Od września wzrosną dopłaty do pensji niepełnosprawnych

autor: Michalina Topolewska27.07.2012, 08:51; Aktualizacja: 27.07.2012, 08:53

Jedną z najważniejszych zmian, jaką zawiera nowelizacja ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest odmrożenie podstawy dofinansowań do pensji, które przysługują firmom zatrudniającym niepełnosprawnych pracowników.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • MariLyn(2012-09-03 13:56) Zgłoś naruszenie 00

  ..przepraszam za błąd styl..

  Odpowiedz
 • MariLyn(2012-09-03 13:55) Zgłoś naruszenie 00

  ..a ja wam powiem jedną rzecz..mi zdrowie nie pozwoliło na nic..nie mam matury, na studia nie mogłem isć, za kierownicę nie wsiądę..po jakimś czasie pomyślałem, po co to..?!..dziś to trzeba wiedzieć Komu powiedzieć "Dzień Dobry", z Kim usiąść do stoliczka a Komu rączkę podać..RESZTA się to już się zawsze załatwi...TYLKO NIE MOŻNA BYĆ ZBYT CHYTRYM

  Odpowiedz
 • Do Eli(2012-08-12 07:58) Zgłoś naruszenie 00

  Niby jest zagwarantowana konstytucyjnie równość obywateli wobec prawa. Jk zatem wytłumaczyć fakt,ze osoby pobierające renty inwalidzkie( na starych zasadach) nie moga liczyć na refundację wynagrodzeń z urzędów pracy? Większość tych osób pobiera najniższe renty inwalidzkie rzędu ok 600-700 zł. Te osoby przy zatrudnianiu na żadne refundacje liczyć nie mogą. Może warto więc ewprowadzić zasadę proporcjonalnej refundacji dla tych osob?Za co mają kupować leki, nie mówię już o jakichkolwiek terapiach.

  Odpowiedz
 • ela(2012-07-29 10:34) Zgłoś naruszenie 00

  tu nie chodzi o turnusy tylko zwalniają wszystkie osoby co mają iIII grupę inwalidzką bo zakłady nie mają dofinansowania wem coś o tym chcą i przyjmują tylko z 1-2 gr inwalidzką bo zakłady mają wiecej dofinansowane a gdzie mają pracować ci co mają umiarkowaną gr inwlidzką po prostu są zwalniani i tyle.

  Odpowiedz
 • ON(2012-07-27 14:39) Zgłoś naruszenie 00

  system orzekania o niepelnosprawności już dawno powinien być skontrolowany, ujednolicony i uszczelniony. Obecnie orzeka powiat dla celow pozarentowych i ZUS dla celów rentowych. W efekcie 'krewni i znajomi królika" mogli mieć hurtowo przydzielane grupy inwalidzkie, aby uzyskać turnusy rehabilitacyjne, itp. Jakiś czas temu np W "Nie" pana Urbana ukazał się artykuł "Tragedia rodziny Czeczotów". powinien byc dostępny na stronie internetowej tygodnika "NIE"

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane