Szef "Solidarności": I może mamy pracować za darmo?

autor: Maciej Miłosz26.07.2013, 07:21; Aktualizacja: 26.07.2013, 08:08
Piotr Duda

Piotr Duda, od 2010 r. przewodniczący NSZZ „Solidarność”źródło: Newspix
autor zdjęcia: KRZYSZTOF BURSKI

Przewodniczący „Solidarności”: Zadam tylko jedno pytanie tym wszystkim biznesmenom, którzy zatrudniają ludzi za płacę minimalną: a myślicie o tym, kto będzie kupował te wasze towary?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (68)

  • zed(2013-08-05 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    28: dzdzdzdz z IP: 79.135.180.* (2013-07-26 18:45)
    sprawa jest prosta, jeżeli kogoś nie stać by zatrudniać pracowników, to niech sam **********

    Odpowiedz
  • POlak(2013-08-05 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    To może ktoś społecznie,za darmo, PO pracy weźmie tę "fuchę"

    Odpowiedz
  • polak(2013-07-31 19:13) Zgłoś naruszenie 00

    osobo zlot duda ma pracować społecznie !a zyc według pana szczawiem i mirabelkami!!spróbuj się wysrac społecznie na miescie!! za darmo!! ty idioto spoleczna!!!

    Odpowiedz
  • GÓRNIK(2013-07-31 16:13) Zgłoś naruszenie 00

    ZWIĄZKI ZAWODOWE SĄ ORGANIZACJĄ PRACOWNICZĄ-PRACOWNICY WINNI UTRZYMYWAĆ SWOJE ZWIĄZKI-TYMBARDZIEJ OPŁACAĆ SWOICH -WYBRANYCH W WOLNYCH WYBORACH DZIAŁACZY-SZCZEGÓLNIE SOLIDARNOŚĆ POWINNA DAĆ PRZYKŁAD-BO BIORAĆ DOTACJE NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z NIEZAWISŁOŚCIĄ-PAN DUDA JEST KRZYKACZEM NA PAŃSTWOWYM GARNUSZKU-GDZIE JEGO NIEZALEŻNOŚĆ-MOŻE W CHAMSTWIE ,

    Odpowiedz
  • Związkowiec(2013-07-31 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Duda pan powinien pracować za darmo, bo pan nie pracuje tylko robi ferment i szczuje jednych ludzi na drugich, więc nie jest to praca. Pan dostaje za nic 8.000,00 a ja za pracę 2.000,00 zł, tylko że pan nie doliczył jeszcze, że oprócz tych 8,0 tys. na miesiąc nie doliczył pan kosztów pana utrzymania tj. dowozu pana do siedziby związków i wożenie po całym kraju za pieniądze nasze. Fundusze reprezentacyjne z których pan korzysta. Prosto mówiąc za nasze pieniądze pan się nażre, ugości, zabawi i swoje zachcianki zaspokoi. Tego to pan nie policzył.

    Odpowiedz
  • tak pytam(2013-07-31 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Duda ile "pan" przytyłeś na stanowisku przewodniczącego?

    Odpowiedz
  • buba(2013-07-31 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    Weźcie się za umowy śmieciowe obiecujecie to od lat i nic!! wam bieda nie grozi działacze związkowi zadbali o swoje teraz marzy się polityka i posadki rządowe to czas krzykaczy nastał

    Odpowiedz
  • jan(2013-07-30 23:15) Zgłoś naruszenie 00

    Platforma obywatelska nie potrafi rządzić. W pierwszej kadencji zlikwidowała pomostówki, w drugiej podniosła wiek emerytalny 67 lat i 50 mld deficytu, a jeśli zostanie wybrana w trzeciej kadencji to moim zdaniem podniesie wiek emerytalny 70 lat i deficyt budżetowy 100 mld i ogłosi sukces, że jest zieloną wyspą Grecji

    Odpowiedz
  • jan(2013-07-30 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    właśnie się zastanawiam, dlaczego komentarz, który napisałem odnośnie platformy obywatelskiej nie pojawił się na forum...Dziwne. to próbuje raz jeszcze.:)

    Odpowiedz
  • jan(2013-07-30 22:34) Zgłoś naruszenie 00

    obserwując działania rządu w sprawach pracowniczych negatywnie jestem gorącym zwolennikiem działania zwiazkow zawodowych aby wychodzić na ulice i upomnieć się o prawa pracy podobnie jak czynia to ludzie pracy w unji europejskiej do której nalezymy

    Odpowiedz
  • jan(2013-07-30 22:15) Zgłoś naruszenie 00

    przd rokiem 90 rząd ustami swego rzecznika twierdzil ze się sam wyziwiwi dzisiaj jest podobnie wiec się pytam po co były te zmiany ustrojowe gdzie poniesiono tyle ofiar aby utwozyc z ludzi pracy niewolnikow

    Odpowiedz
  • !!!!!!!(2013-07-30 22:05) Zgłoś naruszenie 00

    o Jezu, 7,4 tys to i tak jest niewiele w porównaniu z politykami,prezesami spółek skarbu Państwa i innymi nic nie robiącymi a dużo zarabiającymi.To i tak jest jeden z niewielu który wie że płaca minimalna,system równoważny jest dla pracodawców byłych polityków i pracodawców pod którymi podszywaja się tez byli i nie byli politycy.

    Odpowiedz
  • jan(2013-07-30 21:56) Zgłoś naruszenie 00

    polska uważa się za kraj demokratyczny to ja się pytam jak to się ma do zebranych podpisow wsprawie referendom odnośnie podwyższenia wieku emetyralnego kiedy to nasi wybrancy narodu koalicji rzadcej odrzucili w sejmie jest to gorsz niż na biaourusi gdzie rzadzi lukaszenko tam wiek emerytarny dla meszczyzn wynosi 60 lat

    Odpowiedz
  • jan(2013-07-30 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    jeśli przedwodniczacy związku powinien pracować społecznie to również wybrancy naszgo narodu posłowie i senatorowie powinni pracować spolecznie

    Odpowiedz
  • jan(2013-07-30 21:19) Zgłoś naruszenie 00

    jeśli związkowcy sa darmozjadami to jeszcze większymi darmozjadami sa senatorowie iposlowie

    Odpowiedz
  • ktosik(2013-07-30 18:30) Zgłoś naruszenie 00

    Czas skończyć z nędznymi płacami i śmieciówkami.Żyjemy przecież w środku europy,a zarabiamy jak w ameryce łacińskiej

    Odpowiedz
  • Daniel(2013-07-30 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    WSI 24 w akcji

    Odpowiedz
  • Kinga(2013-07-29 23:39) Zgłoś naruszenie 00

    Wierzę w czyste intencję pana Dudy. Mądrze a przede wszystkim do rzeczy chłop prawi. Bliżej mu do faktycznego stanu rzeczy urobionych polaków za "miskę ryżu" aniżeli Tuskowi i jego poplecznikom...
    Swoją drogą żałosne... nie mają się czego przyczepić (bo nie mają!) to silą się na typowe zagranie pod publiczkę i zaglądają do kieszeni związkowców i każą się jeszcze z tego "wyspowiadać". Nawet jeśli z tego "związkowego dobrodziejstwa" Duda wyciągnie 10 tyś. to czymże jest ta kwota w kontekście finansowania (z naszych podatków. sic!) kiecek dla żony premiera..?
    Myślę też sobie, że facet walczący w czynie społecznym o podstawowe minimum socjalno-egzystencjalne dla polskiego robotnika byłby odbierany
    jako oszołom - ktoś kto utracił kontakt z rzeczywistością. Szybko wrzucono by go do worka z szaleńcami, których to inne spostrzeganie świata wynika tylko z zaburzeń pracy mózgu..
    I wreszcie do cholery! Facet chcę i walczy o tych najsłabszych za ok. 10000PLN miesięcznie a plują mu w twarz ci, co mają miesięczny dochód kilka razy większy dzięki pracy rąk zwykłych plebejuszy!

    Odpowiedz
  • czujny obserwator(2013-07-29 21:23) Zgłoś naruszenie 00

    Polecam bonzie związkowemu książkę Jerzego Surdykowskiego p.t "Dokąd zmierza Ameryka". Oczywiście, jeśli coś w ogóle czyta. Jest tam jasno wyłożone do czego może doprowadzić roszczeniowa postawa związków zawodowych pod kierownictwem podobnych naszym krzykaczom wiecowym. Przykład: dzisiejsza sytuacja Detroit. Łatwo podburzać naród, kiedy za nic się nie odpowiada jednocześnie wiedząc, że wywołując ferment buduje się własną pozycję. Ale takie draństwo ma krótkie nogi.

    Odpowiedz
  • ,,,,,,,,(2013-07-29 20:59) Zgłoś naruszenie 00

    DO sTASZEK-w walce o swoje prawa niczego złego nie ma.Z drugiej strony czepianie się zbyt elitarnych zawodów (nie tylko prawników to dotyczy) w przypadku pewnych grup spolecznych mija się z celem.Przecież swobodnie mozna sie spelniac jako nauczyciel czy wykladowca akademicki po dobrej znajomosci,,,Nie ma niczego gorszego dla otoczenia niz taki frustrat z tytulami,ktory ze swoim IQ powinien np.pracowac w Radio Maryja czy robic olej kujawski,a ma zbyt wysokie aspiracje ,,,tytuly robia ludziom wode z mozgu,a to jest szkodliwe spolecznie.I to jest fakt niezaprzeczalny.Jesli do tego dodamy brak zaplecza finansowego i korupcje to wyjdzie mieszanka wrecz nie do zniesienia...

    Odpowiedz