Jaka pomoc przysługuje osobom, które straciły świadczenie pielęgnacyjne

autor: Michalina Topolewska13.01.2014, 07:20; Aktualizacja: 13.01.2014, 08:46

Opiekunowie będą mogli po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ponownie uzyskać wsparcie, ale dopiero po nowelizacji przepisów. Do tego czasu mogą składać wnioski o zasiłki z pomocy społecznej

Czytelniczka, która otrzymywała od kwietnia 2011 r. świadczenie pielęgnacyjne na niepełnosprawną matkę, straciła do niego prawo od 1 lipca ubiegłego roku. Słyszała, że Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok stwierdzający, że odebranie jej pomocy było bezprawne. Czy dzięki temu odzyska prawo do świadczenia pielęgnacyjnego?


Pozostało 94% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (26)

  • bopiekunka(2014-04-02 14:22) Zgłoś naruszenie 00

    Ile można oszukiwać i tak ludzi gnębić bez środków do życia,jakiejkolwiek nadziei.

    Odpowiedz
  • opiekun mamy(2014-03-23 01:07) Zgłoś naruszenie 00

    P. ELŻBIETA SEREDYN i p. KOPACZ kłamały, obiecując pomoc dla opiekunów niepełnosprawnych starszych ludzi...JAKI WSTYD
    Obiecując, dobrze wiedziały, że to tylko obiecanki cacanki, jak można tak kłamać, jak rząd i głowy państwa mogą tak kłamać, i oszukiwać

    Odpowiedz
  • opiekun mamy(2014-03-23 00:58) Zgłoś naruszenie 00

    Jak ten nasz rząd się nie wstydzi tak kłamać,p. KOPACZ i Elżbieta SEREDYN w żywe oczy kłamały,obiecując dla opiekunów pomoc 1200zł jeszcze w 2013r.i kto to dostał nikt,nikt. Opiekunowie starszych niepełnosprawnych rodziców nie dośc, że pozbawieni świadczenia pielęgnacyjnego,nic nie dostali to jeszcze zostali OSZUKANI PRZEZ NASZ RZĄD JAKI WSTYD...

    Odpowiedz
  • opiekun mamy(2014-03-23 00:48) Zgłoś naruszenie 00

    Żadna pomoc,nikt Ci nic nie da, nasze państwo ma gdzieś ludzi niepełnosprawnych starszych niech umierają, nawet świadczenia odebrali i obiecują że oddadzą kłamią,kłamiąi wciąż kłamią, biorą tylko dla siebie

    Odpowiedz
  • lena(2014-03-17 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    Mamy już połowę marca, a jak niebyło pieniędzy tak niema dalej. Co wy tam robicie śpicie czy co?

    Odpowiedz
  • goska(2014-02-05 22:29) Zgłoś naruszenie 00

    czyste kpiny debili i analfabetow z nas robia poprostu rzad nie mial by do siebie na wyjazy kasy bo oni sa biedni a my szara masa mamy kasy w brod zenada jeszcze raz zenada

    Odpowiedz
  • poooo(2014-02-05 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    WYLUGO BEDA BEDZIEMY PAMIETAC

    Odpowiedz
  • ewa ćwiklinska(2014-01-24 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    to jest szok ja sie odwoływałam do sadu administracyjnego i nawet nie przyszła mi odpowiedz od 2 miesiecy o świadczeniach opiekunczych na mame ! banda ! ręka ręke myje tyle bydło sad nie sad bydło !

    Odpowiedz
  • wykluczony(2014-01-21 20:45) Zgłoś naruszenie 00

    Syf...kiła...i...mogiła. Wstydzę się, że żyję w takim kraju

    Odpowiedz
  • itd(2014-01-20 12:25) Zgłoś naruszenie 00

    *** PRZYSŁUGUJE ,BYŁEM W POMOCY W OZORKOWIE UL.STYPUŁKOWSKIEGO 1 TAM MNIE WYSMIELI

    Odpowiedz
  • czytelniczka(2014-01-20 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    Wystarczy się zalogować bezpłatnie i artykuł można odczytać w całości.

    Odpowiedz
  • oszukana(2014-01-19 17:44) Zgłoś naruszenie 00

    po tym utajnionym przez klodeczke artykule nadal wiem, ze nic nie wiem. Jedno jest pewne, ze wyplat swiadczen jak nie bylo, tak i nie ma. Od gory na dol same tajemnice i robienie ow wody z mozgu. Stac, zeby doplacac po 200 zl. do swiadczen opiekunczych, a nie stac zeby wykjluczonym placic podstawe.

    Odpowiedz
  • madona(2014-01-18 21:29) Zgłoś naruszenie 00

    skoro nam zabrali Swiadczenia,a ponoć mają nam kiedyś o oddać to prawo powinno zadziałać wstecz , bo tak jest m.in.w Anglii i we Włoszech.Państwo powinno zostać ukarane,jakby prawo miało zadziałać wstecz,to następnym razem mocno rząd by się zastanowił nad tym co robi.

    Odpowiedz
  • helena(2014-01-18 16:14) Zgłoś naruszenie 00

    z takich dziwnych artykulow w gazecie prawnej dobrze sobie zarabiaja dziennikarze tzw.dzialu prawnego.

    Odpowiedz
  • kami(2014-01-18 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    napiszcie wreszcie konretnie kiedy mozna sie starac o swiadczenie na czlonka rodziny a nie jedno i to samo- nalezy sie nie nalezy sie to juz sie robi żenujace, a tak wogole to nawet nie warto na takie byle cos smsa wysylac bo konkretow brak

    Odpowiedz
  • Katja(2014-01-18 00:55) Zgłoś naruszenie 00

    Jaka pomoc przysługuje? Zasiłki? Aby otrzymać zasiłek trzeba spełniać wymogi: śmiesznie niski dochód i jeszcze trzeba sie z majątku wyspowiadać. Tytuł artykułu zapowiada że ja utraciłeś/łaś świadczenie pilegnacyjne to otrzymasz zasiłek. Ten zasiłek to jest przyznawany pod jeszcze bardziej śmiesznymi wymogami niż zasiłek opiekuńczy. To oczym tu mowa i po co płacicie komuś za taki denny artykuł, żeby zapchac miejsce na stronie czymś? I jeszcze artykuł płatny to naprawdę myślicie że osoby które otrzymają zasiłek z opieki to mają kasę żeby ponad 2zł wybulić. Tacy ludzie to może nawet komputera nie mają a co dopiero internetu. Błazenada

    Odpowiedz
  • poprostu ja(2014-01-16 23:16) Zgłoś naruszenie 00

    Pierd**** się chcecie pomagać a za kilka literek płacić trzeba..

    Odpowiedz
  • żona opiekunka(2014-01-16 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    teraz jest na topie ofe i kryminaliści nas mają w d... bo przecież to nie politykom brakuje na życie mam już dośc takiego państwa ,,prawa,, nasi bliscy pracowali często kilkadziesiąt lat i dziś odmawia się nam tych marnych groszy a za czyje pieniądze zusy mają szklane domy każdy polityk liczy na to że ,,w końcu im się znudzi bo to przecież biedota i tępota,, otóż nie znudzi i biedni jesteśmy dzięki wam ale napewno nie tępi

    Odpowiedz
  • K.(2014-01-15 15:28) Zgłoś naruszenie 00

    Prawda, co piszą tu ludzie. wstyd żądać zapłaty za artykuł, który nie wnosi zapewne nic nowego. Ludzi, których to bezposrednio dotyczy, ledwo stac na internet(a i tak nie wszystkich), a co tu na płatne artykuły. jak coś konkretnego postanowią(swoja drogą, ile można czekać?) to dowiemy się również z innych artykułów w prasie oraz z telewizji.

    Odpowiedz
  • helena(2014-01-14 20:48) Zgłoś naruszenie 00

    WSTYDZCIE SIE

    Odpowiedz