Rząd przedłużył prowizorkę. Podatnicy jak co roku złożą się na składki zdrowotne rolników

autor: Bożena Wiktorowska29.07.2013, 06:55; Aktualizacja: 29.07.2013, 08:35

W 2014 r. rolnicy mający gospodarstwa poniżej 6 hektarów przez trzeci rok nie będą płacić składek składek zdrowotnych. Rząd zdecydował się na przedłużenie prowizorki.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (25)

  • EWA(2013-07-29 07:48) Zgłoś naruszenie 00

    Władze polskie dyskryminują podatników bez przywilejów i to jest żadna nowość. To jest zwykłe łamanie art. 32 Konstytucji, ale każdy wie, że Konstytucja to śmieć. Dla mnie jest zagadką to, DLACZEGO to robią? Jakie korzyści mają politycy z hołubienia, kosztem uczciwych ludzi, szarej strefy rolniczej? Łatwiejsze zakupy ziemi? Lasu? Bezpłatnych polowań i zezwoleń na budowę siedlisk w środku lasów lub nad brzegiem jezior? O co tu chodzi???

    Odpowiedz
  • Obserwator(2013-07-29 07:50) Zgłoś naruszenie 00

    A mój kuzyn, który nigdy nie pracował, skończył już 50 lat, od wielu lat ma zasiłek socjalny ok. 400zł, dopłaty do mieszkania, alimenty na dziecko sfinansował Fundusz Alimentacyjny, a teraz podupadł na zdrowiu i kilka razy w roku przebywa w szpitalach. Żadnych składek zdrowotnych nie płacił, a jest leczony w drogich procedurach.

    Odpowiedz
  • efekt(2013-07-29 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    ( EWA z IP: 83.9.87.* (2013-07-29 07:48).. DLACZEGO to robią ? >>

    >> .. dlatego że obrońcą (rolników) jest --koalicjant---PSL...!

    Odpowiedz
  • Ja(2013-07-29 09:03) Zgłoś naruszenie 00

    1: EWA z IP: 83.9.87.* (2013-07-29 07:48)
    Dziel i rządź.
    Zdrajcy muszą skłócić wewnętrznie naród, żeby móc go okradać.
    Ja liczę na to, że Ruch Narodowy zrobi trochę porządku z tą mafią okrągłego stołu.

    Odpowiedz
  • JKa(2013-07-29 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    biedni rolnicy... Na nic nie ma... Na szczęście na paczkę fajek dziennie dla chłopa i baby i po 3 browarki zawsze się znajdzie.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2013-07-29 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    inni podatnicy musza sie zlozyć na ubezpieczenie rolników (smieszne 1zł od hektara), dlatego od kazego źródła przychodu musza płacić skladki zdrowotne, gdzie tu logka, a niby wszyscy wg konstytucji są równi

    Odpowiedz
  • wjw(2013-07-29 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    Autor zapomniał o innych składkach - emerytalnej i rentowej które też jak już płacą to symboliczne a resztę biednym chłopom dopłaca pozostała część bogatego społeczeństwa.
    Czas najwyższy skończyć z kastą świętych krów i zacząć traktować jak wszystkich pozostałych.
    To samo dotyczy kasty batmanów.

    Odpowiedz
  • Mieszczuch a obecnie wsiok(2013-07-29 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    Pani profesor Duczkowska-Malysz !!! O ile pamietam to za komuny
    na wsi na gwozdz nabijalo sie podarta ,,Trybune Ludu,, lub ,,Kraj Rad,,
    w kiblu za obora lub stodola, bo nie bylo papieru toaletowego,poniewaz
    wszystkie liscie lopianu w okolicy byly zerwane.A miedza byla za daleko!
    A du..e trzeba bylo czyms podetrzec!!! Juz pani profesor zapomniala
    przezyc na rodzinnej wsi !!!

    Odpowiedz
  • Fornal(2013-07-29 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Większośc rolników to są "ciemniacy" i dlatego trzeba im łożyć na wszystko.

    Odpowiedz
  • młodzież bezpartyjna(2013-07-29 11:11) Zgłoś naruszenie 00

    Do jasnej ch...ry kiedy ten burdel się zakończy?PRECZ Z PASOŻYTAMI SPOŁECZNYMI!

    Odpowiedz
  • guru122(2013-07-29 11:57) Zgłoś naruszenie 00

    I jak ta państwowa służba zdrowia ma funkcjonować skoro tylu jest ludzi niepłacących składek?

    Odpowiedz
  • Mierniczy(2013-07-29 11:57) Zgłoś naruszenie 00

    Żaden rolnik nie powinien być ubezpieczany zdrowotnie przez państwo. Powinien radzić sobie sam, jak to było za czasów komuny do 1977 r.
    Żaden rolnik nie powinien być zmuszany do opłacania składki emerytalno-rentowej. Jest to naruszenie poglądów religijnych.

    Odpowiedz
  • Nie rolnik, ale rozsadny(2013-07-29 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie opanujcie się. Jeden dziennikarzyna zbija sobie poklask wśród gawiedzi nędznymi wypocinami, a wy tak się tym podniecacie. Poszukajcie sobie sami co rolnicy płacą i w jakich wysokościach, a nie opierajcie się na nędznych wypocinach, które mają za zadanie was skłócić. Rolnicy to był zawsze najlepszy temat do bicia - jak nie było o czym pisać, lub czym zatkać opinię publiczną. Rolnicy wbrew temu co podają tacy pseudoautorzy płacą i podatki i składki i to wcale w niemałej wysokości. A o ich emeryturach na poziomie 600 zł to nawet nie chcielibyście słyszeć, bo przecież to nie możliwe, a jednak tak jest. Zobaczcie ile dostają za swoje produkty, ceny w sklepach przewyższają nawet 4 krotnie to co oni dostają w skupach. Jeżeli jest im tak dobrze - to dlaczego wszyscy z was powyżej komentujących nie przekwalifikujecie się na rolników, przecież to darmowa kasa, leczenie, i darmowe fajki i piwko pod sklepem. Skoro sami wierzycie w to co piszecie to tylko jedna rada przenieście się na wieś i prowadźcie to sielankowe życie. Mogę was zapewnić, że w Polsce jest dużo więcej grup społecznych, które wydzierają większą kasę z budżetu - tylko że tamtych nie można ruszyć, bo się odezwą związki itp. Rolnik to jest doskonały temat do bicia piany. Bravo Panowie - od jakiego tematu chcecie teraz odwrócić uwagę tej pokornej gawiedzi komentującej powyżej, co chcecie ukryć? Ludzie opanujcie się, tak wami łatwo manipulować.

    Odpowiedz
  • WARSZAWIAN(2013-07-29 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    Do diabła. To nie tylko pracodawcy łożą na zdrowotne rolników. Każdy pracownik też.

    Odpowiedz
  • WARSZAWIAN(2013-07-29 15:29) Zgłoś naruszenie 00

    Do diabła. To nie tylko pracodawcy łożą na zdrowotne rolników. Każdy pracownik też.

    Odpowiedz
  • WARSZAWIAN(2013-07-29 15:29) Zgłoś naruszenie 00

    Do diabła. To nie tylko pracodawcy łożą na zdrowotne rolników. Każdy pracownik też.

    Odpowiedz
  • EWA(2013-07-29 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rolnik, ale rozsadny z IP: 212.182.117.* (2013-07-29 12:14)

    Niech ci "biedni" rolnicy zaczną wydawać paragony fiskalne na targowiskach. Niech zaczną wypełniać PIT-y , to dopiero pogadamy. Na razie pasożytnicza, szara strefa rolnicza łupi podatników bez przywilejów. Ja nie muszę koniecznie być rolniczką, żeby wiedzieć, ze rolnicy obijaja się, jak mogą. Osobiście znam dwóch wójtów, którzy mnie uświadomili, że wystarczy mieć 100 ha pod rzepakiem i wszelkie czynności związane z wykonywaniem "ciężkiej" pracy na roli zajmą mi 30 dni rocznie! Ktoś widział rolników "harujących" na polu wiosną , jesienią lub zimą??? No, może od czasu do czasu w czasie żniw latem... DOSYĆ ROBIENIA SOBIE KPIN Z PODATNIKÓW! Przy oakzji - jeśli kiedyś wygram w Toto-Lotka - pierwsze, co zrobię, to kupię sobie ziemię i będę miała wszystko w d...

    Odpowiedz
  • rozleniwiony szczesliwy rolnik(2013-07-29 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    cale szczescie ze mamy PSL, ktory broni przywilejow rolnikow, troche pojezdzimy sobie traktorkiem, troche pokombajnujemy, doplaty dostaniemy, skladek zadnych nie placimy, chaty mamy takie, ze miastowym galy wychodza na wierzch :))) kasy wystarcza na wszystkie zachcianki, w mojej wsi i w okolicznych kilku wioskach nie znajdziesz krowy, kozy, kury... wszytko kupujemy w pobliskich marketach, duzo czasu spedzamy na laweczkach popijajac cos duzo lepszego niz mamroty :)))) nareszcie mamy jak w raju :))))

    Odpowiedz
  • Mieszczuch a obecnie wsiok(2013-07-29 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ewka z IP 83.9.87 - jak zwykle na temat rolnikow piszesz bzdury!!!
    To chyba wina upalow,bo w twoim banku zawiodla ,,klima,, i mozg
    ci sie zaczyna lasowac!!!Nie musisz grac w lotka tylko zacznik brac
    pod stolem 13 rate od kredytu,ktory udzielisz.Nie dziel sie z naczelnikiem
    i gl.ksiegowym.Sprzedaj mieszkanie w miescie i kup sobie na poczatek
    tylko 5 ha i zaczniesz placic tylko ok.370 zl co kwartal skladek KRUS !!!
    Skromna chalupka to wydatek ok.20.000 zl.Za reszte wynajmiesz
    traktor z plugiem,bronami,siewnikiem,kupisz rzepaku,opryski,kombajn
    do zbioru tez wynajmiesz.Jak obrodzi to zbierzesz 2-3 tony z ha razy
    5 = 10 - 15 ton razy (obecnie 29.07.2013) min.1350 zl/tone.
    Otrzymasz na skupie 13.500 - 20.250 zl.Nie policzylem kosztow uprawy
    i wynajecia maszyn do uprawy tych 5 ha.Uprawienie tylko 1 ha to
    wydatek na paliwo 120 l oleju napedowego x min.5,50 za litr = ok.660 zl.
    Jako madrala ekonomistka reszte danych uzyskasz w podrecznikach
    Instytutu Ekonomiki Rolnictwa na SGGW w Warszawie.I do roboty
    i sielanki na wsi!!! Glu...a babo z miasta !!!

    Odpowiedz
  • Mieszczuch a obecnie wsiok(2013-07-29 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    Przepraszam za blad nie razy 6 ton z ha lecz 2-3 tony z ha!!!Mea culpa!

    Odpowiedz