Szef "Solidarności": I może mamy pracować za darmo?

autor: Maciej Miłosz26.07.2013, 07:21; Aktualizacja: 26.07.2013, 08:08
Piotr Duda

Piotr Duda, od 2010 r. przewodniczący NSZZ „Solidarność”źródło: Newspix
autor zdjęcia: KRZYSZTOF BURSKI

Przewodniczący „Solidarności”: Zadam tylko jedno pytanie tym wszystkim biznesmenom, którzy zatrudniają ludzi za płacę minimalną: a myślicie o tym, kto będzie kupował te wasze towary?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (68)

  • polak(2013-07-31 19:13) Zgłoś naruszenie 00

    osobo zlot duda ma pracować społecznie !a zyc według pana szczawiem i mirabelkami!!spróbuj się wysrac społecznie na miescie!! za darmo!! ty idioto spoleczna!!!

    Odpowiedz
  • lul(2013-07-26 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie nie dajcie się podpuszczać, ta akcja przeciw związkom to prowokacja rządowa wg mnie.

    Odpowiedz
  • MC(2013-07-26 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowny panie przewodniczący,może dać ludziom pieniądze brutto do ręki,niech sami decydują co z nimi chcą zrobić,gdzie chcą się ubezpieczyć i za ile,może powalczył by pan o wprowadzenie pełnej demokracji w Polsce,czy to panu się nie opłaca...

    Odpowiedz
  • Duda kpi ... czy też DURNIA udaje ...?(2013-07-26 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    "Związkowcy utrzymują się ze składek związkowców" ... rzekł p. Duda
    Wobec tego czymże jest p. Duda :
    ODPŁATNE (czytaj - płatne przez przedsiębiorców) ... ZWOLNIENIE FUNKCYJNYCH ZWIAZKOWCÓW od pracy w przedsiębiorstwach ... ???

    Odpowiedz
  • suweren(2013-07-28 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    jesteście żałosni z tymi swoimi komentarzam atakujacymi zwiazki zawodowe, jesteście tak zindoktrynowani że nadajecie się tylko by w dupe was lać i pozbawić wszelkich praw. jewstescie jak podatna masa na manipulacje powyższego redaktora Miłosza i innych. oburzacie się na dude bo tak wam każe redaktorzyna, mędrkujecie i płaczecie nad pracodawcami, że nie ma on wyjścia jak walić po robotnikach. nie widzicie że ci sami pracodawcy ida na łatwiznę kierując ciosy na robotnika a nie na państwo, posłów, senatorów, którzy ustawami zwiekszaja obciążenia. nawet gdyby zrezygnowano z systemu emerytalnego i miano dawać kasę należną brutto robotnikom to ilu z tych pracodawców by ja dało? Przypuszczam że niewielki procent. jesteście żałosni bo was podpuszczają do ataków na związki a wy jak cielaki i barany idziecie za tym. Zwiazki sa potrzebne i niech to każdy z was zrozumie- to część waszej wolności którą wam odbierają! chcą zlikwidować, atakować bo nioe na reke tym wszystkim złodziejom jest ten związek patrzący na ich brudne łapy.

    Odpowiedz
  • JanuszJG(2013-07-28 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Duda wielki szacun dla Pana za to, co Pan robi. Starajcie się o to, aby wszystkie umowy na czas określony oraz umowy śmieciowe poszły do kosza, a w ich miejsce wprowadzić umowy na czas nieokreślony. Trzeba wszystkim pracodawcom ukrócić okradanie pracowników!

    Dla przeciwników Solidarności i PiSu mam jedną wiadomość. Głosujcie dalej na PO, a zostaniecie goli bez picia i jedzenie. Tak właśnie Tusk Wam POdziękuje za swoje głosy...

    Odpowiedz
  • markman(2013-07-26 14:22) Zgłoś naruszenie 00

    ZAUWAŻCIE KIEDY NASTĄPIŁ ATAK NA ZWIĄZKI.

    Dopiero wtedy gdy zaprotestowali przeciwko 12 miesięcznemu okresowi rozliczeniowemu. A ten 12 miesięczny okres rozliczeniowy to draństwo w czystej postaci. Chcielibyście pracował przez pół roku po 12 godzin dziennie, po 6 dni w tygodniu. A po pół roku pan biznesmen splajtuje sobie i będa mu mogli naskoczyć.

    12 miesięczny okres rozliczenowy to drańśtwo, to cofnięcie się cywilizacyjnie do XIX wieku.

    Odpowiedz
  • maryla(2013-07-26 14:33) Zgłoś naruszenie 00

    Wojsku , emerytom , nauczycielom to zabiorą ale nie sobie.
    Rozgonić to polityczne tałatajstwo i ten za... Senat. Po co nam 100 dodatkowych gęb do utrzymania.Niech struszkowie siedzą w domu i odpoczywają a nie udają że pracują . Co Oni dobrego zrobili dla Polski.

    Odpowiedz
  • dziedziczna(2013-07-29 01:28) Zgłoś naruszenie 00

    choc ja zawsze z zaciekawieniem sie przygladalam kadrze wykladowcow na mojej uczelni...ich zacięciu,uporowi i "ambicji".I tak do konca nie wiedzialam,czy mam im współczuć czy sie z nich śmiać,,,

    Odpowiedz
  • .....(2013-07-29 01:38) Zgłoś naruszenie 00

    sadze tez,ze osoby takie jak powinny zostawac adwokatami po max 3 latach nauki nawet w byle jakiej szkole,a reszta nie wczesniej niz ok.40 stki (a najlepiej wcale-dotyczy to glownie tych z uczelni...).

    Odpowiedz
  • pepe(2013-07-26 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    Ty w ogóle nei powinienes pracować - powinienes po prostuzabrac swoją wredna gębę z ekranów, zniknąc i nie obrażac ludzi którzy uczciwie pracują.

    Odpowiedz
  • wktoria(2013-07-27 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    Związki bez dofinansowania,chcesz reprezentacji, płać składki.Nie jestem w związku,proszę mnie nie reprezentować.Partie polityczne bez dotacji.Tylko składki i dowolne wpłaty członków partii.Kraj mamy normalny i ludzi normalnych. Poziom życia przeciętnego Polaka wzrósł.Tak, był przed transformacją bardziej wyrównany poziom życia.Równać do linii to nie jest metoda.Urynkowić wszystkie dziedziny życia/KRUS,MSW,nauczyciele,górnicy/ wszak mamy wielkie bezrobocie./?/

    Odpowiedz
  • filologini(2013-07-26 16:01) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Duda powinien rozmawiać adresować mowę przede wszystkim do aroganckich polityków PO-PIS-PSL-SLD, bo to oni od dekad organizują nam życie w tym kraju. To oni rozkradli majątek narodowy, wyprzedali go, lokując siebie, swoje rodziny i kolesi na stołkach w spółkach skarbu państwa, czyniąc Polaków biedakami. Typowy polski pracodawca, mały i średni przedsiębiorca jest dojony przez polityków tak samo jak reszta biedoty i nie jest on w stanie finansować wystawnego życia dla politycznych elit i godnych pensji dla pracowników. To politycy i ich kolesie są tym wyniszczającym Polaków pasożytem.

    Odpowiedz
  • gary(2013-07-27 17:22) Zgłoś naruszenie 00

    wąsiata tłusta świnia z pkp 33 tysie na miesiąc ... gdzie jest prokurator i gilotyna ... zwiazki zawodowe do weterynarza zastrzyk uśpienie i tyle

    Odpowiedz
  • on(2013-07-26 16:27) Zgłoś naruszenie 00

    Nienawidze zwiazków i wszystkich związkowców. Zmije i sępy. Nic nie mają wspólnego dla pomagania dla zwykłych ludzi. Walczą tylko o swoje i o rozgłos.

    Odpowiedz
  • aaaa(2013-07-26 16:28) Zgłoś naruszenie 00

    w tym kraju zawsze ciężko się żyło i chyba tak już musi być

    Odpowiedz
  • filologini(2013-07-26 16:56) Zgłoś naruszenie 00

    Mądrze i zdecydowanie działające związki zawodowe w tej chwili to jedyny ratunek przed politykami i ich zapędami. Uprawiająca prymitywną socjotechnikę rządząca PO-PSL doskonale o tym wie. Stąd ostatnio cała ta nagonka na związkowców.

    Odpowiedz
  • POlak(2013-08-05 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    To może ktoś społecznie,za darmo, PO pracy weźmie tę "fuchę"

    Odpowiedz
  • dziedziczna(2013-07-29 01:16) Zgłoś naruszenie 00

    A co w tym niby dziwnego? Jak sie wybiera dla siebie kierunek bez dziedzicznych konotacji (np.powiedzmy prawo),a wiekszosc osob w rodzinie moglaby wyrabiac torby,buty czy wypasac owce w górach,to nawet tytul profesora tu ni pomoze.Zawsze bedzie pod gore..

    Z drugiej strony mozna sobie odbic walczac z "mlodzieza prawnicza" na studiach,w szkole itd...przeciez to oczywiste ,ze im potrzebny jest zwykly papierek obojetnie jakiej szkoly by byc powiedzmy sedzia czy adwokatem,a reszcie potrzebna jest WIEDZA,gdyz w domu jej nie maja...I trzeba sie pogodzic z faktem,ze bez dobrych genow z robotniczej rodziny nawet z dyplomem uj bedzie tylko lepsza TANIA sila robocza..

    Pewne rzeczy ma sie we krwi...takie jak wypasanie owiec na goralskiej wsi czy wydobywanie wegla...

    Ja w tym niczego nienormalnego nie widze.,,,

    Odpowiedz
  • Antyzwiązkowiec(2013-07-26 17:34) Zgłoś naruszenie 00

    Tak jest zwiększajmy koszty pracy. Gratuluję!!!

    Odpowiedz