Nawet połowa osób otrzymujących świadczenie pielęgnacyjne straciła do niego prawo

autor: Michalina Topolewska23.08.2013, 07:07; Aktualizacja: 05.09.2013, 16:38
To, że problem ten dotyczy znacznej liczby opiekunów, potwierdzają dane uzyskane od gmin.

To, że problem ten dotyczy znacznej liczby opiekunów, potwierdzają dane uzyskane od gmin.źródło: ShutterStock

30 czerwca zakończył się okres przejściowy dla osób, które otrzymywały świadczenie pielęgnacyjne, ponieważ zrezygnowały z pracy, aby zajmować się niepełnosprawnym członkiem rodziny. Tacy opiekunowie mogli ponownie ubiegać się o tę pomoc, ale już na podstawie zmienionych przepisów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (43)

  • niwolnik(2013-08-23 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    witamy w bantuskstanie

    Odpowiedz
  • mixtor(2013-08-23 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo płaci dorosłym dzieciom za to ze z łaski podadzą schorowanym rodzicom na starość szklankę wody- ładne czasy.

    Odpowiedz
  • Kuba(2013-08-23 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuje tym którzy skonstruowali te przepisy przeżyli za te 634 zł.Opłacili wszystko ,zrobili opłaty itd ,żywność ,leki ,ubrania .Ja bym ich nazwał SKU...SYNY.

    Odpowiedz
  • wykluczony(2013-08-23 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    rodziców dzieci nikt nie kontroluje (nie mówie, że są bardzo trudne sytuacje) ale jak jest rodzina i jeden z rodziców ma firmę na której zarabia to stać go na więcej, dodatkowe srodki pomoc opieka no i drugi z rodziców może ubiegac sie o pomoc w postaci świadczenia w wysokosci 820 zł a opiekunowie starszych nie moga liczyc nawet na 520 zł gdzie tu sprawiedliwosc?

    w dodatku np. Minister Sportu miala na swojej stronie internetowej oraz na fb informacje o SZO i tam byly nieprawdziwe informacje to swiadczy ze poslowie nie wiedzieli za czym glosowali albo nie chcieli wiedziec

    ostatnie co mam do zarzucenia to tej Sekretarz Seredyn która w każdym wywiadzie powołuje się, że wcześniej ośrodki pomocy społecznej nie miały jak kontrolować ludzi którzy wyłudzali to ja sie pytam czym byli zajęci? Ja miałem przez 2 lata zasiłek, dzień w dzień opieka i przez te 2 lata nikogo nie było z ośrodka aby mnie sprawdził !!! Seredyn powołuje się na jakiegoś wnuczka z Krakowa który odbierał pieniądze na babcie w Szczecinie? To szukajmy go w takim razie !! i dlatego zabrano nam MARNE 520 zł nad opieke nad STARSZYMI którzy walczyli o ten kraj? to się w głowie nie mieści, rząd starcił 250 tys. wyborcow, przyjdzie wyrok TK i będą wypłaty tylko jak mamy teraz żyć?

    Seredyn w wywiadzie dla Polskiego Radia powiedziała, że SZO przysługuje z racji niepodejmowania pracy CO JEST NIEPRAWDĄ BO TAK NIE JEST !!! dlaczego kłamie na antenie?

    Odpowiedz
  • bbosacki(2013-08-23 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    Podziękujcie Plurze i Piechocie i reszcie PO.

    Dalej będziecie na nich głosować, czy już zmądrzeliście?

    Odpowiedz
  • ...(2013-08-23 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze, ze to zmieniono, bo to już rozrastało się do granic absurdu. Niby z jakiej racji wnuk miał otrzymywać zasiłek za opiekowanie się babcią? Niech idzie do pracy i zarobi na opiekuna.

    Odpowiedz
  • NINer(2013-08-23 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    Złodzieje ! niech szukają oszczędności przez zmniejszanie biurokracji a nie skazując na cierpienie niepełnosprawnych staruszków i ich opiekunów !!!

    Odpowiedz
  • opiekunka mamy(2013-08-23 10:37) Zgłoś naruszenie 00

    Straciłam środki do życia,kończą mi się leki ,a iść do lekarza nie mogę-zabrano mi ubezpieczenie zdrowotne!!!A o pracy mowy nie ma,bo mojej podopiecznej zostawić już nie mogę,nie jest zdolna do samodzielnej egzystencji!!!Cz y jest ktoś,kto wpłynie na Rząd ?,a głównie na osoby ,które bezpośrednio przyczyniły się do naszego dramatu :Kosiniak-Kamysz,Seredyn,augustyn ...Ludzie,zróbcie coś,łamane są prawa ludzi w RP!

    Odpowiedz
  • opiekunka mamy(2013-08-23 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    pisze ktoś wyżej o "wnuczku" czy już o nim coś wiadomo?wysłany list gończy jak na razie nie przyniósł efektów?!!!
    tzw wnuczek był tylko pretekstem,by zabrać tysiącom ludzi,opiekującymi się niepełnosprawnymi dorosłymi!To po prostu barbarzyństwo!!!

    Odpowiedz
  • laryska(2013-08-23 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    ja wierzę w moc detektywa Rutkowskiego,że on go szybko znajdzie !!!
    za pomoc w ujęciu wnuczka oszusta musimy wyznaczyć nagrodę ,to zzawsze działa.

    Odpowiedz
  • opiekunka siostry(2013-08-23 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    Siostra stopień znaczny zespół Downa 31lat matka stopien umiarkowany 71 lat niezdolna do pracy obie wymagają opieki.mnie jako siostrze odebrano świadczenie pielegnacyjne przyznane na stałe bo żyje mama i nie ma znacznego stopnia .W takim przypadku kto kim ma się opiekować skoro ja nie spełniam warunków.

    Odpowiedz
  • edek(2013-08-23 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    po wyborach w PO widac ze sami czlonkowie masja dosyc oszusta tuska odebral ponad 100000 opiekunow zasilki

    Odpowiedz
  • Izis(2013-08-23 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    To w jaki sposób rząd dba o swoich obywateli ,to widać już gołym okiem.
    Zamiast pomóc opiekunom odbierają im wszelkie środki finansowe jaki są często jedyną podpora w ich budżecie rodzinnym to tego zabierają ubezpieczenie i składki emerytalne . Opiekunowie mają radzić sobie sami i być zdani na łaskę losu, gdzie wielu z nich opiekując się swoim bliskimi już w połowie miesiąca nie ma za co żyć ! Wg rządu i Pani Seredyn mają utrzymywać się z emerytur i rent swoich podopiecznych ! Brak poszanowania dla polskiego obywatela niestety.

    Odpowiedz
  • Ryszard(2013-08-23 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    "Izis", ta hołota z PO, to w 90 proc. są Jude, albo ich potomkowie !!!
    Jacyś Polacy w czasie II w. św., narażając własne życie, uratowali ich przed "wycieczką do gazu", a ich potomkowie "odwdzięczają" się nam !!!
    Czemu My, Polacy zawsze pomagamy wszystkim ???

    Odpowiedz
  • wykluczony(2013-08-23 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    6: ... z IP: 77.79.198.* (2013-08-23 10:29)

    Bardzo dobrze, ze to zmieniono, bo to już rozrastało się do granic absurdu. Niby z jakiej racji wnuk miał otrzymywać zasiłek za opiekowanie się babcią? Niech idzie do pracy i zarobi na opiekuna.

    mieszkam z moim dziadkiem od ponad 10 lat jak moge naciągać panstwo? isc do pracy z kim zostawie dziadka? bezrobocie w regionie 28% pomysl troche nad tym co piszesz bo zaczynasz belkotac jak te WAŻNE osobistosci z Rządu

    Odpowiedz
  • ada2(2013-08-23 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    Już niedługo wybory, my opiekunowie osób starszych jesteśmy pamiętliwi, a to jest kilkadziesiąt tysięcy osób oszukanych przez ustawodawcę (PO_PSL), ci którzy nigdy nie zajmowali się osobami starszymi schorowanymi, niepełnosprawnymi nie powinni się wypowiadać !. A oszczędności niech szukają na fotelach które pan Nowak zakupił i smartfonach i tabletach na które są im zbędne jak również organizacjach typu szczyt klimatyczny itp. a nie na biednych staruszkach !!!

    Odpowiedz
  • Ryszard(2013-08-23 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    "Mixtor", ty nie wiesz o czym mówisz, więc stul pysk i siedź cicho, bo i ciebie, baranie w każdej chwili może "zawadzić" samochód, albo się potkniesz i spadniesz ze schodów ze złamanym kręgosłupem !!!
    Robisz się w jednej sek. roślinką, koło której trzeba chodzić 24 godz. na dobę !!!
    I jeżeli umiesz pisać, to pisz poważnie, o poważnych sprawach, albo zamknij ryło, po wsze czasy !!!

    Odpowiedz
  • haha(2013-08-23 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    mam nadzieję, że ci ktorrzy utracili śwadczenia to elektorat PO..niech poczują skutki swoje glupoty

    Odpowiedz
  • Tadeuszz(2013-08-23 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    ILE JESZCZE MAMY CZEKAĆ !!! ZABRALIŚCIE NAM ZASIŁEK NIC NIE DAJĄC W ZAMIAN !!! ŁOBUZY

    Odpowiedz
  • Grazka(2013-08-23 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    Jak ktoś nie wie ile kosztuje trudu opieka nad osobą niepełnosprawną niemogącą samodzielnie egzystować to lepiej niech nie pisze bzdur ,ze to podanie szklanki wody .Taka osoba nic nie może zrobić nie umyje się sama sama nie naje sama nie pójdzie do toalety niektóre takie osoby są leżące nie chodzące .Trzeba takie osoby podnosić przewijać aby nie dostały odleżyn opiekunowie często stają się sami niepełnosprawni kręgosłupy takich osób nie wytrzymują .Oszukano ludzi zabrano prawa nabyte mieliśmy decyzje przyznane bezterminowo, ciekawe jak by zaczęli ludziom zabierać emerytury to też prawo nabyte co by pozostali mówili .

    Odpowiedz