Doradcy rolni wprowadzają rolników w błąd i zgarniają unijne fundusze. Niezgodnie z prawem?

autor: Beata Lisowska27.02.2013, 07:04; Aktualizacja: 27.02.2013, 11:09
Rolnik

Rolnikźródło: ShutterStock

Firmy doradcze wymyśliły mechanizm, dzięki któremu Polsce nie przepadną unijne pieniądze na usługi oferowane rolnikom. Balansują jednak na granicy legalności. Za pieniądze z UE część firm realizuje fikcyjne usługi, zwracając mieszkańcom wsi wkład własny. To działania na granicy prawa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • zorientowany(2013-02-27 13:48) Zgłoś naruszenie 10

    A wystarczyło tylko nie dpopuszczac oszukanczych firm prywatnych do tego działania z prowu 7-13 a mozna było ale decydenci sa powiazani z tymi firmami lub przez swoje rodziny i inters fikcyjny kwitnie a prawdziwe doradztwo obiektywne potrzebne rolnikom nie istnieje.

    Odpowiedz
  • edek(2013-02-27 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    No i dzięki temu mamy zieloną wyspę! Hurraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...

    Odpowiedz
  • baca(2013-02-27 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    A Polska zastanawia się, czy odważyć się zaskarżyć decyzję Komisji Europejskiej o odebraniu nam 34 mln euro .

    Odpowiedz
  • Mario(2013-02-27 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    No to chyba super, że Fundacja daje rolnikowi dotację na wkład własny do uzyskania dotacji :) Rozumiem że problem powstał dlatego, że w zarządzie Fundacji nie ma żadnego posła ani ministra?

    Odpowiedz
  • aa(2013-02-27 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    UE to nowy rodzaj komunizmu. UE nie ma przed sobą żadnej przyszłości. Mam nadzieję, że zrozumie to coraz więcej ludzi.

    Odpowiedz
  • wjw(2013-02-27 11:39) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe ilu posłów z PSL macza palce w tym procederze ?

    Odpowiedz
  • jeremi(2013-02-27 18:10) Zgłoś naruszenie 00

    Nie od dziś wiemy, ze dzięki rolnikom, polskiej biedzie w miastach robotniczych nieźle żyją firmy doradcze, pseudo szkoleniowcy, rej.urzedy pracy z porozumieniu z rodzinami i kolesiami i to wszystko z UE.zAŚ WYSZKOLONY ROBOTNIK MA 5 ZAWODÓW , A I TAK PRACY DLA niego nie ma, ale urzędnicy i szkoleniowcy maja posadki i kasę, góra póki przy władzy oddycha lekko i rozpustnienie, chcę krakać, ale to prowadzi do roz---chy na naszym kontynencie i to chyba niezadługo.

    Odpowiedz
  • Miki(2013-02-28 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    Ja osobiście sam korzystam z usług prywatnej firmy doradczej i jestem bardzo zadowolony, w przeciwieństwie do psełdo doradztwa w ODR. Doradcy w takich firmach są często bardziej kompetentni jak w ODR gdzie panuje marazm i zniechęcenie. Dlatego też uważam że nie należy generalizować i obrzucać błotem firm prywatnych. Dodam tylko że na całym świecie funkcjonuje coś takiego jak prywatne doradztwo i rolnicy z niego korzystają

    Odpowiedz
  • gh(2013-03-07 23:45) Zgłoś naruszenie 00

    a co to ma wspólnego z artykułem? Doradztwo prywatne? - co oni doradzają? nie było go, gdy nie było funduszy z UE i zniknie, kiedy się skończą fundusze. Nazwijmy rzeczy po imieniu-to są firmy wykonujące usługi za ciężkie pieniądze. Mam nadzieje. ze wszystkie województwa zostaną sprawdzone.

    Odpowiedz
  • rolnik123(2013-04-08 15:30) Zgłoś naruszenie 00

    Ci doradcy zatrzymani za fikcyjne audyty wyszli na wolność za poręczeniem majątkowym i mataczą z rolnikami. Ukradli tyle, że mają się za co bronić. Mają pieniądze na poręczenia majątkowe no i mają szerokie znajomości.

    Odpowiedz
  • JohnD.(2013-02-27 13:59) Zgłoś naruszenie 01

    proszę nie generalizować. Sam korzystam z usług prywatnych doradców i nigdy nie byłem oszukany. Widać z tego że sa doradcy i DORADCY!

    Odpowiedz