Chałupnicy wywalczyli abolicję. ZUS umorzy zaległości

autor: Paweł Jakubczak06.03.2012, 07:08; Aktualizacja: 06.03.2012, 09:25

Po rocznej kampanii odnieśliśmy zwycięstwo. Jednoosobowe firmy będą mogły wystąpić do ZUS o umorzenie zaległości z lat 1999 – 2009. Warunkiem jest terminowe regulowanie należności wobec zakładu po roku 2009.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (41)

  • srus(2012-08-05 22:30) Zgłoś naruszenie 00

    Jaka abolicja? Ustawa jest na początku drogi, a zus w panice windykuje na potęgę ile się jeszcze da!

    Odpowiedz
  • MENI(2012-07-09 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktos wie od kiedy ustawa wejdzie w zycie ,od kiedy mozna bedzie skladac te wnioski ?

    Odpowiedz
  • Jo nasz(2012-05-21 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    Nie czy prezydent podpisał , tylko czy przeszło w sejmie?

    Odpowiedz
  • Joanna(2012-05-09 13:42) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś wie czy prezydent w końcu podpisał wygraną przez chałupników abolicję? Podobno miało się od 1 maja składać wnioski do ZUS o umorzenie bądź zwrot pieniedzy, które ukradł nam ZUS i jak mamy jeszcze długo czekać? Czy ktoś już coś o tym wie?

    Odpowiedz
  • rita(2012-04-23 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    trzeba pierw zrobic dobre prawo w tym panstwie tu kazdy bawi sie nami jak chce

    Odpowiedz
  • pera(2012-04-23 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    pierw pozwolili na takie działania pozniej im sie odwidziało ale zyjemy w kraju ja nie moge tam gdzie kangury jest lepiej modzi powinni wyjezdzac

    Odpowiedz
  • mam pytanie(2012-04-08 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    pracowalem na umowe o prace wwymiarze 1/2 etatu i rownoczesnie prowadzilem dzialalnosc gospodarcza mam do zaplacenia zus 60.000zl czy abolicja mnie tez obejmie

    Odpowiedz
  • anna(2012-04-05 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    jakby nie patrzył czy obejmie wszystkich czy nie jest to bubel ,gdyż znowu pozwala ZUS na dowolność interpretacji -czyż nie!?

    Odpowiedz
  • Roman(2012-04-03 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo-to mi sie podoba-wracam do kraju.

    Odpowiedz
  • płatnik(2012-03-26 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe kiedy ta co trzyma laske da to pod głosowanie.
    Czy ktos wie?

    Odpowiedz
  • Pracodawca(2012-03-23 07:52) Zgłoś naruszenie 00

    Trzymajcie kciuki, ja jade wlasnie do zus o uklad ratalny. Ostatnio powiedziano mi, ze jak splace 90%, to mi pozostale 10% na raty rozloza.

    Odpowiedz
  • poszkodowany(2012-03-22 19:57) Zgłoś naruszenie 00

    Witam mam pytanie : mam wyrok w sądzie za tydzień (sąd wojewódzki) i czy przegram a sa małe szanse wygania to zostane wyłączony ze skadek za okres 2 lat ... po takim wyroku prawomacnym jeżeli wejdzie abolicja to bedzie mnie dotyczyć nawet jak zapłace zaległe składki albo cześć ? bo rozumie ze po sprawie zaraz odezwie sie komornik i bede musiał cos spłacic do czasu abolicji ... a bede prawomocnym wyrokiem wyłaczony z okresu składkowego... i czy też wtedy obejmnie mnie abolicja ?

    Odpowiedz
  • Joanna(2012-03-14 16:01) Zgłoś naruszenie 00

    Byłam w tej sprawie w ZUSie, rozmawiałam z panią z którą wciąż miałam kontakt (w poprzednim komentarzu opisałam moją sytuację) i poinformowała mnie o tym, że jeżeli będzie ta abolicja podpisana przez prezydenta to ZUS będzie oddawał nam nasze pieniądze. Wiem, że nie ma się co za wczasu cieszyć ale sami popatrzecie: ZUS bezprawnie się na naszej krzywdzie wzbogacił, bezprawnie zarządał od nas "zaległości" lecz tą sprawę przegrał. Tak więc jeśli nie chciałby oddać bezprawnie zabranych pieniędzy + olbrzymie odsetki ja sama ich miałam 7500zł!!! to logiczne by było że wszyscy poszkodowani poszli by z tym do sądu i jeszcze mieli by więcej strat bo wtedy każdy rządałby również odszkodowania. To bezprawne wzbogacenie się i zastało to im udowodnione. Pani w ZUS prosiła aby pilnować sobie terminu w jakim będzie można składać wnioski bo ZUS może wyznaczyć na to np. pół roku i ci co to przegapią już nie będą mieli żadnych szans. Wspomniała również o tym, że nie można mieć zaległości w ZUSie po 2009r. Tak więc można być dobrej myśli ale z nimi to nigdy nic nie wiadomo. Życzę wszystkim szczęścia :)

    Odpowiedz
  • gosik28(2012-03-11 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    nic z tego nie rozumie,,,bedziemy musieli to spłacać,czy nie???

    Odpowiedz
  • wicek(2012-03-08 22:08) Zgłoś naruszenie 00

    Chałupnicy którzy mieli opłacane składki od 2 zł/mc, a płacili za to po 200 zł i wiecej firmą zlecajacym prace chałupniczą, byle nie płacić zusu, mają miec umorzone skąłdki za to że oszukiwali państwo bo faktycznie pracy chałupniczej nie wykonywali...
    Teraz sytuacja jest podobna z zatrudnienim fikcyjnym na Litwie, Słowacji itp. byle nie płacić w Polsce niech inni płacą...
    Dlaczego nikt nie napisał że Ci co zawieszali robili to tylko w zusie, a w skarbówce nie...

    ciekawe kto im sinasuje emerytury

    Odpowiedz
  • Stan(2012-03-08 14:51) Zgłoś naruszenie 00

    A co z tymi którzy składki sumiennie płacili do 2009 roku. Cieszę się bardzo , pewnie będą im zwrócone !!!

    Odpowiedz
  • zaniepokojony(2012-03-08 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    witam..mam pytanie bo juz sie pogóbułem...w pierwszej instancji przegrałem sprawe z zusem o zaległe składki z umowy o prace nakładczą ale odwołałem sie od wyroku do drugiej instancj ... sprawy jeszcze nie miałem jest długa cisza...czy ta abolicja jak wejdzie bedzie dotyczyć mojego przypadku ?
    prosze o podpowiedz...z góry dziekuje...pozdrawiam i nie poddajmy się

    Odpowiedz
  • jurny(2012-03-08 04:06) Zgłoś naruszenie 00

    ja tez spłacam w ratach i co ze mna? nie mam juz płacić? rozliczą mnie z tego co zapłaciłem? watpie w to bardzo. nie odwołałem sie od wyroku bo stwierdziłem ze i tak z nimi nie wygram,mam spłaconych 24 raty a jest ich 60! co za syf!!! jestem załamany ,nie mam na bierzacy zus a raty mnie gonia,mam juz dosyc!!! ostatnio pracuje na zus ... ***** co za kraj!! mam drzewo na działce nie za duże mysle ze mnie utrzyma!!! myslałem o wyjezdzie z tego kraju ale mam dziecko... nie wiem co robic!!! pierd...dzialalnosc gospodarcza!!!

    Odpowiedz
  • dorwany przez osZUSta(2012-03-07 17:43) Zgłoś naruszenie 00

    Joanna nie w tym kraju. To na pewno nie licz na uczciwość!!!
    Nie ma szans!!!

    Odpowiedz
  • Joanna(2012-03-07 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    A co z osobami, które zapłaciły swój dług? Ja zapłaciłam z tego względu iż byłam uprzejmie poinformowana, że odsetki dziennie rosną o 10 zł a pani w ZUSie doradziła mi , że nie ma co starać się o raty bo to totalna papierologia i tak nie ma gwarancji, że ZUS zgodzi się na taki system ratalny a odsetki rosną. Zadłużyłam się i z bólem serca zapłaciłam, coby się bardziej nie pogrążać. Czy ja dostanę zwrot? Byłoby to nieuczciwe gdyby nie oddali, zresztą co w tym państwie jest uczciwe!!!

    Odpowiedz