Opiekunowie upominają się w gminach o świadczenia pielęgnacyjne

autor: Michalina Topolewska09.01.2014, 07:26; Aktualizacja: 09.01.2014, 09:24

Część osób, które zostały pozbawione pomocy za sprawowanie opieki nad niesamodzielnym członkiem rodziny, składa wnioski o przywrócenie im wsparcia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • mariola(2014-01-09 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    A ja otrzymałam z gminy decyzję wygaszającą świadczenie pielęgnacyjne na niezdolną do samodzielnej egzystencji mamę , to co ?
    Jak pani myśli Pani TOPOLEWSKA ,wznowią mi świadczenie , bo skargę do gminy już po wyroku złożyłam .
    Zwróciłam się o przywóceniemi świadczenia , gdyż wydana mi wówczas decyzja wygaszająca była niezgodna z Konstytucją.

    Odpowiedz
  • zlot(2014-01-09 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    ...przywrócenie świadczenia i wypłatę zaległego.

    Odpowiedz
  • eb(2014-01-09 14:46) Zgłoś naruszenie 00

    Z tymi zasiłkami to jeden wielki przekręt.Opiekowałam się ojcem który zmarł w wieku 92 lat (cukrzyca,Parkinson,przerost prostaty,całkowita zaćma, itd)Na rp.ulgowe zaświadczenia od lekarzy specjalistów(czas wizyty wiele miesięcy)Orzeczenie o niepełnosprawności następne miesiące ,pierw zmarł niż cokolwiek załatwiłam.

    Odpowiedz
  • kulka(2014-01-09 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    A co z dziećmi rolników!!!

    Odpowiedz
  • ja(2014-01-09 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    Może w końcu jakieś konkretne rozwiązania.. Ile można czekać?? I na co przecież nie na nową ustawę?? Nastąpiło odebranie praw nabytych to trzeba je przywrócić bez zbędnej zwłoki!!!

    Odpowiedz
  • wykluczona(2014-01-11 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    mnie to zbyli w opiece, mowiac, ze nie ma ustawy i w swietle obecnych przepisow nic mi sie nie nalezy. Jezeli zloze taki wniosek o przywrocenie swiadczenia, to taka otrzymam odpowiedz, zgodna z przepisami.

    Odpowiedz
  • załamana(2014-01-09 17:20) Zgłoś naruszenie 00

    OKRUTNY jest fakt że część gmin pomaga rodzicom dzieci niepełnosprawnych a inne nie!!!Traktują nas jak największe zło:(

    Odpowiedz
  • krycha1(2014-01-10 22:37) Zgłoś naruszenie 00

    Może ktoś wie jak napisać wniosek o przywrócenie wsparcia.

    Odpowiedz
  • Bogdan(2014-01-25 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    Kierowane przez nie do ośrodków pomocy społecznej pisma to efekt wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 5 grudnia 2013 r. (sygn. akt K 27/13), który uznał, że przepisy wygaszające od 1 lipca ubiegłego roku prawo do świadczenia pielęgnacyjnego były niezgodne z ustawą zasadniczą. W konsekwencji prawie 150 tys. osób z 244 tys., które je otrzymywały, od ponad pół roku jest pozbawionych wsparcia, ponieważ nie były w stanie spełnić nowych warunków regulujących uzyskanie świadczenia pielęgnacyjnego lub specjalnego zasiłku opiekuńczego.

    Odpowiedz
  • Marta(2014-02-08 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    opiekowałam się mamą po udarze, zawale , cukrzyca ,itd. zabrano mi zasiłek musiałam zostawić mamę bez opieki bo ja musiałam podjąć prace. To jest polskie prawo po trupach a do celu!

    Odpowiedz