Od 1 listopada rodzice otrzymają wyższe zasiłki na dzieci

autor: Michalina Topolewska31.10.2012, 07:15; Aktualizacja: 31.10.2012, 08:27

539 zł miesięcznie na osobę w rodzinie lub 623 zł, gdy wychowuje się w niej niepełnosprawne dziecko, będzie wynosić od 1 listopada wysokość kryterium dochodowego, od którego zależy przyznanie świadczeń. Zasiłki na dzieci będę wynosić 77, 106 i 115 zł w zależności od wieku dziecka.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (19)

  • nowa(2013-03-12 15:05) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Premierze co mam kupic dziecku za to rodzinne???

    Odpowiedz
  • LENZI(2012-11-16 19:11) Zgłoś naruszenie 00

    153 zl od 8 lat TO WSTYD I SKANDAL TYLKO W POLSCE TAK MOZE BYC...TO DLATEGO ZE TE BEZBRONNE OSOBY NIE WYJDA NA ULICE I NIE POTRAFIA UPOMNIEC SIE O SWOJE...I TO BEZWZGLEDNIE WYKORZYSTUJA NASI POLITYCY ...RESZTE MOZNA SOBIE DOPISAC... CZEMU DODATEK PIELEGNACYJNY ROSNIE CO ROK A ZASILEK STOI W MIEJSCU A OBA SLUZA TEMU SAMEMU CZY KTOS JEST GORSZY BO POBIERA ZASILEK A NIE DODATEK??? OTO POLSKA WLASNIE...PRZYKRE...

    Odpowiedz
  • Grażyna(2012-11-08 20:45) Zgłoś naruszenie 00

    nasz rząd jest autystyczny

    Odpowiedz
  • mama(2012-11-08 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    to ja wam dam te pieniadze i dziecko niepelnosprawne, chocby na miesiac i zobaczymy co wybierzecie, zywnosc, srodki pielegnacyjne, czy moze oplaty za prad wode, a moze jakis turnus dla dziecka??? bo ja musze za to jakos zyc ,ja i inni co opiekuja sie osobami niepelnosrawnymi,,,

    Odpowiedz
  • matka bliżniaków(2012-11-04 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    kobiety w polsce są okradzione przez państwo z zasilku -każda polka powinna mieć prawo do niego tak jak jest w innych krajach ,wychowanie dziecka kosztuje majątek dlatego drogi tusku dzieci nie ma i nie bedzie hej!Ja moje dzieci mam zamiar skłaniać do wyjazdu!!!

    Odpowiedz
  • zainteresowani(2012-11-04 04:09) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanie . to ma byc miesiecznie a w ilu ratach ?

    Odpowiedz
  • iga(2012-11-02 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    Obecne nami rządządzy to złodzieje,połaczone z wielką chamówą,draństwo do potęgi,robiący z obywateli idiotów pod osłoną swojej wrednej polityki.Myślą tylko o swoich pełnych do rozpuku d---ch a niepelnosprawnych najchetniej zagonili by do komory gzowej.Żaden kraj w UE. tak nie traktuje chorych i kalekich,przedewszystkim są pod szczególną ochroną. Myślę że trzeba złożyć zbiorowy akt-protest do Sądu o wyrównanie i o zwaloryzowanie od 8 lat zasiłek pielęgnacyjny tak jak to robią niektóre grupy zawodowe. Trzeba się ziednoczyć bo zawsze będziemy tak traktowani.

    Odpowiedz
  • MATKA(2012-11-01 15:51) Zgłoś naruszenie 00

    CIESZE SIE OGROMNIE ,,BRAWO BRAWO KUPIE O.5L MLEKA WIECEJ ..DZIEKI ZA TAK BARDZO DUZY DODATEK ,,,JESTEM BOGATA DAM KSIEDZU NA TACE

    Odpowiedz
  • HELLBOY(2012-10-31 21:46) Zgłoś naruszenie 00

    no to jest kopa kasy tyle co dzienna dieta prychów z wiejskiej

    Odpowiedz
  • ala 2012(2012-10-31 20:15) Zgłoś naruszenie 00

    To kryterium dochodowe to 623 zł czy 664 zł gdy niepełnosprawne dziecko w rodzinie-nic nie kumam, tyle tych kwot podwyższonych o co chodzi pomieszanie z poplątaniem. Potrzeba żeby poprawnie zaczną uczyć w szkole pisania i czytania pismaków. APEL do!!! Nauczyciele i wykładowcy ten tekst trzeba 3 raz przeczytać żeby zrozumieć , a może to celowo żeby zamieszać i3 razy trzeba czytać żeby coś zrozumieć . WODA NA MŁYN!!!

    Odpowiedz
  • Milosnik PRL(2012-10-31 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    Do Pani ,,ela,, - alez mnie wcale nie dziwi,ze polskie kobiety chetnie
    rodza dzieci za granica niz w kraju.Przeciez zostaly zmuszone do wyjazdu
    za mezem,ktory dostal godziwa prace i opieke socjalna.Przypomne,ze
    w epoce tow.Gierka moja zona miala prace,urodzila trojke dzieci,kazde
    z nich chodzilo do zlobka,pozniej do przedszkola,szkola byla pod ,,nosem,,.
    Po urlopach maciezynskich na zone czekal na nia dalej etat w zakladzie
    pracy.Nikt jej nie szantazowal,ze jak urodzi nastepne dzieci,to etatu juz
    nie bedzie.A byla tylko skromnym tokarzem precyzyjnym tzw.pracowni-
    kiem fizycznym w nomenklaturze zawodow.Dzieci co dwa lata jezdzily
    na kolonie i co dwa lata z nami na wczasy.Dwa razy dostalismy dofinan-
    sowanie do wkladow mieszkaniowych z zakladu pracy,ktore splacalismy
    z naszych pensji od 1973 do 1991 roku.Dwa razy dostalismy kredyty
    z PKO dla mlodych malzenstw, w 50% umozone przez Panstwo !!!
    Taka byla polityka prorodzinna tej wstretnej komuny w mysl hasla
    ,,Rodzina 2 + 3,, (dwoje doroslych ,troje dzieci)!!!.Na naszych oczach
    w latach 1990 do 1995 w naszym miescie ,, nowa solidarnosciowa wladza,,,zlikwidowala z 5 az trzy zlobki, z 8 przedszkoli 6!!! A co sie teraz
    dzieje,z 1000 szkol na 1000 lecie panstwa polskiego zlikwidowano ok.
    polowe w calym kraju.Na wsi dzieci znow musz wstawac o 6 rano,aby
    dotrzec na 8 do szkoly,bo przeciez najblizsza szkole gmina musiala zlikwi-
    dowac z braku dzieci do nauki.Kiedys gdy wies byla biedna rodziny mialy
    po kilkoro dzieci,a teraz jak jest dwojka w rodzinie ,to urzednicy w gmin-
    nym osrodku pomocy spolecznej dostaja nerwicy!!!Taki to nasz Kraj!!!

    Odpowiedz
  • kabanos(2012-10-31 14:52) Zgłoś naruszenie 00

    Dziekujemy, że pamietaliście o podwyżkach, skacze z radości wielkościa tych podwyżek 9 zł. Będe was całować po rekach i wychwalać pod niebiosa, uratowaliście mi życie podłe świnie przy korycie Po.

    Odpowiedz
  • ela(2012-10-31 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    Do 5. Dziwi to Pana,że polskie kobiety niechętnie rodzą w Polsce? Przecież u nas nie ma polityki prorodzinnej. To co jest teraz to kpina z polskich rodzin i ich obraza. Kryterium 539 zł . na osobę ,żeby dostac zasiłek rodzinny? Takie kryterium powinno byc do opieki społecznej. Przecież zasiłek rodzinny,jak sama nazwa wskazuje ma zaslic budżet rodziny ,rodzin w których wychowuje się dzieci. Pieniądze dla rodzin zastępczych,domow dziecka są , i są to niemałe pieniądze. Rodziny z dziecmi traktowane są jak zło konieczne. A to przecież tylko rodziny z dziecmi pchają gospodarkę do przodu .Czy tak trudno to zauważyc ,czy udawac, że się tego nie widzi?

    Odpowiedz
  • Iwona(2012-10-31 13:41) Zgłoś naruszenie 00

    Normalnie szok. Podwyższyli po 8 latach próg do zasiłku o całe 35 zł. Niesamowite. A sam zasiłek o 10 zł. To jest wypas dopiero.

    Odpowiedz
  • Milosnik PRL(2012-10-31 13:29) Zgłoś naruszenie 00

    A ,,Katabasy,, w sukienkach nawoluja, aby kobiety polskie rodzily
    wiecej dzieci !!! ( wplywy za chrzty, komunie)!!!
    Oczywiscie rodza polskie kobiety,ale w Niemczech,Norwegii,Anglii i Irlandii!

    Odpowiedz
  • Mimi(2012-10-31 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuje te kwoty placic naszym ochanym ministrom! Tyle im sie nalezy za ten syf w kraju! NIC NIE DZIALA!!!

    Odpowiedz
  • ja(2012-10-31 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    STARCZA TYLKO NA 1 PACZKE PAMPERSOW ???

    Odpowiedz
  • 153 ZŁ OD 8 LAT(2012-10-31 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    DLACZEGO RZAD OKRADA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE KTORE POBIERAJA ZASIŁEK PIELEGNACYJNY KTORY OD 8 LAT NIE JEST WALORYZOWANY I WYNOSI -1 5 3 ZŁ---8 LAT TEMU MOZNA BYŁO ZA TE KWOTE KUPIC PAMPERSY I LEKARSTWA -0-DZISIAJ STARCZA NA 1 PACZKE PAMPERSOW---TO SIE NAZYWA DYSKRYMINACJA RASOWA OSÓB CHORYCH W WYKONANIU RZADU PO I PSL

    Odpowiedz
  • Krystyna(2012-10-31 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    Ogromna suma i to od 1 listopada 2014 roku!!!

    Odpowiedz