Świadczenia pielęgnacyjne w TK: Ewa Kopacz podpisała stanowisko Sejmu

autor: Marcin Rybicki30.10.2013, 15:17; Aktualizacja: 31.10.2013, 13:34
Ewa Kopacz

Ewa Kopaczźródło: Newspix
autor zdjęcia: DAMIAN BURZYKOWSKI

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz w dniu dzisiejszym podpisała i przesłała do Trybunału Konstytucyjnego stanowisko Sejmu w sprawie wniosku Rzecznika Spraw Obywatelskich dotyczącego zmian w zasadach przyznawania świadczeń pielęgnacyjnych. TK ma już wszystkie opinie niezbędne do zajęcia się sprawą zawieszonych świadczeń.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (27)

  • kun(2013-10-30 15:43) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda tylko, że nie jest napisane czy stanowisko sejmu jest takie same jak Komisji Ustawodawczej.

    Odpowiedz
  • laryska(2013-10-30 16:01) Zgłoś naruszenie 00

    podpisane ,a kiedy zostanie wysłane do TK ,czy jeszcze w tym roku ??? to wcale nie jest takie jednoznaczne hm...

    Odpowiedz
  • laryska(2013-10-30 16:03) Zgłoś naruszenie 00

    chciałabym zobaczyć stempel ,że wyslane ,tyle razy oszukali WO,ze wcale im nie wierzę!!! dopóki nie zobaczę.

    Odpowiedz
  • NINer(2013-10-30 16:20) Zgłoś naruszenie 00

    Dobre zdjęcie ktoś wybrał do artykułu :)

    Odpowiedz
  • niner(2013-10-30 17:56) Zgłoś naruszenie 00

    o już zmienili zdjęcie :) na poprzednim była taka mocno wkurzona !!!

    Teraz TK do pracy !!! bo długo trwało blokowanie tego stanowiska sejmu !

    Może jeszcze "zaświeci słońce" dla opiekunów WO !!!

    Odpowiedz
  • emigrant(2013-10-30 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    w PL ludzie nie maja nic godnego- godnej pensji,socjalu,zasilku,renty,emerytury,nic.
    dziadow porobili z ludzi.
    nie dziwic sie ze jak dojdzie co do czego to PL nie bedzie czula zadnego zjednoczenia.
    polacy poza granicami angazuja sie w to co im cos daje. min: jak kraj daje im warunki zyciowe to sa lojalniejsi.

    Odpowiedz
  • wykluczona(2013-10-30 18:11) Zgłoś naruszenie 00

    Czy sprawa znajdzie się jeszcze na wokandzie w tym roku? Czy w ogóle się znajdzie? Jutro ma być przedstawiony projekt nowej ustawy. Czy to, że marszałek Kopacz wreszcie dzisiaj podpisała ma z tym związek?

    Odpowiedz
  • grazyna(2013-10-30 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    Oby doszło do TK jak najszybciej na stronie sejmu nie ma jeszcze wpisanego stanowiska sejmu przy sprawie K27/13 oby to znowu nie był blef juz nas tyle razy oszukiwano ,że trudno uwierzyć

    Odpowiedz
  • a.la(2013-10-30 19:06) Zgłoś naruszenie 00

    Trybuał Konstytucyjny to zlepek sędziów Po, więc nie ma co na nich liczyc. oni o starość nie martwia sie.chocby nawet kiedys ten Trybunał zajął sie to połowa strauszków będzie juz u bozi, co rząd ucieszy,

    Odpowiedz
  • mam dosyć takiego zycia(2013-10-30 20:01) Zgłoś naruszenie 00

    do emigrant - masz rację, w tym *********** kraju to najlepiej się żyje tylko i wyłącznie oszustom, kombinatorom, złodziejom, a uczciwi klepią biedę, sama po 35 latach pracy w jednym powiatowych sanepidów mam "aż" 1400 zł netto i na każdym kroku karzą mi się cieszyc, że mam taki luksus, bo mogę go w każdej chwili utraci i nie miec nawet na chleb, od kilku lat nie mamy nawet grosza podwyżki i dalej mamy jej nie miec, po tylu latach pracy, żeby człowieka traktowano jak śmiecia, zgroza

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2013-10-30 20:26) Zgłoś naruszenie 00

    kun - umknęło ci stanowisko Sejmu, które jest wg GazetyPrawnej identyczne jak Komisji Ustawodawczej
    cytuję - " w wersji rekomendowanej przez Komisję Ustawodawczą. " -

    Bo jakże miało by być inne, przecież wszyscy którzy głosowali za tą bubel ustawą dokładnie wiedzieli że głosując "za" łamią Konstytucję, ale czego nie robi się dla partii, ludzie dla nich są nieważni, najważniejsza jest dyscyplina partyjna "bo jak zagłosujesz inaczej to odsuną od koryta"

    Odpowiedz
  • opiekun matki(2013-10-30 20:30) Zgłoś naruszenie 00

    nie popadajcie w euforię. Zagrywka kopary jest przemyślana. TK czekał na te stanowisko do 4 września. Nie doczekał się ale nie tracił czasu i opracowywał materiał dowodowy z pominięciem sejmu. Zauważcie że kopara przekazuje stanowisko do TK na 1 dzień przed publikacją przez MPIPS projektu zmiany ustawy o świadczeniach rodzinnych. Czemu tak późno? TK z pewnością był na finiszu swoich prac przygotowawczych do wydania orzeczenia. Jeśli teraz z tak dużą zwłoką dostaje stanowisko sejmu to będzie musiał się nad nim pochylić i poddać analizie. Zatem już widać jak kopara działa i jaki ma cel. W dodatku TK z konieczności zapoznania się ze stanowiskiem sejmu będzie także musiał uzupełnić materiał dowodowy o projekt ustawy, który w międzyczasie może stać się obowiązującą ustawą i wpłynąć wymiernie na TK raz go spowalniajac a dwa dając TK pod rozwagę możliwość umorzenia wniosku RPO. Oby logika mnie zawiodła ale fakty jakie składam w całość przekonują nie że nieRząd dąży do okradzenia opiekunów ON z praw do świadczenia pielęgnacyjnego za ten rok (zakładając że ustawa przywróci opiekunom prawo do SP od 1 stycznia 2014), bądź do momentu wprowadzenia w życie nowej ustawy (jeśliby ta np zeszłe później niż w styczniu).

    Odpowiedz
  • ewa(2013-10-30 20:35) Zgłoś naruszenie 00

    przyłaczam sie do słów "mam dosyc takiego zycia"

    Odpowiedz
  • stan47.emeryt(2013-10-30 20:49) Zgłoś naruszenie 00

    Ochrona praw nabytych i zasada zaufania do państwa i stanowionego przez nie prawa - to chyba żarty. A co było w ubiegłym roku z okradzeniem emerytów. Czy politycy mają aż tak krótką pamięć? Na pewno nie zapomnę o tym przy następnych wyborach.

    Odpowiedz
  • Rybka(2013-10-30 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    mam ich wszystkich dośc bo jak na górze mają dobrze to nie dbają o ludzi starych,chorych,schorowanych,z 1 gr.inwalidzką ,bo cóż i po co im dbać o godność człowieka,walczą o swoje partie

    Odpowiedz
  • Anna(2013-10-30 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    kase to maja na swoje premie i nagrody ,a nie dla swoich obywateli chorych z orzeczeniami chory kraj Polska,jakbym mogła to bym wyjechała ponieważ u nas nie liczy się człowiek tylko kasa w partii i posada!

    Odpowiedz
  • margerita(2013-10-30 22:35) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda ,że dopiero po dwóch miesiącach zwłoki ,w tym czasie TK mógłby już mieć wokandę w naszej sprawie ,miejmy nadzieję ,że jutro GP zapoda treść tego stanowiska Marszałek

    Odpowiedz
  • tekla(2013-10-30 22:48) Zgłoś naruszenie 00

    Jak wybraliśta tak mata! 623 zł na osobę netto! Wyżyj cały miesiąc. A jak ktoś jest chory... pampersy i te sprawy .Eurostat podaje , że wydajnośc w naszym pięknym kraju to 60 % wydajności wspólnotowej (Niemcy (115%))
    to dlaczego płaci się nam 1/4 tego co we Wspólnocie i 4 razy mniej niż Niemcom ? Winniśmy miec 60 % dochodów europejskicj, jakięś1200 euro. A nie mamy bo korporacje zagraniczne się bogacą a nie my.. Zadupie Europy.
    JEWROPA. Tak ich mamy polityków co o nas dbają. Im się żyje przyzwoicie to po co mają zawracac sobie d.. nami. Fajnie jest!

    Odpowiedz
  • Anusiak(2013-10-30 22:54) Zgłoś naruszenie 00

    Czytajac ten artykul poplakalam sie jak bobr,mam dosc zycia w nedzy.Zabrano mi zasilek,specjalnego odmowiono i dla mojej rodziny to 520 zl to luksus.Dziekuje Wszystkim ktorzy walcza dla nas-zalamanych i upokorzonych.Niech to sie wreszcie skonczy i zebysmy odzyskali nasze prawa!!!

    Odpowiedz
  • Do opiekuna matki(2013-10-31 00:18) Zgłoś naruszenie 00

    Przestań facet mącić i robić zamieszanie! Jaki masz cel w tym, żeby straszyć ludzi? Jaki nowy materiał dowodowy w postaci nowej ustawy? Coś ci się w głowce miesza panie podopieczny! "kopara"? A co to za słownictwo z rynsztoka!? Masz facet SZO to siedź na tyłku i nie psuj ludziom nastroju, nie zastraszaj, bo niczym innym popisać się nie potrafisz!

    Odpowiedz