Rośnie liczba skarg na utracone świadczenia pielęgnacyjne

01.08.2013, 12:50; Aktualizacja: 02.08.2013, 08:40

Rośnie liczba skarg składanych do Rzecznika Praw Obywatelskich na utracone świadczenia pielęgnacyjne.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • młodzież bezpartyjna(2013-08-03 23:17) Zgłoś naruszenie 00

  Jedno jest pewne .Orzekanie o niepełnosprawności powinien prowadzić ZUS ,a nie jak dotychczas są trzy instytucje orzekające.Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie masowo naprodukowały orzeczeń o niepełnosprawności/dawna I grupa/.Jest to krzywdzące dla ludzi dotkniętych ciężkim kalectwem ,którym należy się godna pomoc finansowa.Najpierw należy zweryfikować wszystkie orzeczenia uprawniające do świadczeń pielęgnacyjnych,jak również uprawniających do dodatku pielęgnacyjnego/te które zostały orzeczone na stałe też/.

  Odpowiedz
 • opiekun matki(2013-08-07 23:05) Zgłoś naruszenie 00

  młodzież... dobrze że wy nie rządzicie tym krajem... ale przez chwilę idąc waszym tokiem rozumowania... ja bym żądał aby zweryfikować świadectwa ukończenia szkół w Polsce, wszystkich szkół i wszystkich uczniów, studentów itd. żądałbym aby zweryfikować wszystkich i o wszystko a na sam koniec zażądałbym aby zweryfikować czy weryfikacja była przeprowadzona przez zweryfikowanych weryfikatorów bo może ci co weryfikowali źle weryfikowali weryfikowanych? Innymi słowy idźcie spać w pokoju ducha młodzieży bezpartyjna - niezweryfikowana.

  Odpowiedz
 • Bea(2013-08-09 16:59) Zgłoś naruszenie 00

  Złodzieje!!! Żadnej pomocy dla niepełnosprawnych i jeszcze śmieli zabrać świadczenie??? Wstyd rządzący!!! a sprawę w TK macie PRZEGRANĄ!!! SAMI SOBIE ODBIERZCIE DIETY BO g...o robicie dla tego kraju a kasę bierzecie-za CO???

  Odpowiedz
 • Ewa(2013-08-25 13:40) Zgłoś naruszenie 00

  No właśnie chodzi o to ''młodzieży bezpartyjna'' ,że tu nie było żadnej weryfikacji ani kontroli niby wyłudzaczy , poprostu zabrali wszystkim! i to zastanawia bo jeśli Rząd faktycznie chciałby wyeliminować nadużycia to najpierw powinny być ścisłe kontrole a tu celowo zabrano wszystkim bo zanim zaczną się protesty i TK rozpatrzy wniosek RPO o niekonstytujności ustawy to sporo tych niepełnosprawnych starszych ludzi ,niezdolnych do samodzielnej egzystencji umrze czyli eutanazja zbiorcza za przyzwoleniem Rządu! protestować też niełatwo bo jak osobę leżącą zabrać pod Sejm? Dlatego to jest oczywiste ,że nie chodziło o żadne nadużycia a po prostu o zwykłą kradzież na tych ,którzy nie mogą się bronić! Nadużycia w Polsce są w każdej dziedzinie masowe także w organach rządzących a tu jednak nie przeprowadza się takich czystek! Prawda jest taka ,że Rząd zawsze chce oszczędzać na tych ,którzy nie będą się bronić ,tylko jak to się ma do tego ,że uważamy się za demokratyczny kraj , wolny i nowoczesny , który podpisuje rożne unijne dekrety o rowności wobec niepelnosprawnych , polepszania warunkow ich życia? Cóż trzeba zawiadomić Unię jak to w naszym kraju przestrzega się tych zasad!

  Odpowiedz
 • alekw(2013-09-05 12:38) Zgłoś naruszenie 00

  Rząd RP D.Tuska w związku z zadłużeniem państwa polskiego ponad dopuszczalną granicę, ekonomicznie eksterminuje polskie rodziny, pozbawiając je środków do życia.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane