Od listopada będą wyższe zasiłki na dzieci. O ile wzrośnie kryterium dochodowe?

autor: Michalina Topolewska15.05.2012, 06:58; Aktualizacja: 15.05.2012, 08:11

Jutro rząd podejmie decyzję dotyczącą wzrostu wysokości świadczeń na dzieci. Jak nieoficjalnie dowiedział się DGP, największe szanse na akceptację ma propozycja przewidująca od listopada wzrost wysokości zasiłków rodzinnych oraz progu, od którego są przyznawane. Kryterium dochodowe wzrośnie O 14 procent. Nie było ono podnoszone od 8 lat.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (42)

  • mama 4 dzieci niepełnosprawnych.(2014-04-08 00:23) Zgłoś naruszenie 00

    niech końcu ponoszą ten zasiłek pielęgnacyjnym który obecnie wynosi 153 zł,
    jestem matko 4 dzieci niepełnosprawnych i jak mam zyc za takie grosze,moje dzieci zyją ubogo i chorobie a rząd ma gdzieś moich dzieci i innych .ja mam tworo dzieci niepełnosprawnych i nie nalezy mi sie zasiek opiekuńczy na dzieci ,ponieważ mam rentę 500zł,

    Odpowiedz
  • klaudia(2014-01-17 22:46) Zgłoś naruszenie 00

    Zasiłek rodzinny w Polsce jest śmiechu wart a zachowania posłów w ostatnim czasie po akcji "obrazy" Polaków w UK(dot.zasiłków socjalnych)wielkie pretensje,że premier UK wskazał na Polaków...a kto ma najnizsze rodzinne...Polak...aż15 funtów!...wiadomo,że kto może wyemigruje aby jego dzieciom żyło się lepiej jak nie do krajów skandynawskich to do Niemiec(tam prawie700zł rodzinnego.I bardzo chciałabym aby reporterzy pytali polityków na co przeznaczył by 77zł na m-c dla swojego dziecka...chcę widzieć ich głupie miny,,,bo to niewyobrażalne upokorzenie.

    Odpowiedz
  • GOSIA(2012-12-02 22:44) Zgłoś naruszenie 00

    JA TE 153 zł ODDAM PANOM RZĄDZĄCYM ABY DOŁOŻYLI SOBIE DO ŚNIADANIA.

    Odpowiedz
  • CZUPUR(2012-10-22 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    tusk niech se za te podwyzke kupi sznur i sie powiesi bo inaczej zrobi to spoleczenstwo baran nie ma pojecia za ile zyja ludzie a co ile kosztuje jak mial bym tyle na miesiac co donek moglbym wychowac 8 dzieci bez pomocy panstwa ALE JESZCZE KACZYNSKI WAM POKAZE PO PAPRANCE Z PO ZA WSZYSTKO ODPOWIECIE A DONALD OWI JUZ POWOLI JEN GUPI USMIECH NA TWARZY GASNIE A BEDZIE JESZCZE GORZAJ DONALDZIE NADAJESZ SIE ALE DO BAJEK KTORE Z RESZTA CALY CZAS LUDZIOM OPOWIADZASZ POZDRAWIAM CIE DONALD BO TYLKO TO CI TERAZ POTRZEBNE

    Odpowiedz
  • nikola(2012-09-25 17:40) Zgłoś naruszenie 00

    u nas w domu jest wielodzietna rodzina syn chodzi do czwartej klasy na córka do zerówki i są po zmieniane książki i mi tego nikt nie wzracają a pracuje tylko mąż co mi dadzą tylko sto złotych na jedną chyba jeszcze braknie stypedióm mi się nie należy bo przekracza dochód a pierdzielą że rodzinne powyższą o dziesięć złotych śmiech na sali

    Odpowiedz
  • .(2012-09-01 07:41) Zgłoś naruszenie 00

    No ja nie wydole chyba bedzie babyboom !

    Odpowiedz
  • ja(2012-08-19 22:15) Zgłoś naruszenie 00

    panstwo ma pieniadze dla siebie dzieciom nie ma troche burmistrza pesje obciac i dac chorym dzieciom

    Odpowiedz
  • aga88(2012-08-07 19:55) Zgłoś naruszenie 00

    wstyd i gańba

    Odpowiedz
  • roza(2012-07-10 12:36) Zgłoś naruszenie 00

    Nie dobrze sie robi, jak się czyta o tak niskich kryteriach dochodowych. Skąd oni to biorą. Niech sami żyją za śmieszne pieniądze. Gdzie polityka dla matek z dziećmi? Po co kryteria do funduszu alimentacyjnego? a tatusiowie pieprzeni śmieją się z tego. Czy rządzący nie myślą? Ale jest to wołanie samotnego rodzica w puszczy

    Odpowiedz
  • Dziecko(2012-06-26 07:28) Zgłoś naruszenie 00

    złodzieje!!!

    Odpowiedz
  • boz1999(2012-06-18 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    ja radzę aby pan premier utrzymał dziecko z tego zasiłku bo ja od pazdziernika mam dwoje dzieci na studiach jedno w szkole średniej i jedno w pierwszej klasie szkoły podstawowej i na dodatek niepełnosprawne zaznaczam że na tych dwoje na studiach nie mam zasiłku a utrzymujemy się z renty rodzinnej po pierwszym mężu i swiadczenia pielegnacyjnego to jest razem 1750zł i co pan na to to wcale pana nie obchodzi prawda

    Odpowiedz
  • fredzia(2012-06-14 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    ja jestem młodą kobietą(26lat) mam 2swoich małych dzieci, dodatkowo zrezygnowałam z pracy dla niepełnosprawnego brata i za to mam 153zł pielęgnacyjnego i 520zł opiekuńczego, oprócz tego nie pobieram świadczenia rodzinnego, bo mąż minimalnie przekracza dochody. śmieszne pieniądze od państwa!!!

    Odpowiedz
  • HENIO(2012-05-17 20:45) Zgłoś naruszenie 00

    A JA MAM TO W DU--- JESTEM OSOBA NIEPELNOSPRAWNĄ I ŻYJĘ ZA 386ZL ZLODZIEJE ODEBRALI MI DODATEK MIESZKANIOWY. BANDA

    Odpowiedz
  • AGNIESZKA(2012-05-17 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    NAWET ZWYKŁA INFEKCJA KATARALNA JAK PÓJDĘ DO APTEKI PRZY TYCH CENACH LEKÓW WIĘCEJ WYCHODZI JAK TE 154 ZL. A MOWA LECZENIE CHORÓB PRZEWLEKŁYCH. ZAJMUJĄ SIĘ DZIEĆMI NIENARODZONYMI A JAK JUZ SIĘ URODZĄ CHORE TO NIKT SE GŁOWY NIMI NIE ZAJMUJE TO RODZICÓW PROBLEM ALE SKĄD NA TO BRAĆ?? JA JUŻ 6 ROK KLEPIE BIEDE BO NIE MOGĘ WRÓCIĆ DO PRACY BO MAM DZIECKO NIEPEŁNOSPRAWNE NA DODATEK CIAGLE ŁAPIĄCE INFEKCJE . MOŻE KTOŚ Z RZĄDU ZAMIENI SIE Z NAMI NA MIESIĄC TO MOŻE WTEDY POWAŻNIE PODEJDĄ DO TEMATU

    Odpowiedz
  • TataPaulinki(2012-05-16 19:41) Zgłoś naruszenie 00

    Dlatego 24 maja o godz. 13,00 zbieramy się pod kancelarią premiera i powiemy co myślimy. Manifestację niepełnosprawnych i ich opiekunów mamy zgłoszoną legalnie w urzędzie miasta

    Odpowiedz
  • Tess(2012-05-16 18:25) Zgłoś naruszenie 00

    To jest krzywda dla dzieci wstyd i hańba mam 4dzieci i jak wszystko ubrać nakarmić nie wspomnę o rzeczach do szkoły które trzeba kupić

    Odpowiedz
  • I.(2012-05-16 15:42) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie, ale kto na tę rzadzącą hołotę głosuje, no kto?

    Odpowiedz
  • ela(2012-05-16 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle kpi się z rodzin wychowujących dzieci.W ten oto prosty sposób niszczy się własny naród.Dla dzieci nie ma pomocy,za to za niewykonane autosrady wysokie premie.Nasz kraj coraz bardziej ,,dziczeje,,,a z obywateli robi się idiotów.

    Odpowiedz
  • opiekun(2012-05-16 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    życzę tuskowi żeby doznał porażenia mózgowego po udarze, żeby związał się z łóżkiem 24/24 h, żeby "robił pod siebie" i był zacewnikowany, życzę jego rodzinie, żeby zaopiekowała się swoim "tatusiem" z prawdziwej miłości do niego i żeby... dostała 520 zł na miesiąc świadczenia pielęgnacyjnego za opiekę nad nim 24/24. Mimo, że sparaliżowany tusk szybko by pojął, że jego rodzina, którą będzie miał przy sobie będzie jeść suchy chleb i ziemniaki, żeby przeżyć za tę "pomoc państwa".

    Odpowiedz
  • lezacy(2012-05-16 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    ŻYCZĘ WSZYSTKIM RZĄDZĄCYM ŻEBY W RODZINIE MIELI DZIECKO NIEPEŁNOSPRAWNE TO MOŻE ZROZUMIĄ CO TO ZNACZY OPIEKA PRZEZ 24 h ZA 153 ZŁ A JAK NIE CHCECIE PODWYZSZYC TO ZABIEZCIE DO OSRODKÓW A TAM KOSZT UTRZYMANIA JEDNEJ OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ WYNOSI OK 4000 ZŁ

    Odpowiedz