Abolicja ZUS dla przesiębiorców. Komisja Europejska umarza składki

21.11.2013, 15:51; Aktualizacja: 22.11.2013, 17:24

Po wielu miesiącach walki i oczekiwania na notyfikację ustawy umorzeniowej dla przedsiębiorców z dnia 9 listopada 2012 r. Komisja Europejska stwierdziła, że umorzenie na jej mocy składek na ubezpieczenie społeczne przedsiębiorcom nie stanowi pomocy państwa - informuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Informacja prasowa
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • Urszula(2013-11-21 20:19) Zgłoś naruszenie 00

    "Sładki"? Nawet tytułu nie można napisać bezbłędnie?

    Odpowiedz
  • Obsever65(2013-11-22 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszce raz się potwierdza , że ci przedsiębiorcy którzy "wypruwali flaki" żeby opłacać przymusowe, niekorzystne "ubezpieczenia" społeczne to frajerzy w czystej formie ! Brawo Komisja Europejska !
    A tym którzy rzetelnie płacili ZUS powinno się nałożyć specjalny podatek od Frajerstwa i ogólnie od tego że swoim debilnym życiem i egzystencją emitują dwutlenek węgla i różene inne paskudztwa niszcące naszą planetę !

    Odpowiedz
  • andrzej(2013-11-22 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    do obsever65 - jesteś idiotą i tyle w temacie

    Odpowiedz
  • anty frajer(2013-11-22 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    do observer 65- baranie ci co płacili w terminie mają wliczone to w emeryturę.

    Odpowiedz
  • Karolina(2013-11-22 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ale niby w jaka emeryture maja wliczone? Bo kto jak kto ale przedsiebiorcy w naszym kraju na emeryture nie maja co liczyc...

    Odpowiedz
  • Milena(2013-11-22 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    Do Karoliny! Ma pani rację ,bo ja przeszłam na emeryturę z działalności na emeryturę to dostałam ok,800zł,a Ci co nic nie robią z mops mają tyle samo i to jest właśnie Państwo Polskie.A płaciłam składki ok.800 zł na miesiąc.

    Odpowiedz
  • Jarek(2013-11-22 13:20) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję, żądam wręcz, by mi z wzmiankowanego okresu (od 1999 do 2009) zwrócono moje składki ZUS! Chętnie poddam się abolicji oraz zrezygnuję z traktowania okresu objętego abolicją jako składkowy!

    Niniejszym przyznaję, że czuję się oszukany, gdyż sumiennie wpłacałem składki, kiedy nie było takiej potrzeby! W zamian mogę oczekiwać prognozowanych 400 zł emerytury (chore!!!).

    Jako drobny przedsiębiorca czuję się ponownie okradziony przez ZUS i postanowienia Komisji Europejskiej.

    Odpowiedz
  • elektor(2013-11-22 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    Obniżyć te bandyckie kwoty na ZUS to wszyscy będą płacić.

    Odpowiedz
  • emeryt(2013-11-22 18:01) Zgłoś naruszenie 00

    To dopiero topik:
    "... ze względu na występujące w okresie między 1 stycznia 1999 r. a 28 lutego 2009 r. nieścisłości w polskich przepisach dotyczących systemu ubezpieczeń społecznych, w wyniku których lokalne publiczne organy ubezpieczenia społecznego oraz same przedsiębiorstwa miały trudności z prawidłowym rozpoznaniem, którym obowiązkowym składkom podlegały..."
    Nieścisłości... lokalne publiczne organy.. oraz same przedsiębiorstw...
    A czy KUR... nie ma być odwrotnie??? Nieścisłości prawa powodują trudności w ich interpretacji przez przedsiębiorstwa a OBOWIĄZKIEM PUBLICZNYCH ORGANÓW UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO jest dążenie do ich należytej (czytaj dążenie do zmiany bzdurnych i zagmatwanych) oraz czytelnej interpretacji!!! Wynika, że nie. Państwo (czytaj władza ustawodawcza - zespół ignorantów) wydala z siebie kolejne paragrafy, by bardziej zagmatwać i Kowalskiego ścigać z "przestępstwo gospodarcze, podatkowe..." W końcu ta WŁADZA USTAWODAWCZA ponosi odpowiedzialność "polityczną". A może by tak zmienić sensownie to prawo i zamiast odpowiedzialności "politycznej" zaczęli posłowie i senatorowie odpowiadać finansowo (z własnej kieszeni i własnym majątkiem!!!) za każdy wydany przez nich bubel prawny???

    Odpowiedz
  • babcia(2013-11-22 20:19) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę o traktowanie wszystkich obywateli jednakowo.Pracownik najemny zarabiający 5000zł płaci zus od wynagrodzenia czyli dochodu.Przedsiębiorca płaci składki zus według wymyślonej stawki./Zawsze można ustalić jakąś podstawę podstawę/.Zarobiłeś zero, płacisz zero, zarobiłeś 100000zł, płacisz od 100000zł.Kto się boi? ZUS?Rząd?Przedsiębiorcy?Dzisiaj trąba pomagających przedsiębiorcom jest głośna.Nie pomagajcie.Przedsiębiorca nie jest niedojdą.Traktujcie ludzi aktywnych dobrze.Rząd zaczyna być postrzegany jako stado walczące o koryto.I to jest bardzo żle.Nie masz kasy, weż udział w wyborach. Masz pomysł, masz wiedzę, pomyśl gdzie realizować swoje pomysły. I tylko mały przykład: w naszym kraju rozłożenie podatku na raty to wyczyn.W DE jedno pismo z prośbą i jeden tydzień, i płacimy raty.Mój opiekun w FA jest władny.I to jest klasa.Klasa DE

    Odpowiedz
  • grazia(2013-11-22 22:27) Zgłoś naruszenie 00

    pracowałam nu umowe zllecenie i mam zaległosci w zus po 10 latach dostałam 1 upomnienie czy to moja wina opłacałam sklładkę zdrowotna

    Odpowiedz
  • bez zadłużenia(2013-11-22 23:44) Zgłoś naruszenie 00

    A ZUS we Wrocławiu po prawie rocznym oczekiwaniu na abolicję jeszcze nie wydaje decyzji. Ciekawe, dlaczego to aż tak długo trwa...

    Odpowiedz
  • Heniek(2013-11-30 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli ktoś opłacał mniejsze składki na ZUS (było to zgodne z prawem i wszystkimi przepisami ZUS) ale je opłacał, to dlaczego ma być to potraktowane jako okres bezskładkowy? W takim razie proszę szanowny ZUS niech zwróci te składki za te okresy.
    Widzę, że niektóre osoby nie wszystko zrozumiały. Jeżeli była taka możliwość to chyba nie jest wina przedsiębiorców że z niej skorzystali, a po kilku latach ZUS zmienił podejście do tego tematu ale z datą wsteczną. A to że przedsiębiorca wpłaca mniejsze składki to jest jego decyzją i wie, że w momencie przejścia na emeryturę będzie miał ją wyliczoną od tych mniejszych składek. Ale to jest jego indywidualna decyzja, a jak się to komuś nie podoba to proszę bardzo zostać przedsiębiorcą i pokazać na co Was stać. Jest wolność i każdy może się realizować gdzie chce i jak chce.

    Odpowiedz