Pracodawca może ograniczyć swobodę podejmowania dodatkowej pracy

autor: Mj08.03.2012, 10:30; Aktualizacja: 08.03.2012, 10:35

Ograniczenia dotyczące dodatkowego zatrudnienia pracownika wynikają najczęściej z umowy o zakazie konkurencji. Czy pracodawca może nałożyć na niego zakaz podejmowania działalności zarobkowej wykraczającej poza zakres działalności konkurencyjnej?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

  • joozek(2020-02-29 00:23) Zgłoś naruszenie 00

    O ile pierwszy przywołany tu wyrok SN jest jasny i konkretny, to drugi jest kompletnie bez sensu. Wynika z niego, że pracodawca może zakazać pracownikowi dodatkowej pracy, jeżeli leży to w interesie pracodawcy. Przecież zawsze tak jest. Dla pracodawcy najlepiej jest, gdy pracownik po pracy odpoczywa i się regeneruje. Dodatkowo może byc potrzebny w nadgodzinach, itp., a druga praca to przecież uniemożliwia. Ale jednocześnie sąd stwierdza, że zawarcie tej klauzuli w umowie o pracę jest niedopuszczalne, jeżeli nie ma związku z interesem pracodawcy. Skoro zawsze ma, to po co pisać o niedpouszczalności. Uzasadnienie bez sensu. Żenada.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane