W 2015 roku świadczenie pielęgnacyjne na poziomie minimalnego wynagrodzenia?

10.09.2013, 08:56; Aktualizacja: 10.09.2013, 09:08

Ministerstwo pracy i polityki społecznej nie rezygnuje z pomysłu, by w roku 2015 świadczenie pielęgnacyjne osiągnęło poziom minimalnej pensji krajowej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (23)

  • @re(2013-12-28 17:20) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo ale to bardzo życzę żeby ta ,,mądra' pani żyła za 623zł. Takim cwaniakom jak ona to przypuszczam, że starczyło by na 1 lub dwa dni przy ich standardzie życia. Dla naszego rządu tylko kasa się liczy, jak tu oskubać biednych obywateli. Bo człowiek to zwykły niepotrzebny śmieć zwłaszcza niepełnosprawny. Dziwicie się, że wszyscy młodzi uciekają za granicę? Jak w Polsce rządzą patałachy głodni pieniędzy to lepiej nie będzie. Nasi przodkowie walczyli o niepodległość a teraz nasz nieudolny, rząd rozpieprza ten kraj. Panie premierze WSTYD. Jak się nie umie rządzić to się za to nie powinno zabierać.

    Odpowiedz
  • matka(2013-10-21 08:26) Zgłoś naruszenie 10

    Na jaki Łeb człowieku mówimy tu o chorych od urodzenia a nie o kalectwie które ktos sobie zgotował sam a i ty możesz jechac samochodem i ulec wypadkowi i co przez swoja głupotę będziesz płacił za leczenie . NO GRATULUJĘ EMPATII

    Odpowiedz
  • Ajka(2013-09-14 06:33) Zgłoś naruszenie 10

    ZAOSZCZĘDZONE PIENIĄDZE? SEREDYN TY UMIESZ LICZYĆ?. NA MNIE NP WYDAŁAŚ 520 ZŁ, A JAK BYM MAMĘ DAŁA DO DOMU OPIEKI TO ILE BY WYSZEDŁ KOSZT UTRZYMANIA TAM? OK 3000 ZŁ MAMA NIE MA TAKIEJ EMERYTURY. BABO TY MYŚLISZ?. UWAŻASZ ŻE NIE ZESTARZEJESZ SIĘ? A DZIECI NA PEWNO SIĘ TOBĄ ZAJMĄ? JAK ICH WYCHOWASZ W BRAKU POSZANOWANIA DLA INNYCH?

    Odpowiedz
  • oburzona(2013-09-13 20:24) Zgłoś naruszenie 10

    Ponadto chcę zauważyć, że wszyscy ci aroganccy urzędnicy siedzą w kieszeniach podatników, nawet tych, których opiekunom zabierają to kieszonkowe (bo inaczej tej drobnej sumki za taką ciężką pracę nazwać nie można). Na posiedzeniu Komisji Sejmowej p. Seredyn użyła określenia "są to łatwe pieniążki". Łatwe pieniążki, Szanowna Pani Podsekretarz to są Wasze. To Wy robicie dobrą minę do bardzo złej gry! I nie są to łatwe pieniążki a łatwa bardzo gruba kasa i przywileje. A wszystko to wyrwane z gardła podatnikowi, również tym żyjącym poniżej progu ubóstwa.

    Odpowiedz
  • zdecydowanie(2013-09-13 20:15) Zgłoś naruszenie 01

    "Ministerstwo pracy i polityki społecznej nie rezygnuje z pomysłu" - to nie jest żaden pomysł a wymóg unijny, dotyczący opiekunów wszystkich niepełnosprawnych. Szczególnie w przypadku starych, schorowanych ludzi, którzy pracowali, płacili składki ZUS oraz podatki (i nadal je płacą, nawet ci z najniższą emeryturą, o wiele niższą niż minimum socjalne) ich opiekunowie, najbliżsi krewni, wyręczają państwo nie oddając swoich bliskich do specjalistycznych placówek, w których pobyt kosztuje od 2500.- wzwyż (w zależności od stopnia niepełnosprawności). Wedle zasad unijnych opiekunom tym należy się status zawodowego opiekuna a jego podopiecznemu minimum socjalne + dodatki związane ze stopniem niepełnosprawności, np na rehabilitację, na dostosowanie mieszkania,na opiekę pielęgniarską itd itd W Niemczech Holandii, Belgii, Austrii jest to ok 2500 euro brutto dla opiekuna i minimum socjalne dla niepełnosprawnego, które wynosi równowartość ok 5500 zł

    Odpowiedz
  • Max(2013-09-11 13:35) Zgłoś naruszenie 01

    Do Mr Pan ...
    Pustą łepetynę to niestety ty masz ,widzi to każdy kto przeczyta twój wpis odnoszący się do mojego wpisu , Twój pusty łeb nadaje się jedynie na grzechotkę , wystarczy do niego wsypać troszkę grochu i grzechotka gotowa .Nie wiem gdzie byłeś kiedy Bozia rozum dawała ,ale w kolejce po niego zapewne cię tam nie było , przypuszczam że wtedy pasłeś sąsiadowi gęsi .
    Twój ciasny ograniczony rozumek nie może pojąć że uraz rdzenia może nastąpić z wielu innych przyczyn ,niestety twój rozumek zakodował sobie że wszyscy sparaliżowani to skoczki do wody .Nie będę cię wyprowadzał z błędu ,bo twoje dwie szare komórki mogłyby się czasami przegrzać i byłoby to szkoda dla twego zdrowia psychicznego . Chciałbym cię poinformować że znam wielu skoczków ale ty im do pięt nie dorastasz i nigdy nie dorośniesz .Nie trudź się odpisywać na mój wpis bo ja na tym skończyłem , moje motto to Mądremu wystarczy jedno słowo a z głupim szkoda gadać

    Odpowiedz
  • Kalina_2(2013-09-10 23:10) Zgłoś naruszenie 01

    Wiceminister Seredyn idzie w zaparte broniąc zaciekle ustawy odbierającej opiekunom dorosłych niepełnosprawnych świadczenie pielęgnacyjne, co jest złamaniem zapisów Konstytucji dotyczących równości wszystkich wobec prawa i ochrony praw nabytych. Już nawet posłowie,który za tą ustawą głosowali się jej wypierają. A jej zaściankowe poglądy pasują do przełomu XIX i XXw., kiedy ochronki dla sierot oraz przytułki dla kalek i starców były szczytem postępu społecznego. Odbierając opiekunom niepełnosprawnych wymagających całodobowej opieki - świadczenie pielęgnacyjne oraz wysyłając ich do "prawdziwej pracy" skazuje naszych bliskich obłożnie chorych na współczesne przytułki, czyli stacjonarne domy opieki, w których godność ludzka jest poniewierana. Czyżby pani Seredyn była taką ignorantką, że nie zna wytycznych europejskich dotyczących deinstytucjonalizacji usług opiekuńczych w myśl których należy dążyć w UE do likwidacji domów pomocy społecznej? A jej poglądy dotyczące zasady odpowiedzialności zbiorowej wobec wszystkich opiekunów za wyłudzenia świadczeń przez niektórych - nawiązują do najbardziej niechlubnych wydarzeń z historii.

    Odpowiedz
  • KuMa(2013-09-10 20:07) Zgłoś naruszenie 10

    Pani Seredyn zlikwidowała zjawisko nadużyć ,a przy okazji zlikwiduje opi ekunów dorosłych niepełnosprawnych i ich podopiecznych.

    Odpowiedz
  • alicja(2013-09-10 20:07) Zgłoś naruszenie 01

    Wstyd mi za p.Seredyn jako lublinianke,po raz kolejny czytam te jej wypociny.na kogo my glosowalismy?co za obluda!
    Czy jako przelozona armii urzednikow opieki spolecznej nie poczuwa sie do odpowiedzialnosci za to ze byly "naduzycia" - to co do cholery robili?dlaczego nie weryfikowali wnioskow o swiadczenie?
    A teraz zostalam z mama z kwota 1005,- a sama mam 60 lat i potrzebuje ubezpieczenia bo jestem chora.Czy ta kobieta nie ma rodzicow ktorych sie kocha i za wszelka cene pielegnuje,ktorych nie odda sie ich DPS-om

    Odpowiedz
  • opiekunka wykluczona(2013-09-10 17:31) Zgłoś naruszenie 10

    Pani Seredyn już z Pani ust słyszeliśmy różne wersje :
    1) fałszywy wnuczek z Krakowa
    2)kryzys
    3) fałszywy wnuczek ze Szczecina
    4) zabrać jednym Opiekunom i dać opiekunom dzieci
    5) i co dalej Pani wymyśli ...
    kolejne kłamstwo???

    Odpowiedz
  • Lucyna(2013-09-10 17:24) Zgłoś naruszenie 01

    Drodzy i prawdziwi opiekunowie ,zostaliście tak potraktowani dzięki GOPS-om Ponieważ GOPSy w swoich rejonach mieli podopiecznych tz. czarno-pracujacych ,osoby nadużywające alkoholu i mało zaradne życiowo .Ci ludzie składali bardzo często o zasiłki celowe ,a te są wypłacane z budżetu gmin .Więc żeby zaoszczędzić pracownicy GOPSu proponowali wszystkim ,kto tylko miał staruszka w rodzinie , żeby korzystali ze Świadczenia ,bo to były środki z budżetu państwa ,w ten sposób ochraniali środki gminne przeznaczone na pomoc

    Odpowiedz
  • wykluczona opiekunka(2013-09-10 16:45) Zgłoś naruszenie 10

    P.Seredyn ponoć jest z wykształcenia pielęgniarką i to dyplomowaną i powinna wiedzieć jak wygląda opieka nad osobą leżącą niepełnosprawną dorosłą, chyba że nie chodziła na te zajęcia do szkoły i praktyk też nie miała. Jak może Pani tak kłamać i oszukiwać media i społeczeństwo w sprawie świadczeń ,,, wstyd Pani Elżbieto Seredyn.

    Odpowiedz
  • niepełnosprawna(2013-09-10 16:06) Zgłoś naruszenie 00

    tusk podziekujemy ci na wyborach za biedę,bezrobocie i brak opieki nad niepełnosprawnymi.Życze ci wszystkiego najgorszego.

    Odpowiedz
  • anka opiekunka(2013-09-10 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    likwidacja nadużyć ! Nie otrzymuję od lipca świadczenia bo przekraczam kryterium dochodowe .Opiekuję się mamą. Mam 58 lat wymagany staż pracy do otrzymania emerytury ale jestem za ''młoda" bo zgodnie z nowymi przepisami muszę pracować do 61 lat, czy wg pani Seredyn jestem oszustką .

    Odpowiedz
  • didi Wykluczona Opiekunka(2013-09-10 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    Kryterium dochodowe na jedną osobę w rodzinie nie może przekraczać 623 złotych.
    Proszę o radę jak za takie pieniążki mamy przeżyć???
    Czy Pani Seredyn da nam przykład!!!
    Koszty związane z opłatami na lekarstwa, środki higieniczne, specjalne diety wysokobiałkowe i wiele wiele innych rachunków które musimy ponosić to niestety nie wystarczy czy ktoś z Was polityków umie liczyć???

    Odpowiedz
  • Max(2013-09-10 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    Do Seredyn (na miano ,, Pani ,, trzeba zasłużyć ) Więc Pytam Seredyn co z ludźmi takimi jak JA tetraplegik 4 kończynowe porażenie ,uraz rdzenia kręgowego . Ja zostaję bez opieki tylko dla tego że szwagier, mąż mojej siostry dobrze zarabia , pytam co was obchodzą dochody opiekunów ,czy szwagier to rodzina ,jakim prawem on ma pracować na mnie by siostra odwalała robotę za rząd RP ,który powinien mi zagwarantować opiekę . Pomoc z MOPS-u jaką Seredyn proponuje ludziom którzy nie spełniają warunków otrzymania SZO to można między bajki wsadzić .

    Odpowiedz
  • łodzianin(2013-09-10 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    Ta kobieta bredzi i działa tak jak cały rząd od początku swojej kadencji na szkodę społeczeństwa i państwa polskiego - niekompetencja ministrów tego rządu uderza w najbiedniejszych, nieuleczalnie chorych i najsłabszych obywateli

    Odpowiedz
  • Gaga(2013-09-10 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    Jakim prawem rząd zrzuca obowiązek alimentacyjny, w którym sie mieści opieka tylko na jedną rodzinę, która w oparciu o gwarancje ustawowe podjęła sie dobrowolnie opieki, teraz spychając ją, w tym jej dzieci na margines społeczny.
    I w jaki sposób to zakłamane babsko zlikwidowała nadużycia wprowadzeniem nowych kryteriów, skoro w obecnym czasie świadczenie szybciej może otrzymac synuś nawet alkoholik, któremu sie nie chce pracować niz rodzina, która minimalnie przekracza głodowe kryterium dochodowe, ale zmuszona jest sprawować faktyczną opiekę nad osobą lezącą i w zwiazku z tym zmuszona jest ponosić dużo większe koszty związane z niepełnosprawnością.
    Polityczna obłuda nie zna granic., ale bez niej niemożliwe było by zaistnienie.

    Odpowiedz
  • didi(2013-09-10 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    Chciałabym przedstawić Pani Seredyn mojego męża Piotra choruje na Alzheimera i wiele innych chrób. Zwolniłam się z pracy żeby się nim opiekować. Wiadomo że zarabiałam więcej niż wynosił zasiłek który dostałam przyznany na stałe w kwocie 520zł. Łamiecie konstytucje to pytam dla kogo ona jest???
    Pytam się Panią jak mamy żyć???

    Odpowiedz
  • opiekunka mamy(2013-09-10 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ależ co ta osoba mówi,przecież trzeci miesiąc jesteśmy bez środków do życia ,nie mamy co jeść!!My,Opiekunowie Niepełnosprawnych Dorosłych nie możemy pójść do lekarza,bo zabrano nam ubezpieczenie zdrowotne!!!Zaczynamy chorować!!!Zostaliśmy oszukani w haniebny sposób !!!Zrozpaczeni wołamy o pomoc !II Nie ma dla nas pomocy,nie oddamy naszych bliskich do domów opieki,ani też żadna obca osoba nie będzie się nimi opiekować,bo ani nasi chorzy tego sobie nie życzą,ani my na to nie pozwolimy!!!Nasi chorzy mają prawo wyboru z kim chcą być!!!

    Niech Pani Seredyn wyjaśni dlaczego uchwalono ustawę bez konsultacji ze społeczeństwem i wbrew opinio Biura Legislacyjnego???Dlaczego zabrano nam prawa nabyte???

    Odpowiedz