Związkowcy sprawdzą kandydatów do policji

autor: Bożena Wiktorowska07.05.2012, 07:19; Aktualizacja: 07.05.2012, 08:45

Niedoszły policjant po upływie roku będzie mógł się ubiegać o ponowne przyjęcie do tej formacji, nawet jeśli miał negatywny wynik testu psychologicznego lub podał nieprawdziwe dane w kwestionariuszu osobowym.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (17)

  • Właśnie...(2013-10-18 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    ...władza zaczyna zamaczać rękę w nocniku.

    Odpowiedz
  • Ada(2012-05-07 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    A te zwiazki zawodowe to pod jakim kątem sprawdzaja kandydata. Czy jest takim samym nierobem jak związkowcy i czy nadaje sie do manipujacji prZez działaczy zwiazkowych?

    Odpowiedz
  • alf2(2012-05-13 17:01) Zgłoś naruszenie 00

    § 23. 1. W trakcie przeprowadzania testu sprawności fizycznej może być obecny ratownik w rozumieniu art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. Nr 191, poz. 1410, z późn. zm.2)).

    2. Jeżeli w trakcie przeprowadzania testu sprawności fizycznej ratownik nie jest obecny, kierownik jednostki szkoleniowej zapewnia łączność pomiędzy członkami zespołu przeprowadzającego ten test a najbliższą placówką służby zdrowia.

    Ratownik też może być obecny, lub nie. Czy ktoś sprawdza to co piszę:)

    Odpowiedz
  • alf(2012-05-13 16:59) Zgłoś naruszenie 00

    § 19. Kandydat do służby przystępuje do kolejnego etapu postępowania kwalifikacyjnego bez względu na liczbę punktów uzyskanych z testu wiedzy.

    Czyli jak można oblać ten test wiedzy?

    Odpowiedz
  • ss(2012-05-13 16:56) Zgłoś naruszenie 00

    Cytuje rozporządzenie:

    4. Rozmowę kwalifikacyjną przeprowadza zespół powołany przez przełożonego właściwego w sprawie postępowania kwalifikacyjnego składający się z dwóch do czterech osób, w tym przedstawiciela komórki organizacyjnej do spraw doboru, kandydatów do służby oraz policjanta służby prewencyjnej.

    Czyli skład taki sam jak w czasie wywiadu zorganizowanego, czyli nazwa się zmieniła a wszystko po staremu

    Odpowiedz
  • ss(2012-05-13 06:26) Zgłoś naruszenie 00

    Cholera, nic nie kapuje. Test wiedzy nie ma charakteru konkursowego, więc jak można go nie oblać?

    Cytuje:

    Jednak osoby, którym się nie uda za pierwszym razem przejść testu sprawnościowego lub wiedzy, mają szansę za rok na ponowny udział w kwalifikacji.

    Chyba każdy zdaję test wiedzy:)
    Jeszcze jedno:

    osoby rozwiązujące test z wiedzy na każde pytanie będą mieć tylko minutę na odpowiedź.

    Jak to sprawdzą? Przypominam test wiedzy jest w formie papierowej, masz cztery odpowiedzi i jedna jest poprawna. Gdyby był test komputerowy i na odpowiedz na każde pytanie program obliczał czas 1 min to się zgadzam a tak to jakieś dziwoląg.

    Podsumowując ten artykuł, jest tylko jeden wniosek:

    - osoby starające się do służby do Policji, niech składają dokumenty po 1 stycznia 2013 r., powód? Będziecie już na nowych zasadach, czyli 25 lat służby i wiek 55 lat, teraz chcą maksymalnie utrudnić życie kandydatom by jak najmniejsza liczba dostała się na starych zasadach.

    Odpowiedz
  • pomorzanin(2012-05-12 14:03) Zgłoś naruszenie 00

    Co za brednie ludzie wypisują . Rzucają się na tych mundurowych kierowani propagandą rządu . A Policja czy wojsko musi być . Jeśli chcesz się liczyć na arenie międzynarodowej musisz mieć silne i duże służby mundurowe . Historia już nie raz nas uczyła , że jak umiesz liczyć to licz na siebie. No ale niestety . Polak głupi przed szkodą i po szkodzie . Należy zatrudnić więcej Policjantów , lepiej ich opłacać , dać im większe uprawnienia . Czas aby zaczęli ich szanować . Rozwiązać wszelkiej maści Straże Miejskie i Gminne . Można a nawet należy zmienić ustawę emerytalną służb mundurowych , tyle tylko , że należałoby pozmieniać wszystkie ustawy około mundurowe. A podnoszenie wieku emerytalnego zwykłych ludzi to jest żart . Niech najpierw zapewnią pracę a potem podnoszą wiek .

    Odpowiedz
  • misiek(2012-05-07 21:34) Zgłoś naruszenie 00

    Kandydat do Policji bez odbytej zasadniczej służby wojskowej to nie kandydat a ponieważ pobór powszechny się skończył to jest zero kandydatów.

    Odpowiedz
  • kripo(2012-05-07 15:18) Zgłoś naruszenie 00

    007 poz.5 JA WIEM,GDZIE NALEŻY SZUKAĆ CHĘTNYCH DO SM,A MIANOWICIE W DPS !! TAM SĄ KANDYDACI CHĘTNI,ZWARCI,GOTOWI I O ODPOWIEDNIM IQ DO SŁUŻBY NA NOWYCH ZASADACH...

    Odpowiedz
  • Dziwne(2012-05-07 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    To w końcu jak ? Albo się nadaje albo nie. Dzisiaj nie a za rok tak ?

    Odpowiedz
  • guzik(2012-05-07 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    Radykalną zmianą jest obowiązek posiadania dowodu tożsamości. Wymóg ten należy przeanalizować na zgodnośćz prawem i dyrektywami UE.
    1. Czy to znaczy, że do tej pory przyjmowano anonimowe osoby?
    2. Czy to znaczy, że egzamin z psychiki zdawała jedna osoba, egzamin z fizyki zdawała druga osoba, a na inaugurację zajęć przychodziła trzecia?

    Odpowiedz
  • j-23(2012-05-07 14:04) Zgłoś naruszenie 00

    TERAZ /bo wcześniej trzeba było spełniać jakieś wymogi-obecnie biorą nawet karanych/ KAŻDY MOŻE ZAŁOŻYĆ MUNDUR I DYMAĆ ZA GROSZE...więc kolego trzeba iść...każdy widzi gdzie się przyjmuje ???

    Odpowiedz
  • 007(2012-05-07 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    "A KTO !!! za chwilę się BĘDZIE CHCIAŁ przyjąć do tego cyrku ???"
    Powiedz może kolego, kto będzie chciał robić na budowie albo gdzieś na produkcji za połowę kasy mundurowego i do 67 lat, a nie do 55?
    Emerytury jednego i drugiego to nawet szkoda porównywać.

    Odpowiedz
  • j-23(2012-05-07 12:06) Zgłoś naruszenie 00

    A KTO !!! za chwilę się BĘDZIE CHCIAŁ przyjąć do tego cyrku ???--PEŁNO CHĘTNYCH mówią w mediach --TAK ale na starych zasadach do końca tego roku chcą się załapać.../TEGO NIE MÓWIĄ/... BO NA NOWYCH --chętnych JUŻ NIE BĘDZIE dużo ... jak dalej będą mieszać to 40% z tego co zastało odejdzie bo MA PRAWA EMERYTALNE

    Odpowiedz
  • Tu wpoisz swój NICK(2012-05-07 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    "lepszą ocenę postaw społecznych przyszłego policjanta oraz jego motywacji mających wpływ na wstąpienie do tej formacji" myślałem że główne powody by wstąpić do policji to wcześniejsza emerytura i pewna pensja.

    Odpowiedz
  • Olek(2012-05-07 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Do 1. Nic dziwnego, opanował wiedzę wymaganą testem oraz sprawność fizyczną i za rok może zdać test w dobrym stylu.Powodzenia tym, co się nie powiodło.

    Odpowiedz
  • Prawda(2012-05-13 17:13) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze jedno, cytuje rozporządzenie:

    § 44. 1. W przypadku:

    1) odstąpienia od prowadzenia postępowania kwalifikacyjnego z powodu uzyskania przez kandydata do służby negatywnego wyniku z:

    a) testu sprawności fizycznej albo z rozmowy kwalifikacyjnej może on ponownie przystąpić do postępowania kwalifikacyjnego nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od dnia odstąpienia od jego prowadzenia,

    b) testu psychologicznego, z ustalenia zdolności fizycznej i psychicznej, z postępowania sprawdzającego oraz z powodu przyczyny, o której mowa w art. 25 ust. 5 pkt 2, 4 i 5 ustawy, może on ponownie przystąpić do postępowania kwalifikacyjnego nie wcześniej niż po upływie 12 miesięcy od dnia odstąpienia od jego prowadzenia;

    Cytuje tekst z artykułu:

    Jednak osoby, którym się nie uda za pierwszym razem przejść testu sprawnościowego lub wiedzy, mają szansę za rok na ponowny udział w kwalifikacji.

    To jest nie prawda, po nie zaliczeniu testu sprawnościowego po 6 miesiącach można przystąpić do następnego naboru, niech ktoś zapoznaję się z tym co piszę.

    Odpowiedz