PFRON: większość niepełnosprawnych może pracować

15.02.2012, 15:27; Aktualizacja: 15.02.2012, 15:32

Większość niepełnosprawnych może pracować, niewiele jest dysfunkcji, które wykluczają z rynku pracy - przekonywał prezes PFRON Wojciech Skiba na konferencji podsumowującej projekt, dzięki któremu pracę znalazło blisko 500 osób z niepełnosprawnością ruchową.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • marek(2012-02-15 16:30) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo brawo tylko trzeba popracować będąc niepełnosprawnym i wtedy się mądrzyć no chyba że wszyscy niepełnosprawni do komputera.

    Odpowiedz
  • m(2012-02-15 17:41) Zgłoś naruszenie 00

    bzdury

    Odpowiedz
  • ON(2012-02-16 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    PFRON powinien skupic sie na wspieraniu otwartego rynku pracy a nie ZPCh którę w większości przypadków są tylko maszynkami do wyciągania pieniędzy od państwa (firmy ochroniarskie i sprzątające itp), a osoby ze znaczną niepełnosprawnościa dalej siedzą w domach bo ZPCh (te uczciwe) zatrzymały sie w poprzedniej epoce i nie są wstanie zapewnić pracy dla ON z większymi kwalifikacjami i ambicjami, ponieważ nie każdy chce całe życie motować kije do szczotek. Gdyby zrównać dopłaty do pensji na otwartym rynku z tymi w ZPCh napewno więcej ON znalazło by prace a już napewno prace bardziej dostosowana do swoich potrzeb.

    Odpowiedz
  • WARTO WIEDZIEĆ, ŻE....(2012-02-17 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    ON nie wiesz co piszesz! Wsparcie dla rynku otwartego jest dużo wyższe niż dla zpchr. Przykład: wys. ulgi w podatku na pfron dla rynku otwartego wynosi obecnie 1400 zł przy zatr. ON z lekkim st.n.
    a maxym. dofinansowanie z pfron dla zpchr przy zatr. takiej ON wynosi 670 zł.
    zpchr aby uzyskać dofin.z pfron musi zatrudniać minimum 40 % ON, przy rownoczesnym 6% takim wymogu dla rynku otwartego.
    ZRESZTĄ NIEDŁUGO NIE BĘDZIE SIĘ TU O CO SPRZECZAĆ, BO RZĄD PLANUJE CAŁKOWITE WYCOFANIE DOTACJI I ULG!!

    Odpowiedz
  • szczecinianin(2012-02-19 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    Szczecin dla niepelnosprawnych to jest dno tutaj tylko do sprzatania i ochrony jak niewolnicy albo zwierzeta i wola placic kary niz zatrudniac inwalidow

    Odpowiedz
  • Klakson(2012-03-01 10:02) Zgłoś naruszenie 00

    ON, masz problem z postrzeganiem rzeczywistości. Sedno problemu nie tkwi w rynku chronionym czy otwartym, sedno problemu tkwi w szarej strefie. W niektórych kwestiach sam sobie zaprzeczasz. Z.P.Ch. w.g. Ciebie to maszynka do robienia pieniędzy, a z drugiej zapyziała manufaktura. Gratuluję logiki. Jak w czymś taqkim można zbijać kasę. Otwarty rynek ma eldorado, nie ponosi większości klosztów, które dołują Z.P.Ch. I najważniejsze. Zgadnij, kto najczęściej staje się niepełnosprawny? Są to ludzie, którzy kilkadziesiąt lat ciężko tyrali fizycznie, a oni najczęściej nie mają wyższego, średniego a nawet zawodowego wykształcenia, a do emerytury brakuje im kilka lub kilkanaście lat. Wyślij ich na kurs dla programistów i zatrudnij u siebie. Będziesz zbijał kokosy!!!

    Odpowiedz
  • Beata Fajencka(2012-03-13 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    Niepełnosprawni chcą pracować , chętnie biorą udział w warsztatach zawodowych . To pracodawcy nie chcą zatrudniać inwalidów , nie chcą ponosić odpowiedzialności za takie osoby . Wiem z własnej autopsji .

    Odpowiedz
  • Nicola(2012-11-28 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę się nie wypowiadać w imieniu osób niepełnosprawnych ! Jestem ON i do pracy się nie nadaję. Jak zresztą dużo chorych osób z którymi miałam kontakt, jeżdżąc na szkolenia.Jak zwykle praktyka rozmija się z teorią.Byłam na szkoleniu w Krakowie, wiele mi to dało do myslenia !

    Odpowiedz