statystyki

Jakie dokumenty trzeba złożyć, aby otrzymać zasiłek na dziecko

autor: Michalina Topolewska12.09.2013, 07:07; Aktualizacja: 12.09.2013, 08:47

Osoby, które chcą się ubiegać o świadczenia rodzinne w związku z rozpoczynającym się 1 listopada nowym okresem zasiłkowym, mogą już składać potrzebne dokumenty. Najważniejszym z nich jest wniosek oraz zaświadczenia i oświadczenia potwierdzające spełnianie warunków, od których zależy przyznanie wsparcia. Ich wcześniejsze złożenie jest o tyle istotne, że ma wpływ na szybszą wypłatę pieniędzy.

Ustawowe terminy przewidują, że wnioski o świadczenia rodzinne na nowy okres ich wypłaty można składać od 1 września. Złożenie ich jeszcze do końca tego miesiąca gwarantuje, że wypłata pierwszego świadczenia na pewno nastąpi w listopadzie. W sytuacji gdy rodzic złoży dokumenty między 1 października a 30 listopada, gmina ma więcej czasu na ich rozpatrzenie oraz wydanie decyzji. Wówczas samorząd może przekazać świadczenia należne za listopad maksymalnie nawet do końca grudnia, np. razem z zasiłkiem i dodatkami przysługującymi za ten miesiąc.


Pozostało jeszcze 91% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane