Zasiłek pielęgnacyjny: Od 1 lipca mniej opiekunów uzyska pomoc

autor: Michalina Topolewska27.04.2012, 08:46; Aktualizacja: 27.04.2012, 08:47

Gminy będą miały dwa miesiące na powiadomienie osób otrzymujących świadczenie pielęgnacyjne o tym, że wydane im decyzje o przyznaniu tej pomocy wygasną do końca 2012 r. Tak wynika z przesłanego po raz drugi na Komitet Stały Rady Ministrów projektu nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych, który dotyczy zmian w zakresie przyznawania świadczenia pielęgnacyjnego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (33)

  • kasia(2013-04-05 07:44) Zgłoś naruszenie 00

    tusk ma opiekunów co chodzą za nim bo się boi śmierci a starszy schorowany człpwiek nie morze mieć jednego opiekuna tylko tamci mają po 6000 tysięcy a biedny opiekun ma 500 zł to jest złodziejstwo i okradanie starych ludzl którzy płacą na nlch podatki

    Odpowiedz
  • Anna(2013-03-21 21:19) Zgłoś naruszenie 00

    mam pytanie mam zasiłek opiekuńczy na siostrę która choruje 35 lat ,jest na 1szej gr a zachorowała w klasie maturalnej ,obecnie wymaga stałej opieki ,mieszka sama a dzieci mają swoje rodziny ,czy po 1 lipca będzie należał się opiekuńczy bo te przepisy tak napisane ,że sama nie wiem ,może ktoś mi odpowie,dziękuję.

    Odpowiedz
  • st.z.(2013-03-01 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    To jest następny etap { po tzn. reformie emerytalnej } cichej eutanazji ludzi starszych. Państwo Tuska zaoszczędzi na zasiłkach i na emeryturach - a co z tzn. "PRAWAMI CZŁOWIEKA"? Gdzie jest rzecznik tych praw, gdzie Konstytucja RP, gdzie kościół? Najłatwiej się u nas oszczędza na najsłabszych i najbiedniejszych, bo ich najprościej okraść.

    Odpowiedz
  • kreska(2013-02-23 12:47) Zgłoś naruszenie 00

    po co dawac niepelnosprawnym jakies ochlapy z panskiego stolu nie lepiej wybudowac drugi oswiecim i zagazowac a jaka oszczednosc a nadwyzki dla urzednikow bo maja male place

    Odpowiedz
  • jola(2013-02-12 20:32) Zgłoś naruszenie 00

    nigdy więcej nie głosuje!!!

    Odpowiedz
  • ewa(2013-02-12 20:31) Zgłoś naruszenie 00

    żenada !
    z takim rządem,masakra nic dobrego nie robia tylko wiecznie afery..niech pomyślą o ludziach ,bo wiekszosc żyje w ubóstwie...

    Odpowiedz
  • lusi(2013-01-30 20:01) Zgłoś naruszenie 00

    jle czasu mam przepracować aby nadal opiekować sie chorą babcia

    Odpowiedz
  • jaki ZASIŁEK PIELĘGNACYNY? Boże..(2012-09-11 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    specjalny zasiłek opiekuńczy

    próg dochodowy bardziej by się przydał przy becikowym, a przy 520 z tytułu opieki jakaś weryfikacja, wywiad środowiskowy co jakiś czas, czy faktycznie sprawowanie opieki mam miejsce.

    Odpowiedz
  • tomtower(2012-08-23 00:23) Zgłoś naruszenie 00

    zyc w tym kraju to HANBA HANBA POGANIA

    Odpowiedz
  • Stasnisław(2012-08-22 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    myślę, że czas najwyższy rozróżniać zasiłek pielęgnacyjny od świadczenia pielęgnacyjnego a odrębna sprawa to śmieszna wysokość tych świadczeń i zasady ich przyznawania

    Odpowiedz
  • mon(2012-06-23 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    Sama mam niepełnosprawną córeczkę i pobieram 520 zł miesięcznie ta śmieszna kwota nie starcza mi nawet na rachunki a gdzie dopiero na życie.Może jak by jakiemuś premierowi dać taką śmieszną kwotę i powiedzieć mu aby przeżył cały miesiąc za 520 zł to może podkreślam może by coś się zmieniło w tym kraju naszym ,chociaż wątpię w to...

    Odpowiedz
  • opa(2012-06-21 07:33) Zgłoś naruszenie 00

    Piszący to jest niedouczony. Zasiłek pielęgnacyjny to obecnie od siedmiu lat - 153 złote.

    Odpowiedz
  • Wiola(2012-06-20 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    Czasem żyć się nie chce w tej naszej Polsce,los krzywdzi nasze chore dzieci a Rząd Je dobija.Powiedzcie jak można żyć takich pieniędzy nie wspomnę już o leczeniu ,które trwa całe życie.Nikt z nas nie wybiera sobie takiego życia ,każdy chciały być zdrowy i pracować ale tak nie jest.Niepełnosprawni też chcą żyć i cieszyć się ale za co za te marne grosze.?Może Rząd kiedyś wreszcie zobaczy smutek,codzienną walkę i ból matki chorego dziecka.

    Odpowiedz
  • opiekun(2012-06-03 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    do lalka:
    a bo zrobili zabieg prawny tzn wymyślili DODATKOWĄ pomoc dla konkretnej grupy osób a to wg mnie mogli zrobić natomiast jeśli będą chcieli wprowadzić projekt z 3 kwietnia to posypią się pozwy bo tam zmiany są różnicujce dla opiekunów których sytuacja jest taka sama

    Odpowiedz
  • lalka(2012-05-24 14:08) Zgłoś naruszenie 00

    Do opiekuna
    To dlaczego w miesiącach styczeń - marzec rodzice opiekujący sie niepełnosprawnymi dziećmi dostali dodatek o 100zł więcej, a opiekunowie osób dorosłych nie? Ta sama nazwa zasiłku, te same wymogi do spełnienia? Też słyszałam, że praw nabytych zabrać nam nie moga :) ale co do rónego traktowania, to bym sie zastanowiła :/...

    Odpowiedz
  • opiekun(2012-05-24 00:11) Zgłoś naruszenie 00

    Ten projekt ustawy to oszustwo w biały dzien i bezprawie. Po 1. świadczenie mam na mocy ustawy przeznane na state i nie podlega zmianom (prawo nie działa wstecz) gdyż chroni je konstytucja i zasada praw nabytych. Po 2. jeśli na mocy ustawy podniosą wysokość świadczenia to muszą równo wszystkim bo działa zasada równości (czytałem uzasadnienie projektu z marca i jakiś półgłowek argumentował że rodzic na silniejszą więź z dzieckiem niż odwrotnie)

    Odpowiedz
  • iza(2012-05-22 18:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie zbierzmy się w kupę i zabierzmy się im za dupę...
    To co się dzieje w tym kraju przechodzi ludzkie pojęcie...
    Przecież ta ustawa jest nie zgodna z konstytucją...

    Odpowiedz
  • taki sobie(2012-05-15 17:02) Zgłoś naruszenie 00

    chore państwo po co tu mieszkać i utrzymywać urzędników , mądrością nie grzeszą...

    Odpowiedz
  • olo(2012-05-04 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    Tak u nas najlepiej to maja nieroby, złodzieje i oszuści, reszta uczciwych musi na nich płacić.

    Odpowiedz
  • lalka(2012-05-02 17:25) Zgłoś naruszenie 00

    Do Rena. Brawo za odwage jawnie o pracy na czarno :P (widoczny adres IP) Masz szczęście, że możesz zająć sie pracą. Ja mam dwoje rodziców niepełnosprawnych i nie mam takiej możliwości, żeby pomysleć o pracy. 3xdziennie leki, śniadania, obiady, kolacje, nadzór, pomoc w higienie, stanie w kolejkach do lekarza, zakupy, rachunki itp. Nie ma mi kto nawet na godzine zostać z rodzicami. Mam juz dość prósic się sąsiadów o pomoc, a tu znowu próba zabrania mi paru groszy miesięcznie. To jest chore! Nie dość, że kwota 520zł nie wystarcza na przeżycie, 3/4 dochodów rodziców przeznacza się na opłaty i leki, to jeszcze progi dochodowe.

    Odpowiedz