statystyki

Jakie dokumenty trzeba złożyć, aby otrzymać zasiłek na dziecko

autor: Michalina Topolewska12.09.2013, 07:07; Aktualizacja: 12.09.2013, 08:47

Osoby, które chcą się ubiegać o świadczenia rodzinne w związku z rozpoczynającym się 1 listopada nowym okresem zasiłkowym, mogą już składać potrzebne dokumenty. Najważniejszym z nich jest wniosek oraz zaświadczenia i oświadczenia potwierdzające spełnianie warunków, od których zależy przyznanie wsparcia. Ich wcześniejsze złożenie jest o tyle istotne, że ma wpływ na szybszą wypłatę pieniędzy.

Ustawowe terminy przewidują, że wnioski o świadczenia rodzinne na nowy okres ich wypłaty można składać od 1 września. Złożenie ich jeszcze do końca tego miesiąca gwarantuje, że wypłata pierwszego świadczenia na pewno nastąpi w listopadzie. W sytuacji gdy rodzic złoży dokumenty między 1 października a 30 listopada, gmina ma więcej czasu na ich rozpatrzenie oraz wydanie decyzji. Wówczas samorząd może przekazać świadczenia należne za listopad maksymalnie nawet do końca grudnia, np. razem z zasiłkiem i dodatkami przysługującymi za ten miesiąc.


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane