E-zwolnienia sposobem na lewe zasiłki chorobowe

autor: Bożena Wiktorowska21.05.2013, 07:23; Aktualizacja: 21.05.2013, 08:49

Jak nieoficjalnie dowiedział się DGP, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ma już gotowy projekt ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie chorób i macierzyństwa. Na tej podstawie od przyszłego roku pierwsze zwolnienia będą przekazywane drogą elektroniczną. Powodem pośpiechu resortu jest chęć ograniczenia wydatków na zasiłki chorobowe.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • exa(2013-05-21 20:27) Zgłoś naruszenie 00

  do nick; do puki PSL jest przy władzy nie ma co liczyć na mikroskopijną choćby sprawiedliwość, na wsi prawdziwych rolników już prawie nie ma, zostali tylko naciągacze i wszelkiej maści oszuści którzy tylko kombinują jak wymigać się od płacenia składek do ZUS, gdyby zlikwidować KRUS liczba rolników spadła by o 2/3

  Odpowiedz
 • nick(2013-05-21 15:07) Zgłoś naruszenie 00

  Drodzy Legislatorzy, czy jest jakakolwiek szansa, że kontrolowane będą również zwolnienia rolników, którzy z zasiłku chorobowego zrobili sobie źródło dochodu, tudzież sposób na opłacenie składek ubezpieczeniowych.

  Odpowiedz
 • wściekła(2013-05-21 11:22) Zgłoś naruszenie 00

  tak jakby to były pieniądze ZUS, a nie każdego pracującego. To jest chamstwo , że o swoje pieniądze trzeba błagać udowadniać że jest się chorym , a może człowiek ma też prawo do odpoczynku bo jest wypalony a przecież nie będzie brał urlopu ażeby leczyć się. To co wiem to ZUS każdemu odliczy L-4 od stażu pracy i potraktuje ten czas jako nieskładkowy. Uważam , że to jest draństwo.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane