Wojsko funduje żołnierzom wczasy. 980 złotych dofinansowania dla jednej osoby

autor: Artur Radwan05.07.2013, 07:20; Aktualizacja: 05.07.2013, 08:31

Trzyosobowa rodzina, w której jeden z opiekunów jest wojskowym, wybierając się na wakacje, otrzyma od armii prawie 3 tys. zł gratyfikacji urlopowej. Po ubiegłorocznych podwyżkach świadczenie to wzrosło o 105 zł na członka rodziny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (43)

  • KTO ROSOMAK(2013-07-05 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    TU MACIE WSZYSTKIE DODATKI I PRZYWILEJE

    http://www.piotrjuszczyk.pl/emerytura.php

    Odpowiedz
  • zoja(2013-07-05 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    To jeszcze pikuś, ale ile oni kasy dostają za mieszkanie po kilkaset tysięcy złotych i to jest skrajnie niesprawiedliwe.

    Odpowiedz
  • Stenia(2013-07-05 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd ma kasę podatników więc może dbać o wybrane grupy na których mu zależy a za wszystko i tak płaci ten najsłabszy a reszta hołoty tyrać do śmierci za miskę zupy a w lecie mirabelki i szczaw.

    Odpowiedz
  • OLA(2013-07-05 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    Moje zdanie, każdy mundurowy powinien dobrze zarabiać ale powinni być na takich zasadach jak każdy obywatel. Popatrzcie: oficer prasowy czy policji czy straży on/ona po 15/25 latach ma emeryturę a kryminalny, dochodzeniówka również 15/25 lat pracy, taki oficer prasowy spokojnie do 60 lat mógłby pracować

    Odpowiedz
  • krol(2013-07-05 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    A jak z zasiadającymi w polskim knesecie?

    Odpowiedz
  • krol(2013-07-05 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    Naiwniaki,przestańcie na siebie napadać,broncie sie przed ickową manipulacja.Im o to chodzi

    Odpowiedz
  • obserwator(2013-07-05 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Do Ola - uwierz mi, że mundurowi chcieliby być na ogólnych zasadach czyli żeby obowiązywał ich kodeks pracy. Teraz średnio zarabiają niecałe 3 tysiące zł, a na ogólnych zasadach byłoby to 6 - 7 tyś. No i wyobraź sobie co działoby się na ulicach naszych miast, gdyby Policja strajkowała i nie podejmowała żadnych interwencji, wyszła byś z domu? w domu też nie byłabyś bezpieczna. Dlatego są przywileje, bo są inne prawa i obowiązki, musi to być jakoś zrównoważone.

    Odpowiedz
  • :)(2013-07-05 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    ...a chętnych do wojska brak...pewnie każdy wstepujący chciałby być od razu co najmniej oficerem...prasowym :):):)

    Odpowiedz
  • marek(2013-07-05 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Radwan - zawsze powtarzam takim cywilnym malkontentom (choć Pan jest chyba mistrzem w tej retoryce) - trzeba było iść do służb :) Szczujesz Pan konsekwentnie społeczeństwo przeciwko mundurowym - tylko co to zmieni? Prosze pytać u źródła - życie po kilkanaście lat w rozłące albo kilka przeprowadzek (praca dla żony w zielonym garnizonie, dzieci zmieniające kilka razy szkołe) i ciągła dyspozycyjność. Zapraszam !

    Odpowiedz
  • zwykły(2013-07-05 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd o armię musi dbać (patrz. Egipt) bo inaczej...

    Odpowiedz
  • i(2013-07-05 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    jednym zabierają lub nie dają innym hojnie rozdaja, taki kraj i nikt nic nie moze zrobić ?

    Odpowiedz
  • żona(2013-07-05 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    do ZOJA. jakie kilka tysięcy za mieszkanie? kto nie jest w wojsku i nie zna realiów pracy w wojsku to sobie wyobraża kokosy, ale nikt nie patrzy, że żony muszą iść za mężem jeśli przenoszony jest do innej jednostki - znów pozostają bez pracy, dzieci zmieniają szkoły.nikt nie widzi ile rodziny są w rozłące. w armii wcale nie ma kokosów, a gratyfikacja przy takich zarobkach jakie są to jedyna szansa żeby starszy szeregowy z dziećmi mógł chciaż na kilka dni jechać nad morzem bo inaczej to nie ma za co.
    a zresztą każdy ma takie same szanse żeby iść do wojska

    Odpowiedz
  • Patryk(2013-07-05 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba autor tego artykułu nie orientuje się w przepisach, podwyżka była o 300 zł w lipcu 2012 ale jako dodatek do długoletniej służby, który nie wlicza się do podstawy uposażenia. Więc gratyfikacja urlopowa dla żołnierzy zawodowych nie uległa zmianie.

    Odpowiedz
  • KTO ROSOMAK(2013-07-05 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    macie w pierwszym poscie co i jakie PRZYWILEJE MAJA WOJSKOWI WYSTARCZY SOBIE ZOBACZYC ODPRAWA MIESZKANIOWA NA 4 OSOBY PONAD 250 TYS

    Odpowiedz
  • syn(2013-07-05 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny artykuł Radwana z nagonką na mundurowych... Zastanawiam się czy to Młody Balcerowicz czy Korwin-Mikke? Wstyd że Gazeta Prawna pozwala na publikacje tak kłamliwych i tendencyjnych artykułów, które manipulują danymi. Jestem synem mundurowego i całe zycie w domu sie nie przelewało, rodzice zaciągali kredyt by nas wykształcić a gratyfikacja szła na długi.. Oto cały miód... w dodatku ojca widziałem raz na dwa tygodnie w weekend bo po restrukturyzacji jednostka była 500 km od domu... Szlag mnie trafia jak przez taką miernotę dziennikarską społeczeństwo jest wrogo nastawiane do munduru i trudu z jakim zmagają się rodziny wojskowe...

    Odpowiedz
  • adi(2013-07-05 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    jak tak bardzo zazdrościcie to się zaciagnijcie do armii i też dostaniecie.
    Tylko ciekawe jak będziecie gadać jak każą wam w niedziele po południu spakować się i jechać na poligon na miesiąc pod namiot w zimie

    Odpowiedz
  • Green(2013-07-05 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    POLSKA powinna ogłosić neutralność , a nie okupować Afganistan i Irak w imię interesów USA . Utrzymywanie 100 tys. armii w kraju ,który nie ma znaczenia militarnego, jest głupotą. 3 bomby atomowe ze wschodu lub zachodu i tak pogrzebią Polskę na zawsze. Polska to strefa buforowa przeznaczona na zagładę w wypadku konfliktu zbrojnego.
    Taka jest strategia Wschód-Zachód..

    Odpowiedz
  • dele2@o2.pl(2013-07-05 13:30) Zgłoś naruszenie 00

    TRZEBA BYŁO IŚĆ DO WOJSKA- PROSTE?

    Odpowiedz
  • OLA(2013-07-05 13:42) Zgłoś naruszenie 00

    do obserwatora- Dlaczego jestem za równością wobec prawa i sprawiedliwością systemu. Zawsze gdy Policjant mówi mi to czemu Pani/PAN nie poszedła/ poszedł do Policji czy wojska, zawsze odpowiadam. A czy jest 15 mln etatów w słuzbach mundurowych ???, pewnie każdy chciałby mieć takie przywileje, nie wszyscy będą (zostaną) mundurowymi.

    Odpowiedz
  • boukl(2013-07-05 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    I bardzo dobrze należy się wojskowym praca jest stresująca i to bardzo idz do wojska i się przekonasz. Należy się im urlop.Inni pracownicy też dostają z funduszu socjalnego, o co chodzi w tym artykule o wzajemna nienawiść , żeby psioczyć na żołnieży

    Odpowiedz