Drugie expose: Zyskają pracujący rodzice, budżet i gminy. Stracą przedsiębiorcy

autor: Tomasz Zalewski, Bożena Wiktorowska, Michalina Topolewska15.10.2012, 07:00; Aktualizacja: 15.10.2012, 08:51

Premier w II expose zapowiedział zmiany dotyczące uprawnień rodzicielskich oraz opłacania składek przez firmy. Jednak rząd musi doprecyzować, czy długi urlop macierzyński ma być dzielony na części, a składka od firm płacona od przychodu czy dochodu

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • zdegustowana(2012-10-15 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    to jest taka kpina z ludzi że nie ma czego komentować. Nie ma na kogo głosować , gadać sie nie chce . PO straciłaś mój głos na zawsze . A matkom współczuję, sama mam dwójke dzieci , 12 miesiecy macierzyńskiego , może jak pracujesz w urzedzie , bo normalny pracodawca nie poczeka, Ja wyliczyłam, że opieka moich dzieci do pójscia do szkoły, opiekunki potem przedszkole to koszt rzędu 70 tysięcy, może pomóc jednak rodzicom w fianasowaniu opieki a nie uziemiac w domu na siłę często bez możliwości powrotu.
    pozdrawiam

    Odpowiedz
  • warszawianka(2012-10-15 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    Co do działalności gospodarczej to zgadzam się w 100%. Składka powinna być płacona od podstawy opodatkowania czyli z PIT 5, a przy braku dochodu na obecnych zasadach, aby nie zaniżać czasu pracy do emerytury.

    Odpowiedz
  • xxxxxxx(2012-10-15 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    W zasadzie nie słuchałem jego expose. Nie interesuje mnie co ma do powiedzenia. Traktują nas jak idiotów. A walenie pięścią w mównicę to przypomina Putin czy ...?. Do Kogo to było. ŻENADA!!!

    Odpowiedz
  • Cogito(2012-10-15 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    Po co te emocje. Żenada te powyższe wypowiedzi!!! Zamiast zajmować się sobą i samemu o siebie dbać, to bijecie się o to, co komu spadnie z budżetowego stołu czyli podatków, które wam już ukradziono.

    Odpowiedz
  • elf(2012-10-15 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    " Zdaniem premiera część obywateli, którzy zarabiają 500 tys. zł rocznie, płaci składki niższe niż salowa w szpitalu. "

    I dokładnie tyle dostaje w zamian- mniej niż salowa w szpitalu.

    Odpowiedz
  • Ala(2012-10-15 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    Do warszawianki- obnażasz tylko swoją hipokryzję- jak masz duży dochód, to płać więcej, a jak nie masz- płać i tak, bo przecież za coś trzeba nierobów utrzymywać. To takie polskie- zawiść w stosunku do każdego, kogo się podejrzewa, że ma lepiej od nas. Żałosne.

    Odpowiedz
  • tedd(2012-10-15 14:18) Zgłoś naruszenie 00

    kto zyska???...ludzie czy macie jeszcze obsesje na punkcie platfusów!!!

    Odpowiedz
  • edgar(2012-10-15 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    II expose ? Ile jeszcze idiotyzmów, może czekajmy 5-15-35 expose ?
    Boże daj Polakom uczciwych dziennikarzy i POkaraj tych z medialnego MTRIXA

    Odpowiedz
  • Okradziony emeryt(2012-10-15 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    Bronku, Donku i Vincencie !!! czyżby dalej emerytów waloryzacją kwotową było rżnięcie !!! Po co się uczyć i awansować, być kreatywnym jak i tak cie na emeryturze okradną

    Odpowiedz
  • ?(2012-10-15 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    Dowalić przedsiębiorcom, przecież pieniądze rosną na drzewach :) Niech żyje PełO, biznes w Polsce zbędny. Tusk i Vincent wystarczą... :))

    Odpowiedz
  • jaaa(2012-10-15 16:01) Zgłoś naruszenie 00

    ...i niech mi ktos powie że Tusk jest normalny...niech sie rozpedzi i walnie o sciane to moze zmądrzeje...on nie ma pojecia o życiu normalnego Polaka a tu takie idiotyzmy wymysla...podnies skladki przedsiebiorcom to bedzie zatrudnial na czarno...nie ma cymbal pojecia o prowadzeniu dzialalnosci a tylko klody non stop przedsiebiorcom rzuca pod nogi... niech sie weźmie za tą czesc spoleczenstwa co nie chce pracowac, ma zdrowe rece i nogi a dobrze im sie na zasilkach siedzi...no i niech ze swojej pensji troche zabierze, bo za takie idiotyzmy jakie wymysla to nie powinien ani grosza dostac...

    Odpowiedz
  • d[-,-]b(2012-10-15 19:44) Zgłoś naruszenie 00

    Super, rodzę w kwietniu 2013, czyli jak zmiana wejdzie w czerwcu to mam rozumieć że się nie załapię na roczny macierzyński - to jest jakaś kpina

    Odpowiedz
  • wróg kaczek(2012-10-15 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    Kwa, kwa, kwa.
    Autor Kaczor Donald

    Odpowiedz
  • okradziony emeryt(2012-10-15 20:42) Zgłoś naruszenie 00

    Złodziejstwo waloryzacyjne na emerytach wyjdzie ci bokiem

    Odpowiedz
  • JANKO(2012-10-16 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    DOBRY BAJER DOŚĆ PIARU BIDA PANIE PREMIERZE BIDA ! MINEŁO 5 LAT WASZYCH RZĄDÓW PO/PSL I CO ? NIC MY LUDZIE PRACY MÓWIMY DOŚĆ JUŻ WAM NIE WIEZYMY !

    Odpowiedz