Niepełnosprawni to kosztowny kłopot

autor: Tomasz Żółciak13.03.2012, 06:46; Aktualizacja: 13.03.2012, 11:44

Nawet co drugi lokalny urząd nie jest przystosowany do potrzeb inwalidów. Samorządy tłumaczą się brakiem pieniędzy i apelują do rządu o pieniądze na remonty. Rząd odmawia, bo... zabrania tego prawo.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

 • Marek(2012-10-03 09:22) Zgłoś naruszenie 00

  To jaka jest propozycja skoro jest problem z inwalidami i bezrobociem może ktoś poda odpowiedni środek żeby rozwiązać temat raz na zawszę

  Odpowiedz
 • ursynów onkologia fabryka bez dna(2012-03-13 08:54) Zgłoś naruszenie 00

  ...i to jest największy "problem" obecnie w Polsze,
  uczenie, leczenie, praca Osób sprawnych ale inaczej, chory na raka to też
  niepełnosprawny...

  Odpowiedz
 • poseł roztworowski(2012-03-13 09:25) Zgłoś naruszenie 00

  kosztowny to ..zdrowy... lata to napuszone na linii Brukselka -Warszawa -
  - Telawiw - Krynica

  Odpowiedz
 • e(2012-03-13 09:57) Zgłoś naruszenie 00

  sama idea PFRONu- opłata właśnie na "karaniu" i "sankcjonowaniu" pracodawców- powoduje niechęć do niepełnosprawnych. To jak z matkami w ciąży- prywatnie dzieci kochamy, swoje chcemy mieć, a w firmie to tylko roszczeniowa, problematyczna grupa zatrudnionych.
  System nie powinien inicjować negatywnych postaw- a tak właśnie teraz działa.

  Odpowiedz
 • aaa(2012-03-13 10:09) Zgłoś naruszenie 00

  co to za podejście do ludzi

  Odpowiedz
 • kasamova(2012-03-13 11:20) Zgłoś naruszenie 00

  Gdyby kasa z pefron szła na na niepełnosprawnych to jeszcze można to zrozumieć. Ale jak kasa idzie na ochroniarzy w konsalnetach czy impelach to śmiech na sali.
  co to znaczy niepełnosprawny? czy to taki postawny byku z krótszą o 2 cm nogą czy taki co jest zależny od woli innych?.
  Są różne przypadki niesprawności, ale jak kasa idzie na tych co nie potrzebują wsparcia to jest to jedna wielka kpina.

  Odpowiedz
 • zbulwersowany(2012-03-13 14:36) Zgłoś naruszenie 00

  Najbardziej kosztowny do RZĄD , SEJM, ZUS, NFOZ I DAROMOZJADY W URZEDACH tam, sama rodzina i kumoterstwo. Za nasze podatki.

  Odpowiedz
 • Lucek(2012-03-13 14:40) Zgłoś naruszenie 00

  PFRON nie ma kasy , to czemu robi szkolenia , narady po za granicami Polski, czy u nas nie ma normalnych sali konferencyjnych . A jeżeli robi w Polsce to w zamkach i najdroższych lokalach. Przemyślmy ile tam idzie nie potrzebnej. kasy. Osoba jadąca na szkolenie nie potrzebuje spa i innych przyjemnosci tylko osiagniecia jakieś wiedzy. Panowie i panie z PFROn tutaj szukajmu oszczędności , Nie CYPR , Grecja Turcja itp. tylko w Polsce i w lkokalach najtańszych , a kase przeznaczcie na osoby i dzieci niepełnosprawne ,te osoby sa czescia naszego społeczeństwa a ze sa inne , no cóż każdy z nas może taki być .

  Odpowiedz
 • Anna(2012-03-13 15:47) Zgłoś naruszenie 00

  Nie wiem ile warte są te komentarze, ale może ktoś z władnych to przeczyta. To pomsty do Nieba woła, jak w bezmyślny sposób marnujecie ciężko wypracowane pieniądze ludzi zatrudnionych,którzy nie z wyboru muszą odprowadzać znaczne środki do PFRON. Grupa inwalidów rośnie, chociaż inwalidztwo nie u wszystkich widać. Można mieć grupę inwalidzka na kartę i już można liczyć na profity. Np: jedno miejsce pod blokiem na parkingu zajmuje pani, u której inwalidztwa nie widać. Słusznie zauważył czytelnik komentarza nr 6 "2 cm noga krótsza i są wszelkie przywileje". Znam taki przypadek . Elektryczny wózek inwalidzki którym się jeździ na spacery z mężem, bo do sklepu na zakupy to pieszo z laseczką, bo po co wózek ma przeszkadzać. Wózków mają z mężem już cztery i uzurpują sobie prawo do wszystkiego za darmo,bo taki to ma aspekt społeczny ( mimo że dochody są zadawalające). Może tak być, że to małżonka wózki, ale jak co 5 lat można mieć przydział, to i żona się załapie .Tu apel do Katowickiego Oddziału PFRON ( chociaż są też fundacje zagraniczne ).
  Dzielcie Drodzy Państwo racjonalniej tymi zasobami i patrzcie komu je przydzielacie, bo na Waszej stronie internetowej pokazujecie jakie są kryteria przydziału środków i sprzętu, ale to ma niewiele wspólnego z widzianą przez nas rzeczywistością. Przepraszam osoby niepełnosprawne, jeżeli to czytają ale
  trzeba pokazywać również takie zjawiska , żeby żyło się nam przyjaźniej .

  Odpowiedz
 • Kasia(2012-03-13 13:33) Zgłoś naruszenie 00

  komentarz 7 z gwiazdkami powienień zostać usunięty porzez moderatora. Może chodziło o sarkazm ale wyszło bestialsko!

  Odpowiedz
 • gosc(2012-03-13 17:27) Zgłoś naruszenie 00

  przepisy i zasady w nich określone winny być dostosowane do realiów a u nas wszysktko jest oparte na teorii, ale duże znaczenie ma również zmiana naszego nastawienia, że jęsli trafi sie okazja to należy ją wykorzystać a to czy wózkiem będzie się jeździło czy nie to juz nie bierzemy pod uwagę, dlatego tak ważna jest zmiana mentalności zarówno w społeczeństwie jak i we władzy, a jeszcze chciałam się odnieść do wypowiedzi o inwalidztwie, np. nie widać tego ale proszę tak nie sądzić ludzi bo nie zawsze niepełosprawność widoczna "gołym okiem" jest gorsza od tej której nie widać bo najczęściej sądzi ten który ngdy nie doświadczył żadnego cierpienia bo gdyby sam "skrócił" sobie nogę o 2 cm i spróbował tak pochodzić przez miesiąc to napewno by nie pisał takich komentarzy, a jeśli chodzi o szkolenia to urzędasy muszą ponoć oderwać się od pracy i odstresować więc te szkolenia w SPA są konieczne ponoć dla nich, a dla niepełnosprawnych to brakuje nawet pieniędzy na rehabilitacyjne turnusy ale co to kogo obchodzi, uratuje nas tylko zmiana mentalności

  Odpowiedz
 • psps(2012-03-13 19:29) Zgłoś naruszenie 00

  Urzędy płaca kary ?! To kpina. Płacą z pieniędzy podatników. Kierownictwo tych urzedów powinno płacić z własnych wynagrodzeń. Wtedy w miesiąc wszystko by się dostasowało do wymagań. Ale nie w Polsce. Państwowe, samorządowe - nie moje - niech idzie na zmarnowanie.

  Odpowiedz
 • Druid(2012-03-14 08:03) Zgłoś naruszenie 00

  Niepełnosprawność bardzo często gdy staje się widoczną-ukrywana jest dyskretnie w domu. Gdy występują niepełnosprawni o jakiekolwiek, powtarzam jakiekolwiek, dotacje czy dostosowania czy szkolenia niczego często nie otrzymują. Dlaczego? Bo zawsze gdzieś się nie mieszczą, nie trafiają w czas, nie obejmuje tej akurat choroby, i tego nie... nie... i nie.
  Bełkot jak zwykle. Brakuje prawdziwej kontroli nad sposobem dysponowania ogromnymi pieniędzmi. A im mniejsza miejscowość tym bariery większe. Przy tym faktycznie, te impele czy inne "ochroniarstwa" i "sprzątactwa". W Polsce kasę się robi na niepełnosprawności ogromną, robią ją prezesi stowarzyszeń, firm i funduszu. Czy to w postaci "premii", "szkoleń" czy innych "samochodów służbowych". Koniak napojem ludu, pity ustami jego przedstawicieli.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane