Rodzice zastępczy mogą iść na urlop, jednak niewielu na to się decyduje

autor: Michalina Topolewska19.06.2012, 08:55; Aktualizacja: 19.06.2012, 08:56

Maksymalnie 30 dni urlopu w ciągu roku mogą wykorzystać rodzice zastępczy. W tym czasie dziećmi mogą zająć się rodziny pomocowe.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • Ojciec(2017-06-29 00:00) Zgłoś naruszenie 10

  Ja kocham te dzieci, jak swoje i nie wyobrażam sobie jechać gdziekolwiek bez nich. Mieszkają z nami i są jakby członkami rodziny. Jestem dla nich "wujkiem" i cokolwiek by się stało w przyszłości to już zawsze nim będę.

  Odpowiedz
 • renia 56 z OM(2015-02-09 20:04) Zgłoś naruszenie 10

  pracuję jako pogotowie rodzinne przez 2,5 roku niejednokrotnie prosiłam o urlop - usłyszałam odpowiedz że mi się urlop nie należy chociaż była taka możliwość bo nie zawsze były dzieci w pogotowiu.Obecnie myślę o rozwiązaniu
  umowy PCPR -em i myślę że urlopu ani za ten rok ani za poprzednie lata nie dostanę.Po rozwiązaniu umowy myślę
  złożyć wniosek do sądu pracy o wypłacenie ekwiwalentu za zaległy urlop.Czy to jest dobry pomysł sama nie wiem.

  Odpowiedz
 • za dobra(2013-10-08 20:07) Zgłoś naruszenie 30

  A ja nie jestem RZ zawodową, a dziecko, które umieszczono u mnie w RZ niespokrewnionej zabrałam na wakacje na 3 miesiące a granicę, razem z moimi dziecmi. W zamian w tym roku młoda mi pyskuje, nie chce się uczyć, stroi fochy o to, że ma TYLKO 3 pary butow na zimę (i trzy zimowe kurtki), bo ona chce więcej!! Bo jej sie należy. W tym roku pojadę sama z moimi dziećmi - ona musi chyba to przemysleć.

  Odpowiedz
 • BB(2012-10-07 14:18) Zgłoś naruszenie 01

  To tylko ustawa której się nie da zrealizować.przykład;trafiają do mnie dzieci po przejsciach i jak już wreszcie mają fajny dom i spokuj jedzenie itd to ja im funduję rozstanie do nowych ludzi nowego miejsca? To absurd!!!Ja załatwiłam to tak że po 7 latach pracy powiadomiłam PCPR że jadę nad morze ale biorę wszystkie dzieci z sobą i tak zrobiłam nie był to odpoczynek dla mnie ale frajda dla dzieciaków no i nie musiałam gotować.Nie stać mnie jednak na taki luksus aby ze wszystkimi dziećmi jechać co roku więc był to wyjazd jednorazowy i puki co w przyszłym roku nie pojedziemy nigdzie.

  Odpowiedz
 • sylvester46(2012-06-26 13:47) Zgłoś naruszenie 10

  Ta ustawa to wielki bubel zresztą co politycy mogą wiedzieć o wychowaniu dzieci pokrzywdzonych zdemoralizowanych przez 24 godz.na dobę przez 365 dni w roku za 2000 tys brutto. Niektórzy na wysokich stołkach mają premię większą niż miesięczny zarobek kilkadziesiąt rodzin zastępczych zawodowych.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane