Sądy przywracają opiekunom prawa do świadczenia pielęgnacyjnego

autor: Michalina Topolewska04.02.2014, 08:41; Aktualizacja: 04.02.2014, 08:45
Wyrok trybunału nie daje podstaw dochodzenia zaległych świadczeń.

Wyrok trybunału nie daje podstaw dochodzenia zaległych świadczeń.źródło: ShutterStock

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego wójt powinien reaktywować na nowo byt prawny ostatecznej decyzji przyznającej osobie zajmującej się niepełnosprawnym członkiem rodziny świadczenie pielęgnacyjne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (23)

  • laryska(2014-02-04 09:03) Zgłoś naruszenie 10

    --- zapoznaj się z blogiem pod adresem http://www.wykluczeniopiekunowieon.blog.pl --


    zapraszamy wszystkich , którym los Wykluczonych Opiekunów nie jest obojętny na nasz blog.

    Odpowiedz
  • Podatnik_PO(2014-02-04 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    No wylew to wylew, a nie debilny skok na pustą zakutą łepetynę.
    Taki debil skoczek to nic innego jak złodziej, swoją głupotą okrada innych np. opiekunów osób niepełnosprawnych od urodzenia.

    Odpowiedz
  • danuta(2014-03-24 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    wszystkim opiekunom osób dorosłych,którym zabrano swiadczenie pielęgnacyjne na mocy ustawy wygasającej,powinnosie zwrócić świadczenia pielęgnacyjne,tak jak było wcześniej,ina bieżąco,bez żadnych warunków i ograniczeń,a teraz,tak jak będą mieć opiekunowie dzieci,powinno być ujednolicenie,uzawodowienie ,prawo nabyte powinno być wrócone bez żadnych ograniczeń,bez problemu i pieniądze wypłacone już,miały być od stycznia,wszystkim niepełnosprawnym powinna należeć się pomoc,opiekun,obojętnie z jakiej winy powstała niepełnosprawność,pżykry los może spotkać ,nawet te osoby co głupoty wcześniej napisali,myślą jak zwierzęta a człowiek nie jest zwierzęciem,taki system opieki ma być wporządnym państwie,za co ci niepełnosprawni,biedni mieliby płacic,z czego ,z biednych rent,których może nawet wszyscy nie mogą dostać,ludzie szanujcie się nie bądźcie bestiami,bo jak ,nie wy to moą być wasze rodziny pokrzywdzone,niepełnosprawne,i co wówczas powiecie,jak ,będziecie żyć,z czego,życie to nie bajka,przestżegajcie swoim zachowaniem BOGA,przykazań,nie bądźcie zamądrymi tu gdzie niepotrzeba,żle myślicie,a swoich błędów nie widzicie pod nosem,nikt nie jest bez winy,doskonały,ludzie życzcie sobie szczęścia,bo jak sięsami nie poszanujecie,to któż was poszanuje,nie macie pojęcia co przeżywają niepełnosprawni,opiekunowie,w związku z chorobą a jeszcze w braku środków finansowych,państwo powinno zabezpieczyć wszelakich opiekunów i niepełnosprawnych,bez żadnego ale.

    Odpowiedz
  • waldi(2014-02-05 15:50) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej byloby dla niekturych aby tę część społeczenstwa która jest chora poprostu ,,Zutilizować,,jako niepotrzebne odpadki.Nie wiadomo jednak co każdego może czekać w przyszłośći??? Czy nie będzie potrzebował pomocy??? I co wtedy? Zapewne i on usłyszy słowa,,Czy my podatnicy musimy na was płacić???

    Odpowiedz
  • wandulka opiekunka(2014-03-04 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    wandulka . a co chodzi o te odsetki to wszyscy wiemy chyba najlepiej co się dzieje , kiedy spużniamy się z opłatami , to płacimy odsetki i to jakie ! to dlaczego to jest takie dziwne ze WO domagają się wypłaty odsetek skoro mówią o tym ustawy . do wszystkiego co zalegle czy opuźnione , należą się ustawowe odsetki . dziękuje .

    Odpowiedz
  • Lech Zet(2014-03-04 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    Naćpany grafoman wysmarował tekst. Brednie i nic więcej!

    Odpowiedz
  • dodi(2014-02-04 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    byłl ktoś zz was może dzisiaj w urzędzie Gminy???

    Odpowiedz
  • ja(2014-02-04 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    Ile jeszcze można czekać!!! Ręce opadają i przykrość wielka ,że ci co walczyli o wolność są tak upokorzeni!!!

    Odpowiedz
  • xxx(2014-02-04 15:30) Zgłoś naruszenie 00

    porąbało Was ,czy rząd każe Wam pisać to czego sami nie rozumiecie .Sądy stosując się do sprzecznego prawa podważają decyzje mops-u i sko ale nie wydają decyzji o przyznaniu świadczenia w orzeczeniu piszą o ponownym rozpatrzeniu o podane paragrafy ,lecz gminy nie mając jasno określonych podstaw prawnych umywają ręce i ponownie odmawiają przyczyna tego stanu rzeczy tkwi w braku jasnych wytycznych z MPiPS ,oraz w tym ,że są poważne braki w budżecie państwa które nie przewiduje na ten rok takich wydatków pozdrawiam i miłego pisania bzdur

    Odpowiedz
  • Podatnik_PO(2014-02-04 15:13) Zgłoś naruszenie 00

    Szczerze, nie wiem co bym zrobił ani jak się zachował.

    W domu od dziecka wpajano mi (pasem też), aby ponosić odpowiedzialność za swoje czyny. Rodzice nigdy mnie bronili jeśli zrobiłem coś głupiego np. w szkole.

    Rzecz w tym, że musi być jakaś sprawiedliwość społeczna. Ktoś kto jest chory od urodzenia dostaje większe wsparcie, niż ten kto sam z siebie zrobił inwalidę.

    Inaczej powinno być tak, że jak po pijaku powodujesz wypadek, to za szkody nie płacisz ty, tylko wszyscy? To miałoby być sprawiedliwe?NIe ,ale tak właśnie niestety jest, że za debili płacą inni również o zgrozo opiekunowie niepełnosprawnych chorych od urodzenia. I to jest dramat.

    Odpowiedz
  • Martusia(2014-02-04 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Do podatnik PO-A jakby tak twój syn skoczył na tą główkę,albo potrącił by go samochód,gdyż nie przechodził na pasach i doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu to dałbyś go do ,,utylizacji" bo DEBIL?

    Odpowiedz
  • Podatnik_PO(2014-02-04 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    Czy na takiego debila co skakał na pustą łepetynę do wody podatnicy też płacą? Przecież na takich debili państwo - my podatnicy - nie powinniśmy łożyć.

    Odpowiedz
  • m&m(2014-02-04 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    Zwazywszy na fakt, ze na pustą łepetyną do wody skaczą w przeważającej większosci tacy w wieku durnym i chmurnym, to podatnicy płacą w coraz to większych kwotach. I nie tylko, bo nawet za inne grzeszki młodych i ich rodziców. Ale tu, w artykule nie o takich mowa. A niepełnosprawnym z własnej lub nie z własnej winy każdy może zostac, nawet ty. I co wtedy? Jakis podatnik tez będzie o tobie pisał jako o debilu.

    Odpowiedz
  • mahi(2014-02-04 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    komu sądy przywracają to przywracają , mnie sąd w Rzeszowie nie dał i wiem że SN tez mi nie da, chory kraj

    Odpowiedz
  • Martusia(2014-02-04 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    Do podatnik PO-ty ośle skończony ,a jak twoja matka czy ojciec dostanie nagle wylewu i będzie całkowicie sparaliżowany to oddasz wtedy rodziców do umieralni pt.zakład opiekuńczy czy sam zajmiesz się rodzicami i będziesz wegetował z ich renty?.Chybaa ,że jesteś bękartem ,a twoja szanowna mamusia już nie żyje.

    Odpowiedz
  • ja-ona(2014-02-04 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    Rany Boskie, co kto komu przywrócił?. Od lipca 2013 jesteśmy bez niczego i ciągle błagamy żeby na nas zwrócić uwagę. Rząd nas nie chce, media nas nie chcą. My opiekunowie osób niepełnosprawnych dorosłych jesteśmy jak trędowaci. Proszę nie pisać niestworzonych rzeczy. Poprzedni artykuł informował, że od 1.04.2014 będą przywracane świadczenia, dziś znów jakaś bzdura. Ręce opadają.

    Odpowiedz
  • Podatnik_PO(2014-02-04 13:20) Zgłoś naruszenie 00

    m&m z IP: 83.9.178.* (2014-02-04 13:06)

    i właśnie do tego zmierzam. Dlaczego osoby niepełnosprawne nie ze swojej winy są traktowane tak samo jak taki debil po skoku?. Przecież im więcej takich debili tym taka sama ilość pieniędzy idzie na więcej osób i po d...pie dostają niepełnosprawni np. od urodzenia.

    Ze świadczeń powinni zostać wyłączeni debile, niech płacą za swoją głupotę, i całość powinna iść na niepełnosprawnych.

    Odpowiedz
  • m&m(2014-02-04 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    Przykłady można mnożyć , za które państwo mogło by wystawiać rachunki, ale twoje spostrzeżenia nie mieszczą się w tym artykule, gdyz dotyczą całkiem innych kwestii. Skutków chorego prawa, gdzie często niepełnosprawni z własnej winy sa faworyzowani przez panstwo , a tacy co dla przykładu zostali kalekami nie z własnej winy sa upadlani przez jego władze.

    Odpowiedz
  • Podatnik_PO(2014-02-04 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    m&m z IP: 83.9.178.* (2014-02-04 10:51)

    jakbym skakał na łepetynę do wody i złamał kręgosłup, to jak najbardziej każdy ma prawo powiedzieć o mnie debil.
    Tak samo jakbym po pijaku spowodował wypadek i został sparaliżowany.
    Debil i tyle. I państwo powinno mi wystawić rachunek za leczenie a nie rozdawać renty i socjale.

    Odpowiedz
  • wykluczony(2014-02-04 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    Masło maślane jak dla mnie jedni dostają przywracanie adrugim się nic nie należy tak to tylko możliwe jest w Polsce.

    Odpowiedz