Sądy przywracają opiekunom prawa do świadczenia pielęgnacyjnego

autor: Michalina Topolewska04.02.2014, 08:41; Aktualizacja: 04.02.2014, 08:45
Wyrok trybunału nie daje podstaw dochodzenia zaległych świadczeń.

Wyrok trybunału nie daje podstaw dochodzenia zaległych świadczeń.źródło: ShutterStock

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego wójt powinien reaktywować na nowo byt prawny ostatecznej decyzji przyznającej osobie zajmującej się niepełnosprawnym członkiem rodziny świadczenie pielęgnacyjne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (23)

 • m&m(2014-02-04 11:23) Zgłoś naruszenie 00

  Niemożnosć dochodzenia roszczeń cywilnych o wypłatę utraconych korzyści za okres po 30 czerwca 2013 r., to tylko indywidualne zdanie jednego sądu . Być może odosobnione. Bo może tez być mylne. Przeciez Trybunał stwierdził, ze sam wyrok nie tworzy roszczeń o wypłatę utraconych korzysci za ten okres, a to by znaczyło, ze w powiązaniu z faktem sprawowania opieki i dochodzenia wsparcia państwa za okres wykluczenia może dac podstawę do dochodzenia tych roszczeń.
  Z jednej strony sąd reaktywował decyzję , która niezgodnie z prawem została wygaszona, a z drugiej strony nie pozwala dochodzic swoich praw wynikających z tej decyzji.
  Co to za sąd, który stoi na stanowisku, ze złodziejowi, któremu udało się coś ukrasć to już jego i nie musi tego oddawać, ani ponosić żadnych innych konsekwencji za swój złodziejski czyn.

  Odpowiedz
 • opiekunowie(2014-02-04 10:55) Zgłoś naruszenie 00

  Opiekunowie szukajcie nas na fb Wykluczeni Opiekunowie, organizacja itd.

  Odpowiedz
 • Alutka(2014-02-04 13:46) Zgłoś naruszenie 00

  jestem niepełnosprawny,niezdolny do samodzielnej egzystencji ale żyję!Dlaczego odebrano świadczenia pielęgnacyjne mojej żonie i tysiącom opiekunów w dniu 01.07.2013r.Moja żona zrezygnowała z pracy,jest moją opiekunką od 2009r.Jest przy mnie całą dobę.Odebrano jej świadczenie niezgodnie z Konstytucją RP,łamie się prawo ,które zapewnia nam Europejska Karta Praw Człowieka.Jak długo będzie to trwało.Mija 7 miesięcy moja żona jest na moim utrzymaniu.Mamy tylko moją rentę.W jakim kraju Unii Europejskiej jest tak,że niepełnosprawny utrzymuje swego opiekuna.Czy rządzący wprowadzając złe ustawy,głosując w Sejmie za ustawą niezgodną z Konstytucją RP zostaną pociągnięci do odpowiedzialności służbowej.dłużej tak się nie da żyć.Jak mamy przeżyć.To wegetacja.Oddajcie natychmiast świadczenia Naszym opiekunom ,które zostały bezprawnie odebrane.Naprawcie krzywdę,którą wyrządziliście opiekunom niepełnosprawnych dorosłych.Przeproście.Niepełnosprawny to nie przedmiot jestem człowiekiem.Chcemy godnie żyć. Jan

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane