    Odpowiedz
  • MOL(2014-02-06 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z człowiekiem w tym czym się wypowiedział Ponad to zgodnie z prawem należą się odsetki od nie wypłaconej kwoty w wysokości 19% !!

    Odpowiedz
  • maria(2014-02-06 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    Wiecie państwo co ja tu czegoś nie rozumię bo piszą że wyplacą zaległości tym którzy spełniali warunki po 31 grudnia 2012 a przecież nam zabrano bo nie spełnialiśmy żekomo warunków więc wynika z tego że nikomu nie przywrócą przecież to poronony pomysł

    Odpowiedz
  • wykluczona(2014-02-06 13:29) Zgłoś naruszenie 00

    ze musza zwrocic to o tym zadecydowal trybunal konstytucyjny, ja to bym chciala znac date od kiedy ta ustawa obowiazuje, bo skladalam juz wniosek po wyroku o wyplate swiadczenia i nic nie wskoralam. Wobec tego chcialabym w koncu zostac potraktowana powaznie i otrzymac konkretna odpowiedz od kiedy obowiazuje ustawa, czy naleza mi sie zalegle od 01.07. 2013r. swiadczenia i otrzymac w koncu pieniadze, ktore nie sa jalmuzna tylko czyms co w unii europejskiej jest rzecza naturalna. Jedyne co jest nienaturalne to bardzo niskie to swiadczenie, ale jak to sie mowi, lepszy rydz niz nic.

    Odpowiedz
  • Opiekunniepełnosprawnej(2014-02-06 13:50) Zgłoś naruszenie 00

    kretyni skaczący na główkę do wody nie powinni dostawać świadczeń bo niby za co, za głupotę?

    Odpowiedz
  • rencistka(2014-02-06 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    a co z tymi ,co od urodzenia mieli znaczny stopień a teraz umiarkowany stan zdrowia się pogorszył !!!

    Odpowiedz
  • lila(2014-02-06 16:06) Zgłoś naruszenie 00

    moja mama ma 1grupę świadczenie pielęgnacyjne pobieralam od 1grudnia2012 do 30 czerwca 2013 czyli tylko 7 miesięcy.od lipca nie pobieram.czy mam szansę na wypłatę zaleglych świadczeń proszę was o odpowiedż do ja się na tym nie znam

    Odpowiedz
  • mroma(2014-02-06 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    Uwaga ! Świadczenie nie jest dochodem , a zasiłek i owszem .

    Odpowiedz
  • maria(2014-02-06 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    Amoj syn miał wypadek w wojsku w 2005 roku teraz ma 29 lat jest całkowicie ode mnie zależny i też mi zabrano świadczenia bo widocznie jest gorszy od innych dzieci napisałam 3 razy do ministra i do premiera ale nie dali mi odpowiedzi co do terminu tylko napisali mi że pracują nad projektem.Sama już nie wiem co mam robić i gdzie się udać po pomoc.

    Odpowiedz
  • ja(2014-02-06 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    maria zgadzam się z tobą ,jak mogą oddać pieniądze osobą spełniającym warunki po 31 grudnia 2012 ,skoro im zabrali ,bo nie spełniały tych warunków?? Jakieś to niezrozumiałe...

    Odpowiedz
  • dodi(2014-02-11 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    Moja mama miała do marca 2013r orzeczenie i od kwietnia następne, czyli ciągłość. Ja od kwietnia zasiłku już nie otrzymałam, bo od stycznia 2013 weszły przecież nowe przepisy, kryterium i te inne bajery. Więc jestem ciekawa, czy wrócą mi te zaległości za kwiecień,maj i czerwiec plus oczywiście od lipca.Bo ciągle jest mowa, że wrócą zaległości od lipca...

    Odpowiedz
  • ooo(2014-03-05 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    Czy jest gdzieś grupa która podała do sądu i wyżej powyższą
    sprawę bo chcę do nich dołączyć !!! Albo jest prawo albo go nie ma !

    Odpowiedz
  • Rafał Koziomowka(2014-03-05 18:20) Zgłoś naruszenie 00

    To jest chore, zwykłe oszustwo chłopów z PSElu i Po nie można weryfikować decyzji o niepełnosprawności przyznanej na stałe, ja nie otrzymałem świadczenia, bo jestem ojczymem nie ojcem od 30 lat.Straszne świństwo ,odwołanie do SKO nic nie dało zrezygnowałem z sprawy w sądzie i teraz żałuje.A Panowie z Po po 100 tyś pensji w spółkach skarbu państwa naszego państwa. Nigdy nie zagłosuje na PSL i PO nigdy i na szczęście cała moja rodzina i znajomi.

    Odpowiedz
  • OPIEKUNKA(2014-04-15 17:47) Zgłoś naruszenie 00

    JAK RZĄD COŚ ZABIERZE TO JUŻ NIE ODDA JAK NIE CHCĄ POMÓC OPIEKUNOM TO NIECH BUDUJĄ WIĘCEJ DOMÓW OPIEKI BO OPIEKUN REZYGNUJE Z PRACY, WCZASÓW

    Odpowiedz