Od listopada będą wyższe zasiłki na dzieci. O ile wzrośnie kryterium dochodowe?

autor: Michalina Topolewska15.05.2012, 06:58; Aktualizacja: 15.05.2012, 08:11

Jutro rząd podejmie decyzję dotyczącą wzrostu wysokości świadczeń na dzieci. Jak nieoficjalnie dowiedział się DGP, największe szanse na akceptację ma propozycja przewidująca od listopada wzrost wysokości zasiłków rodzinnych oraz progu, od którego są przyznawane. Kryterium dochodowe wzrośnie O 14 procent. Nie było ono podnoszone od 8 lat.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (42)

  • roza(2012-07-10 12:36) Zgłoś naruszenie 00

    Nie dobrze sie robi, jak się czyta o tak niskich kryteriach dochodowych. Skąd oni to biorą. Niech sami żyją za śmieszne pieniądze. Gdzie polityka dla matek z dziećmi? Po co kryteria do funduszu alimentacyjnego? a tatusiowie pieprzeni śmieją się z tego. Czy rządzący nie myślą? Ale jest to wołanie samotnego rodzica w puszczy

    Odpowiedz
  • aabc(2012-05-16 07:07) Zgłoś naruszenie 00

    Mój sąsiad rano biega po parku dla zdrowia. Ma 77 lat i 195,67 zł dodatku pielęgnacyjnego. U przyjaciół "dziecko roślinka" z porażniem mózgowym nie umie się samo ubrać ale za to dostaje 153 zł dodatku pielęgnacyjnego. Nie był dodatek podnoszony od kilku lat. No cóż, jego strata, skoro nie umie pójść do urny i głosować. Jest nieprzydatny w tym społeczeństwie i jak widać nie ma interesu żeby o niego zadbać. Tyle.

    Odpowiedz
  • rybka(2012-05-15 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    A ja mam pomysł Zmienić rząd i to jak najszybciej POprostu to się nie sprawdziło DOŚĆ złodziejstwa i kłamstwa

    Odpowiedz
  • Olka(2012-05-15 20:23) Zgłoś naruszenie 00

    Ale mają gest , rzucają nam jakieś ochłapy ,abyśmy gęby zamknęły...no tylko zakładać w tym kraju rodziny i rodzić dzieci!!

    Odpowiedz
  • andy65(2012-05-15 20:24) Zgłoś naruszenie 00

    Wstyd - wstyd i jeszcze raz wstyd - a kto może otrzymać ten zasiłek - ci co nie mają pracy bo jak juz dwie osoby są zatrudnione za najniższa pensję to już nie otrzymają- dzieci rodzić to nie w kochanej Polsce - sami niech sobie podwyższą diety bo inflacja była - przepraszam ale jest to śmiech na skalę jakiej nie można określić.

    Odpowiedz
  • Ja(2012-05-15 23:34) Zgłoś naruszenie 00

    Wychowuje samotnie dwóch synów . Pracuje na etacie za najniższą krajową . Nie należy mi się żadna pomoc ponieważ przekraczam '' próg dochodowy'' Żyje się na granicy ubóstwa! To jest chore! Najlepiej to siąść , nic nie robić i umrzeć z głodu , bo po co męczyć siebie i dzieci. Co tych w rządzie obchodzi zwykły człowiek?! Oni mają poważniejsze sprawy na głowie - kłótnie , wyzwiska i kto lepiej dogryzie drugiemu. Sejm to arena cyrkowa z klaunami a nie miejsc gdzie się myśli o rodzinie .
    Moim zdaniem to my zwykli ludzie powinniśmy wreszcie coś zrobić , jakiś bun , strajk czy coś- bo tak być nie może ! Demokracja to jest?! To chyba ci ci tak mówią nie znają pojęcia co to jest demokracja !

    Odpowiedz
  • m(2012-05-15 22:52) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie !!! A myslicie,ze jak wygra np.PIS to sie cos zmieni!!!Trzeba brac
    sprawy w swoje rece!!!W miejscowosci Czysta Debina kolo Krasnegostawy
    po wsi chodzila lista od plebana na tzw.poswiecenie pol!!!Chlopy wiedza,ze
    zbiorow nie przybedzie od poswiecenia,lecz od nawozenia i pogody.Kiedy
    lista dotarla na koniec wsi uzbieralo sie 160 zl.Traf chcial,ze pod lipka siedzia-
    lo czterech podcietych gospodarzy.Chcialo sie jeszcze pic, a tu brak gotowki.
    Sama przyszla na podworze.I gospodarze przepili plebanowe 160 zl wiedzac,
    ze na biednego nie trafili.Tak jak Kosciol wie jak upomniec sie o swoje,
    to i ludzie winni wiedziec jak zaczac walczyc!!!Chodzi przeciez o te 180 euro
    na dziecko jak jest w starej Unii.I o to podniescie larum gdzie tylko mozna!!!

    Odpowiedz
  • janosik(2012-05-16 05:43) Zgłoś naruszenie 00

    CHANBA!!!

    Odpowiedz
  • Polka(2012-05-16 06:31) Zgłoś naruszenie 00

    Wychowujemy z mężem troje dzieci 17, 12 i 8 lat. Oboje pracujemy poza tym czasem kiedy doznaliśmy bezrobocia (też oboje) mimo wyższego wykształcenia. Nigdy nie mieliśmy żadnej pomocy od państwa ani w pozyskaniu mieszkania (sami wybudowaliśmy dom), ani w wychowaniu dzieci (przez 7 lat musiałam opłacać kolejne nianie). Teraz też nic nie dostanę, chociaż moja rodzina w dzisiejszym rozumieniu jest wielodzietna. Komu więc pomoc się należy?

    Odpowiedz
  • nina(2012-05-16 07:35) Zgłoś naruszenie 00

    robia sobie kpiny , powinno byc najmniej na osobe 800 zl , przeciez ceny zywnosci i oplat ida w gore

    Odpowiedz
  • matka(2012-05-15 16:59) Zgłoś naruszenie 00

    wstyd mi za rząd Polski wszystko dostosowują do wymogów UE ale nie pomocy na dzieci i chorych tam pomoc na dziecko wynosi np 180 euro a tu ... wstyd i upokorzenie

    Odpowiedz
  • lezacy(2012-05-16 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    ŻYCZĘ WSZYSTKIM RZĄDZĄCYM ŻEBY W RODZINIE MIELI DZIECKO NIEPEŁNOSPRAWNE TO MOŻE ZROZUMIĄ CO TO ZNACZY OPIEKA PRZEZ 24 h ZA 153 ZŁ A JAK NIE CHCECIE PODWYZSZYC TO ZABIEZCIE DO OSRODKÓW A TAM KOSZT UTRZYMANIA JEDNEJ OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ WYNOSI OK 4000 ZŁ

    Odpowiedz
  • opiekun(2012-05-16 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    życzę tuskowi żeby doznał porażenia mózgowego po udarze, żeby związał się z łóżkiem 24/24 h, żeby "robił pod siebie" i był zacewnikowany, życzę jego rodzinie, żeby zaopiekowała się swoim "tatusiem" z prawdziwej miłości do niego i żeby... dostała 520 zł na miesiąc świadczenia pielęgnacyjnego za opiekę nad nim 24/24. Mimo, że sparaliżowany tusk szybko by pojął, że jego rodzina, którą będzie miał przy sobie będzie jeść suchy chleb i ziemniaki, żeby przeżyć za tę "pomoc państwa".

    Odpowiedz
  • ela(2012-05-16 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle kpi się z rodzin wychowujących dzieci.W ten oto prosty sposób niszczy się własny naród.Dla dzieci nie ma pomocy,za to za niewykonane autosrady wysokie premie.Nasz kraj coraz bardziej ,,dziczeje,,,a z obywateli robi się idiotów.

    Odpowiedz
  • Tess(2012-05-16 18:25) Zgłoś naruszenie 00

    To jest krzywda dla dzieci wstyd i hańba mam 4dzieci i jak wszystko ubrać nakarmić nie wspomnę o rzeczach do szkoły które trzeba kupić

    Odpowiedz
  • TataPaulinki(2012-05-16 19:41) Zgłoś naruszenie 00

    Dlatego 24 maja o godz. 13,00 zbieramy się pod kancelarią premiera i powiemy co myślimy. Manifestację niepełnosprawnych i ich opiekunów mamy zgłoszoną legalnie w urzędzie miasta

    Odpowiedz
  • AGNIESZKA(2012-05-17 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    NAWET ZWYKŁA INFEKCJA KATARALNA JAK PÓJDĘ DO APTEKI PRZY TYCH CENACH LEKÓW WIĘCEJ WYCHODZI JAK TE 154 ZL. A MOWA LECZENIE CHORÓB PRZEWLEKŁYCH. ZAJMUJĄ SIĘ DZIEĆMI NIENARODZONYMI A JAK JUZ SIĘ URODZĄ CHORE TO NIKT SE GŁOWY NIMI NIE ZAJMUJE TO RODZICÓW PROBLEM ALE SKĄD NA TO BRAĆ?? JA JUŻ 6 ROK KLEPIE BIEDE BO NIE MOGĘ WRÓCIĆ DO PRACY BO MAM DZIECKO NIEPEŁNOSPRAWNE NA DODATEK CIAGLE ŁAPIĄCE INFEKCJE . MOŻE KTOŚ Z RZĄDU ZAMIENI SIE Z NAMI NA MIESIĄC TO MOŻE WTEDY POWAŻNIE PODEJDĄ DO TEMATU

    Odpowiedz
  • fredzia(2012-06-14 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    ja jestem młodą kobietą(26lat) mam 2swoich małych dzieci, dodatkowo zrezygnowałam z pracy dla niepełnosprawnego brata i za to mam 153zł pielęgnacyjnego i 520zł opiekuńczego, oprócz tego nie pobieram świadczenia rodzinnego, bo mąż minimalnie przekracza dochody. śmieszne pieniądze od państwa!!!

    Odpowiedz
  • boz1999(2012-06-18 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    ja radzę aby pan premier utrzymał dziecko z tego zasiłku bo ja od pazdziernika mam dwoje dzieci na studiach jedno w szkole średniej i jedno w pierwszej klasie szkoły podstawowej i na dodatek niepełnosprawne zaznaczam że na tych dwoje na studiach nie mam zasiłku a utrzymujemy się z renty rodzinnej po pierwszym mężu i swiadczenia pielegnacyjnego to jest razem 1750zł i co pan na to to wcale pana nie obchodzi prawda

    Odpowiedz
  • Ja(2012-05-15 19:45) Zgłoś naruszenie 00

    Zasiłek pielęgnacyjny nie było podwyższany od 2006 roku! W 2006 roku 153 zł miało jeszcze jakąś wartość. Od tamtej pory wszystko podrożało kilkakrotnie. PANIE TUSK JAK ŻYĆ? Mam wrażenie, że premier nienawidzi niepełnosprawnych. W zasadzie całe ustwodawctwo zmienia się na niekorzyść dla tej grupy osób:((( Jak wspaniale byłoby, gdyby opozycja upomniała się o nas!!!

    Odpowiedz