statystyki

Polityka społeczna: Przekleństwo dobrych chęci

autor: Anna Wittenberg27.12.2013, 12:00; Aktualizacja: 27.12.2013, 12:06
Bieda

Biedaźródło: ShutterStock

Miały rozwiązywać najpoważniejsze problemy, a rodzą patologie. Szlachetne pobudki niekoniecznie przekładają się na dobre rozwiązania z zakresu polityki społecznej.

W Szwecji równanie szans doprowadziło do segregacji pacjentów w szpitalach. W Stanach przyczyniło się do rozpadu czarnych rodzin. W Wielkiej Brytanii – do powstania całej warstwy ludzi żyjących z państwowych benefitów. Twórcom takich rozwiązań zawsze przyświecają szczytne cele. Patrząc na efekty, nie sposób jednak zapomnieć, co o dobrych chęciach mówi ludowa mądrość.


Pozostało 96% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • OPS-y prywatne folwarki(2013-12-28 21:14) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce jest nie pomoc społeczna tylko przemoc społeczna. Przemoc kierowników nad pracownikami, przemoc nad klientem. To kierownik w większości OPS -ów decyduje czy klient dostanie zapomogę, czy nie. OPS-y to prywatne folwarki kierowników i dyrektorów. Ministerstwo też tu nie jest bez winy, tworzy dla swoich kolesi nowe stanowiska i nowe zawody. Po co komu jakiś asystent rodziny , jakiś superwizor itp...stanowiska dla nierobów od brania pieniędzy , a szarą robotę i tak wykona socjalny za free!!!
    A jak fajnie będzie gdy sprywatyzują pomoc społeczną. To będzie dopiero prywata.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane