Budżet musi dopłacać do dzieci

autor: Bożena Wiktorowska21.02.2012, 07:24; Aktualizacja: 21.02.2012, 08:49

Eksperci ubezpieczeniowi ostrzegają, że bez zmiany polityki państwa wobec rodziny wkrótce nie będzie miał w Polsce kto pracować. Kobiety natomiast nie będą się decydować na posiadanie dzieci.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (44)

  • xxxx(2012-02-21 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    do 3 roku zycia nie ma nic lepszego dla dziecka niz opieka matki lub sprawdzona przez wieki instytucja babci , która teraz chce sie młodym odebrac

    Odpowiedz
  • Goguś(2012-02-21 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    Dla matki 68 zł zasiłku rodzinnego na dziecko ( przy kryterium dochodowym 504 zł na osobę w rodzinie ).
    A w tym samym czasie miliardy zotych z budżetu państwą idą na dofinansowanie agentów obcego mocarstwa - Watykanu - spasionych katabasów w limuzynach !
    Czesi nie mają takich "utrzymanków", bo w swoim czasie rozgonili ich na cztery wiatry. Efekt ? Zasiłek rodzinny na dziecko do 3 roku życia w Republice Czeskiej to ponad 1.000 zł !!!
    Dalej chodźcie do kościółka !

    Odpowiedz
  • Radomiak(2012-02-21 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    Polska i Łotwa to jedyne kraje w Euuropie, które przeszły całkowicie na system zdefiniowanej składki. Niech nikt nie mydli oczu ludziom, że trzeba dłużej pracować, bo w tym systemie wysokość emerytury zależy od ilości zgromadzonego kapitału.
    Tusk zwyczajnie chce odwlec w czasie przechodzenie na emerytury ludzi w nowym systemie, bowiem świadczenie nie przekroczy 30% ostatniejgo wynagordzenia.
    Przykładowo jeżeli ktoś zarabia netto 2000 zł otrzyma 700 zł emerytury.
    Emerytów częka nędza totalna.
    Założenia reformy prof. Góry były górnolotne, ale nikt nie przewidział, że Polacy nie mają z czego odkładać na emerytry np. w IKE. Jesteśmy zbyt biednym narodem by funkcjonować w takim systemie emerytalnym.

    Odpowiedz
  • sam(2012-02-21 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Nie kumam tego .. tyle się pisze o malejącym wskaźniku urodzeń i nic się z tym nie robi. Przecież podniesienie wieku emerytalnego mężczyzn o 2 lata niczego tu nie zmieni.
    A kobiety .. fakt powinny pracować tyle co mężczyźni ale wówczas gdy nie rodzą dzieci z własnej woli.
    Mimo to najpierw zacząłbym od KRUSU i mundurowych...bo tu najwięcej kasy idzie.

    Odpowiedz
  • baca(2012-02-21 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    Polityka PrOrodzinna - [...] Prawdziwy mistrz magii potrafi sprawić, że jego publiczność równocześnie śmieje się i płacze.

    — Mario Puzo- "Śmierć frajerom "

    Odpowiedz
  • Elle(2012-02-21 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Powinna być super ulga podatkowa na 3 dziecko, nie 1112, ale 5-10 tyś. zł, wtedy sama bym się zastanowiła nad 3.

    Odpowiedz
  • Ja spierdzielam(2012-02-21 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    Wystarczy wyjechać za granicę. Tam jest coraz więcej młodych polaków. Tutaj zostaną tylko SBcy, sędziowie, emeryci i urzędnicy.

    Odpowiedz
  • Frust(2012-02-21 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    Zamiast premie za wybudowanie tego i tamtego które swojej funkcji nie spełnia przerzucili by to do budżetu i gotowe. Sobie ustawili by pensje na wysokości 2.000 i już by budżet był uratowany zmniejszyć podatki tam gdzie trzeba a tam gdzie trzeba zwiększyć..

    Odpowiedz
  • Przemek(2012-02-21 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Do ubiegłego roku podatek VAT na artykuły dla dzieci wynosił 8%.
    Od stycznia tego roku podatek ten wynosi 23%
    OTO POLITYKA PRORODZINNA DONALDA tUSKA i PO.
    Ja mam 30 lat i nie ma mowy kiedykolwiek o dzieciach!!!
    donald dziękuje ci za twą dalekowzroczną politykę.
    Dziękuje ci za wpompowanie miliardów zł w MFW dla "potrzebującej" Grecji.
    DZIĘKUJE CI w imieniu wszystkich młodych ludzi!

    Odpowiedz
  • Przemek(2012-02-21 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    młodzi ludzie nie wierzcie nikomu że wszystko bedzie ok ... uwierzcie mi jak tylko skończycie szkołę UCIEKAJCIE STĄD!!!
    To jedna z najlepszych rad jakie dostajecie!

    Odpowiedz
  • Anastazja(2012-02-21 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    Elle
    Za 5 tys. dziecko, a do kogo ten szantaż. Chcesz to miej, nie chcesz to nie. Łaskę komuś robisz. Przed chwilą Bogusław Grabowski tłumaczył, że demografia nie ma wpływy na emerytury. W latach sześćdziesiątych kobieta przebywała na emeryturze 8 proc. swojego stażu pracy, obecnie 30 proc., a w 2040 byłaby to połowa. Po prostu żyjemy dłużej i musimy dłużej pracować. Żeby to jakoś utrzymać, każda kobieta musiałaby urodzić 5 dzieci, a za kilka lat jeszcze więcej.
    Jest nas 7 miliardów na Ziemi, a zaraz zrobiłoby się 21 miliardów. Ziemia tego nie wytrzyma.

    Odpowiedz
  • Anna(2012-02-21 09:51) Zgłoś naruszenie 00

    Przemek weź się za robotę.Nie szukaj winnych. Zdrowy, młody chłop pracę znajdzie. Za wcześnie na biadolenie.Nigdzie cię nie posadzą.

    Odpowiedz
  • agnes(2012-02-21 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Niech Tusk podniesie wiek emerytalny do 80 to wtedy dopiero nie bedzie mial kto pracowac. Mam 29 lat meza dziecka nie planujemy bo po prostu nas na nie nie stac!!!

    Odpowiedz
  • nika(2012-02-21 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    goguś ciekawa jestem ile dałeś w ostatnim roku na Kościół Czesi rozgonili Kościół ,a dzisiaj mają ogromne problemy natury moralnej z młodym pokoleniem największy odsetek dzieci zażywajacych narkotyki !!!

    Odpowiedz
  • Robespierre(2012-02-21 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    Składki do ZUS wpłacają nie dzieci tylko ubezpieczeni pracujący.Co z tego że będzie rodzilo się więcej dzieci jeśli nie będą pracować i płacoić do ZUS.W tej chwili nie płaci do ZUS 2 mln dorosłych bezrobotnych, 3 mln dorosłych pracujacych na umowach śmieciowych,3 mln doroslych pracujacych za granicą,
    3 mln pracujacych rolników.Trzeba włączyć do systemu tych 11 mln ludzi
    nie płacacych składek a nie fantazjować i bajdurzyć o braku dzieci.W wielodzietnych rodzinach najczęściej wszyscy są bezrobotni na zasiłku.Potrzebne są miejsca pracy z uczciwymi pozwalajacymi żyć płacami,a nie dzieci.Dzieci to dziś luksus jak jacht czy porshe.

    Odpowiedz
  • Zi0m(2012-02-21 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    Polityka prorodzinna to bzdura z wielu powodów. Żeby dać komuś tysiąc złotych trzeba najpierw komuś zabrać dwa tysiące przez co pogarszamy sytuację tej osoby a co za tym idzie - zniechęcamy do zakładania rodziny. I co z tego że jest macierzyński jak żeby jedna kobieta mogła z tego skorzystać to kilka innych musi pracować na umowy "śmieciowe". Zastanówcie się ludzie zanim poprzecie socjalizm od którego tylko urzędników przybywa, pieniądze nie spadają z nieba, skąd je weźmiecie by rozdać ludziom? Dodrukujecie? To łatwy dostęp do nisko opodatkowanej pracy oraz duża siła nabywcza wpływa korzystnie na przyrost naturalny a nie socjalne ochłapy. Tymczasem u nas podatek od pracy zaczyna się od 40%, siła nabywcza pensji niewielka (mało zarabiamy i przepłacamy niemal za wszystko) a w dodatku miejsc pracy jest mało bo gospodarka nigdy nie była priorytetem żadnego polskiego rządu.

    Odpowiedz
  • Goguś(2012-02-21 13:01) Zgłoś naruszenie 00

    Nika ! Sam nie wiem ile dałem na kościół. Należy o to zapytać nasz rząd i samorządy finansujące fanaberie katabasów w sutannach ze środków pochodzących z BUDŻETU PAŃSTWA.
    Co do kwestii moralności, zapytaj swojego proboszcza co myśli o zjawisku ukrywania pedofilii w kościele katolickim ( celowo piszę z małej litery ). Jakoś nie widzę różnicy między Polską a Czechami, jeśli chodzi o patologię narkomanii ( popytaj w szkołach ), tyle, że tam palenie marichuany jest legalne, a u nas nie ! W takim razie gdzie jest kościółek i jego nauki ?

    Odpowiedz
  • rybka(2012-02-21 13:02) Zgłoś naruszenie 00

    gdzie jest polityka prorodzinna??? Czychaja, jakby dzieciom zabrać tylko nie zaczynaą od siebie Jest coraz gorzej...

    Odpowiedz
  • SSR(2012-02-21 13:07) Zgłoś naruszenie 00

    a propos sędziów - którzy mają tu zostać obok emerytów i urzędników, to jak tak dalej będzie wyglądała ofensywa legislacyjna PO to ja też "spierdzielam" jak to ujął mój przedmówca. Wole być na zmywaku w UK.

    Odpowiedz
  • meg(2012-02-21 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    zmiana organizacji pracy szkół podstawowych tez by nie zaszkodziła.
    Obecny system z lekcjami do 12:00 - 13:00 to porażka.

    Odpowiedz