Nawet połowa osób otrzymujących świadczenie pielęgnacyjne straciła do niego prawo

autor: Michalina Topolewska23.08.2013, 07:07; Aktualizacja: 05.09.2013, 16:38
To, że problem ten dotyczy znacznej liczby opiekunów, potwierdzają dane uzyskane od gmin.

To, że problem ten dotyczy znacznej liczby opiekunów, potwierdzają dane uzyskane od gmin.źródło: ShutterStock

30 czerwca zakończył się okres przejściowy dla osób, które otrzymywały świadczenie pielęgnacyjne, ponieważ zrezygnowały z pracy, aby zajmować się niepełnosprawnym członkiem rodziny. Tacy opiekunowie mogli ponownie ubiegać się o tę pomoc, ale już na podstawie zmienionych przepisów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (43)

  • mixtor(2013-08-23 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo płaci dorosłym dzieciom za to ze z łaski podadzą schorowanym rodzicom na starość szklankę wody- ładne czasy.

    Odpowiedz
  • Opiekunka(2013-08-23 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    Ci rodzice i dziadkowie pozostawiają po sobie jakieś majątki ,domy ,mieszkania a nawet hektarowe gospodarstwa .Jaki problem sprzedać i przeznaczyć na opiekę . Niektórzy z nich mają sowite emerytury . Do 2010 roku rodzina potrafiła sobie poradzić bez wsparcia państwa .Ludziom całkowicie niezdolnym do samoobsługi należało tylko podwoić dodatek pielęgnacyjny

    Odpowiedz
  • MATKA(2013-08-23 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/584504,Strajk-niepelnosprawnych-520-zl-swiadczenia-Malo
    --TAK WALCZYLI RODZICE NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECI O POWYŻKE SWIADCZENIA PIELĘGNACYJNEGO-NATOMIAST W 2009 -wyszli na ulicę i wkońcu doprowadzili do usunięcia kryterium do swiadczenia pielegnacyjnego więc proszę nie pisac bezmyslnie że jednym zabrano a drugim dano /TEN KRAJ NIE JASY W KOŃCU TAK BIEDNY zabrakło zdrowego rozsadku temu rzadowi zabrano wszyśtkim opiekunom osób starszych zamiast przeprowadzać wywiady środowiskiwe...

    Odpowiedz
  • MATKA(2013-08-23 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    WNDA NOWICKA jest hipokrytką -jest za aborcją dzieci z zespołm downa a także za eutanazją osób strszych niepełnosprawnych ,no cóż ale czego nie robi się dla piaru ...

    Odpowiedz
  • rena(2013-08-23 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    Niech zdychają wszyscy katosolidarnuchy - WSZYSCY !!!

    Odpowiedz
  • Marek(2013-08-23 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    to komu w tym Kraju wierzyć !!! hmmmm jeśli wicemarszałkini Sejmu pisze takie wypowiedzi ? ?

    Odpowiedz
  • Oto jak sie manipuluje mediami(2013-08-23 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    Treść komentarza nie jest zgodna z regulaminem, nie będzie wyświetlana. Komentarz został uznany za spam.

    Odpowiedz
  • irena(2013-08-23 15:00) Zgłoś naruszenie 00

    Do : mixtor
    Ja dzisiaj podawałam w nocy nocnik-wiadro i zmieniałam wczoraj zmieniana posciel. Czyzbysmy wzorem Sparty z braku skal w Łodzi mieli podać naszym bliskim cjankali ? lub jak juz probowano pawulon?l

    Odpowiedz
  • dank(2013-08-23 16:56) Zgłoś naruszenie 00

    jak mozna bylo tak zrobic zopiekunami ktirzy poswiecaja swoje cele marzenia ia nawet swoja rodzine w zamian zostaly oszukane od rzadu opiekunka rodzicow niepelnosprawnych

    Odpowiedz
  • Opiekunka matki(2013-08-23 17:49) Zgłoś naruszenie 00

    Ja byłam zarejestrowana Urzędzie Pracy i z tego powodu świadczenie mi odebrano a że mama ma 11oo zł renty to nikogo nie interesuje również była pani z MOPS na wywiadzie i widziała co jest ,,chory leżący w pampersach potrzebujący opieki 24 h na dobę to jest nie ważne , niech sobie leży ,liczy się tylko to że byłam zarejestrowana w U PRACY , to jest po prostu ABSURD I KPINY

    Odpowiedz
  • KuMa(2013-08-23 21:37) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiaj odebrali nam Wykluczonym Opiekunom świadczenie pielęgnacyjne a jutro odbiorą renty,bo na pewno pewna część ma załatwiane ,a pojutrze odbiorą emerytury,bo przecież trzeba dalej robić oszczędności.Jeżeli teraz nie obronimy praw nabytych ,to każdy niech się zastanowi,że też rząd może mu coś zabrać.Całe społeczeństwo powinno stanąć w naszej obronie.

    Odpowiedz
  • Ryszard(2013-08-23 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    Zniknął mój komentarz o słowach biskupa Dydycza, krytykującego rządzących !!!
    Gazeta Prawna i łamie prawo, do wolności słowa !!!
    Jakieś niedobitki z ul. Mysiej w Warszawie ???!!!

    Odpowiedz
  • Kalina_2(2013-08-23 23:08) Zgłoś naruszenie 00

    Świadczenie pielęgnacyjne zostało odebrane opiekunom dorosłych niepełnosprawnych z naruszeniem: Konstytucji RP (wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2008r.) Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ ratyfikowanej przez Polskę w 2012r. oraz Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej

    Odpowiedz
  • An diego(2013-08-23 23:42) Zgłoś naruszenie 00

    Uprasza się idiotów typu Mixtor o nie komentowanie treści których nie czytały bądź nie rozumią ,ja wiem ze polak na wszystkim się zna ,ale może jednak nieco empatii i próby zrozumienia problemu.

    Odpowiedz
  • IRA(2013-08-25 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo bym chciała, aby mama lub inna bliska rodzina Tuska zachorowała na chrobę Alzheimera. Tusk musiałby zrezygnować z pracy, no bo przecież żona pracuje i zarabia 4000 zł. Za dużo, aby Tusk dostał zasiłek tymczasem musi z wynagrodzenia żony kupować leki mamie, które nie kosztują 1 zł tylko 1200 zł/m-c. Żona mówi idź do pracy. Jak to zrobić, myśli Tusk, kiedy opiekunka chce 10 zł. za godzinę (w praktyce to ok. 3500 zł.). No jednak trzeba iść do pracy i zapłacić opiekunce, bo żona ma dość pracy na leki i dalej skromne życie.

    Odpowiedz
  • Ola(2013-08-25 20:11) Zgłoś naruszenie 00

    Dla niechcianych DZIECI są domy dziecka a dla schorowanych niedołężnych staruszków ?
    Opiekun , który aby zapewnić całodzienną opiekę musi zrezygnować z pracy . Ale za co wtedy żyć i co z własną starością gdzie emerytura zeży od odłożonych na nią. Składek. Chyba , że jesteś policjantemub innym uprzywilejowa um emerytem gdzie wysokość emerytury zależy od zajmowanego stanowiska i nie ma nic wspólnego ze zgromadzonymi składkami . Bo nie są one wcale zbierane .

    Odpowiedz
  • ksiądz(2013-08-24 20:31) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej wziąć poduszkę i uśmiercić schorowaną matkę lub ojca i uśmiercić na
    amennt i tylko wyprawić pogrzeb i po sprawie .

    Odpowiedz
  • niezadowolony(2013-08-24 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk mi zabrał 520 zł jałmużny a sam żyje w luksusie. Urzędników 450 tysięcy pracują w komfortowych warunkach i za wysokie pensje. Tu oszczędności nie szuka. Oszczędza na najbardziej bezbronnych i chorych ludziach. Popiera pedałów , in vitro i zgorszycielkę - piosenkarkę , która występowała na stadionie narodowym. Tutaj nadużyć nie ma i pieniądze są. Na biedotę , która ciężko pracuje przy chorych starych niedołężnych ludziach nie daje bo ubzdurał sobie że są nadużycia. Życzę ci Tusku byś sam lub ktoś z twojej rodziny musiał upokarzać się przed urzędniczką OPS i by ci pózniej to świadczenie inny premier zabrał .

    Odpowiedz
  • pogrzeb(2013-08-24 20:41) Zgłoś naruszenie 00

    Po co siedzieć przy sztywnym i konającym członku rodziny i zamartwiać się na amennt i płakać a można jedynie odebrać mu życie i po problemie z koszmarem z chorobą umierającego to jest całe wybawienie z męnki psychicznej jakiej się znależliśmy .

    Odpowiedz
  • panJacek(2013-08-28 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    30 - 50 % z 223,5 tys. osób - o tyle osób od 1 lipca zwiększyła się ilość bezrobotnych. Innych skutków nie widzę.

    Odpowiedz