statystyki

Polityka społeczna: Przekleństwo dobrych chęci

autor: Anna Wittenberg27.12.2013, 12:00; Aktualizacja: 27.12.2013, 12:06
Bieda

Biedaźródło: ShutterStock

Miały rozwiązywać najpoważniejsze problemy, a rodzą patologie. Szlachetne pobudki niekoniecznie przekładają się na dobre rozwiązania z zakresu polityki społecznej.

W Szwecji równanie szans doprowadziło do segregacji pacjentów w szpitalach. W Stanach przyczyniło się do rozpadu czarnych rodzin. W Wielkiej Brytanii – do powstania całej warstwy ludzi żyjących z państwowych benefitów. Twórcom takich rozwiązań zawsze przyświecają szczytne cele. Patrząc na efekty, nie sposób jednak zapomnieć, co o dobrych chęciach mówi ludowa mądrość.


Pozostało jeszcze 96% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • OPS-y prywatne folwarki(2013-12-28 21:14) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce jest nie pomoc społeczna tylko przemoc społeczna. Przemoc kierowników nad pracownikami, przemoc nad klientem. To kierownik w większości OPS -ów decyduje czy klient dostanie zapomogę, czy nie. OPS-y to prywatne folwarki kierowników i dyrektorów. Ministerstwo też tu nie jest bez winy, tworzy dla swoich kolesi nowe stanowiska i nowe zawody. Po co komu jakiś asystent rodziny , jakiś superwizor itp...stanowiska dla nierobów od brania pieniędzy , a szarą robotę i tak wykona socjalny za free!!!
    A jak fajnie będzie gdy sprywatyzują pomoc społeczną. To będzie dopiero prywata.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane