Tylko rodzice zajmujący się niepełnosprawnym dzieckiem będą mieli prawo do świadczenia pielęgnacyjnego

autor: Michalina Topolewska08.11.2012, 08:32; Aktualizacja: 08.11.2012, 08:33

W Sejmie odbyło się drugie czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy z 28 listopada 2003 roku o świadczeniach rodzinnych Tylko rodzice zajmujący się niepełnosprawnym dzieckiem będą mieli prawo do świadczenia pielęgnacyjnego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • zona opieka 24 h.(2012-11-08 12:56) Zgłoś naruszenie 00

    a co zrobic z niepelnosprawnym doroslym mezem od latlezy po wylewie.

    Odpowiedz
  • Mira(2012-11-08 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    Świadczenie pielęgnacyjne na niepełnosprawne dziecko powinno nalezeć się szczególnie tym rodzicom którzy pracuą na niepełnych etatach pracy i godzą tak trudną opiekę z pracą .Chwała im za to.

    Odpowiedz
  • jako obywatel(2012-11-08 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    Niech zdejmą limity. Kto w dzisiejszych czas przeżyje za tak marne grosze.

    Odpowiedz
  • filologini(2012-11-08 21:05) Zgłoś naruszenie 00

    Przykład tego, jak powstaje złe prawo. W jakim celu tak idiotycznie komplikuje się przepisy? Czy świadczenie pielęgnacyjne nie powinno 'iść' za niepełnosprawnym?
    Jedynym wyjaśnieniem jest zapewne to, że po raz kolejny rząd zrzuca ciężar opieki nad chorym, starym, niepełnosprawnym na barki rodziny. Podatki i składki pobierać - tak, ale wywiązywać się z umów społecznych - to już nie.

    Odpowiedz
  • Norton(2012-11-08 21:13) Zgłoś naruszenie 00

    A co zrobić z 26 letnim po prawie administracyjnym, który od roku jest bez pracy. Zaznaczam, że jest zarejestrowany w tzw Urzędzie Pracy w Łodzi.

    Odpowiedz
  • anna(2012-11-09 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    do Miry- a co mają zrobić rodzice z dziećmi tzw.ROŚLINKAMI ?mają pójść do pracy? może trochę empatii by się przydało!

    Odpowiedz
  • opikunka nieplnosprawnego........(2012-11-11 00:21) Zgłoś naruszenie 00

    swiadczenie pielegnacyjne dla dzieci wporzadku jak dorosna co wtedy zabieze tusk, swiadczenie bo nie jast dzieckiem...tyko dorosla niepelnosprawa. juz tys nic nieda konic. klamsw rzadu. oszukali rodzcuw niepelnosprawnych...cham z rzady zjodzieiii

    Odpowiedz
  • bozena s(2012-11-15 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    w projekcie była mowa o tym , że osoba ( nie koniecznie rodzice) będzie otrzymywało zasiłek pilęgnacyjny bez kryterium dochodowego jeżeżeli osoba dorosła jest niepełnosprawna od urodzenia. Czy to zniesiono.. było by to krzywdzące

    Odpowiedz
  • ss(2012-11-15 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    To jest sprawiedliwość, kpina jeszcze raz kpina,my też rezygnujemy z pracy aby opiekować się rodzicami i co? zabrać te marne 520 zl. i załatwione. Tak dba nasz szanowny Rząd o ludzi schorowanych.

    Odpowiedz