Becikowe niekonstytucyjne? Rządowy projekt może trafić do kosza

autor: Grzegorz Osiecki20.02.2012, 07:16; Aktualizacja: 20.02.2012, 11:40

Pomysł ograniczenia becikowego w zależności od dochodu na rodzinę, a nie na członka rodziny, jest sprzeczny z zasadami równości i sprawiedliwości społecznej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • młodzież(2012-02-20 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    Uzależnianie becikowego od dochodu jest niekonstytucyjne.Albo Polskę stać na krzyk HURA!mamy nowego obywatela i dajemy becikowe,albo nie dajemy nikomu.

    Odpowiedz
  • A czy TK - jest konstytucyjny?(2012-02-20 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    Że kilku opasłych grubasów - trzęsie w posadach krajem.
    A dlaczego TK nie powie, że to NIEKONSTYTUCYJNE, że jeden otrzymuje za swą pracę 1000zł, a drugi /dupek partyjny/ 400 000zł - poziom kwalifikacji podobny.

    Odpowiedz
  • an(2012-02-20 13:01) Zgłoś naruszenie 00

    Albo dla wszystkich urodzonych dzieci becikowe, alba zabierzcie w cholerę ,To miała być zachęta, przywilej ,na częsciowe wyposażenie przyjścia dziecka na świat a teraz przemawiaja czy tak czy owak,Czy wszystko musicie zmieniac, gdzie co sie dotkniesz ,wszędzie przemiany. my zwykli ludzie nie nadążamy za zmianami. W urzędzie skarbowym nie piszemy my biedacy już NIP tylko pesel <Uważajcie, NIP dla bogatych ,co maja firmy. działalnośc.

    Odpowiedz
  • ur1952(2012-02-20 14:51) Zgłoś naruszenie 00

    Becikowe nie,ale konkordat,nauczanie religii,ocena z religii,opłacanie katechetów,kapelanów,budowa świątyń za państwowe jest zgodne z konstytucją.

    Odpowiedz
  • mk(2012-02-20 14:57) Zgłoś naruszenie 00

    czy jeżeli osoba z odpowiednim wykształceniem, uczciwie pracuje odprowadza wszystkie zusy, podatki i zarobi powyżej tych 85tys na rok, to wychiwujac dziecko już nie moze sobie odliczyć kwoty od podatku. To ja sie pytam jak tu jest traktowana rodzina , dzieci. Jest to niekonstytucyjne podejście pana Tuska, wstyd mi,że na PO głosowałem. Kiedyś za komuny było hasło "wszystkie dzieci nasze" a teraz widać ,że tylko te biedniejsze albo których rodzice pracują na czarno po róznych krajach i umia dobrze kąbinować. dzieci sie rodzi mało

    Odpowiedz
  • Jan(2012-02-20 17:17) Zgłoś naruszenie 00

    BECIKOWE DLA WSZYSTKICH,ALBO WEŻCIE JE W CH...rę!

    Odpowiedz
  • Ka(2012-02-20 22:03) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba podnieść wiek emerytalny, bo - rodzi się mniej Polaków niż umiera
    dlaczego? Bo młodych ludzi nie stać na zakładanie rodzin, wychowywanie dzieci <- nie istnieje w Polsce coś takiego jak polityka prorodzinna <- często nie mają stabilnego źródła dochodu <- nie spełniają warunków kredytowych aby kupić mieszkanie (o kupnie mieszkania za gotówkę)
    skutek: młodzi wyjeżdżają do przyjaznych dzieciom krajów EU i tam zakładają rodziny, rodzą dzieci, tam najczęściej mają pracę, mieszkanie, stabilizację i tam płacą podatki
    wniosek: w tych warunkach i tak będzie nas coraz mniej, więc za 20 lat znowu podniesiemy wiek emerytalny, o ile, do 100 lat?

    Odpowiedz
  • VON(2012-02-21 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Wskażcie jedną ustawę tego rządu,która byłaby konstytucyjna.
    Gnioty pisane na prędce na kolanie-PROGRAM PO.

    Odpowiedz
  • .(2012-09-01 07:02) Zgłoś naruszenie 00

    Na emerytow ktorzy za komuny pracowali po 15 lat [nie mowie tu o kobietach ktore wychowywaly DOBRZE swoje dzieci w czasie gdy mogly pracowac zarobkowo],na wiezniow,na alkoholikow,na renty dla ofiar smolenska ,na emerytury dla 35 letnich specow od sluzb wrabiania to forsa jest i nikt nie krzyczy,w koncu na poslow ktorzy za nic nigdy nie odpowiadaja,wszystko jest cacy,a jak chodzi po wspieranie rodzin z dziecmi to jest taki ostracyzm,jak to?Dzieci maja rodziow,odwalcie sie od skarbu panstwa!My ro sie mozemy przyznac do waszych dzieci jak beda placic podatki!Natomiast do inwestycji macie przyznawac sie wy rodzice!

    Odpowiedz