Wynagrodzenie minimalne może wzrosnąć do wysokości 50 proc. przeciętnej pensji

autor: T.B.15.02.2012, 09:40; Aktualizacja: 15.02.2012, 20:19
Wynagrodzenie minimalne w wybranych krajach UE

Wynagrodzenie minimalne w wybranych krajach UEźródło: DGP

Sejm rozpoczyna dziś prace nad projektem zmian w ustawie o minimalnym wynagrodzeniu. NSZZ Solidarność proponuje, by najniższa pensja stanowiła połowę średniego wynagrodzenia – przypomina portal nweseria.pl.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (26)

  • hitaczi(2012-06-12 06:50) Zgłoś naruszenie 00

    Antek - mylisz się. Ci ludzie nie pracowali by za 5 zł za godzinę tylko zakładali firmy i zatrudniali innych za 5 zł za godzinę żeby móc sobie budować wille. Nie rozumiesz tego?

    Odpowiedz
  • antek(2012-06-11 21:50) Zgłoś naruszenie 00

    zibi ty cwoku zastanow sie co mowisz chcialbys by ludzie pracowali za 5 zl na godzine a Ty sie rozbijal samochodami budowal wille dla siebie dzieci i wnukow za ludzka krzywde

    Odpowiedz
  • on23(2012-06-11 20:13) Zgłoś naruszenie 00

    jesteśmy parobkami europy i tyle, wcale nie pracujemy mniej od Niemców, Francuzów, Anglików... żenada

    Odpowiedz
  • hitaczi(2012-06-11 20:12) Zgłoś naruszenie 00

    A ja uważam, że minimalne wynagrodzenie powinno wynosić 135% średniej krajowej. A co tam, godnie to mało, ma być godniej :)

    Odpowiedz
  • qwerty(2012-06-11 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Matematyczni indolenci piszą, że wynagrodzenie minimalne może wzrosnąć do 50% średniej pensji. TO ABSURD !!! Przecież podniesienie wynagrodzenia minimalnego spowoduje wzrost wynagrodzenia średniego ! A se jeszcze lepsi, jeszcze bieglejsi w matematyce - uważają, że płaca minimalna powinna stanowić 75% wynagrodzenia średniego !

    Odpowiedz
  • lili(2012-04-23 07:36) Zgłoś naruszenie 00

    No tak sprzątaczka z podstawowym wykształceniem będzie miała jeżeli dojdzie do zwiększenia minimalnego wynagrodzenia tyle co ja kierownik zmiany z wyższym wykształceniem i 40 letnim stażem pracy.

    Odpowiedz
  • Jaromir(2012-02-19 13:02) Zgłoś naruszenie 00

    Związkowcy i inne bomisie(należy), zastanówcie się czy opłaca się wam żądać wynagrodzenia w wysokości 50% średniego (czyli dzisiaj 1800 zł w porównaniu do przeciętnego w wysokości 3600 zł)? Pomyślcie LOGICZNIE! Przecież jeżeli dostaniecie te żądane 50% przeciętnego to PRZECIĘTNE z tego właśnie powodu AUTOMATYCZNIE WZROŚNIE! I co? Znowu będziecie żądać podwyżki do NOWEGO przeciętnego? Toż to będzie ZAKLĘTE KOŁO BEZ WYJŚCIA! MYŚLCIE!
    Jednak przyznam się, że współczuję tym, którzy rzeczywiście muszą żyć tylko z tego najniższego wynagrodzenia. Na to jest jeden sposób - więcej pracuj!

    Odpowiedz
  • sympatyk wiejskiej(2012-02-18 21:36) Zgłoś naruszenie 00

    ci co mało zarabiaja
    kase przejadaja w P[OLSCE
    nie jak ZŁODZIEJE W ... I hawajach
    i tak biede klapac beda dalej
    LODZIARZE GORA!!!

    Odpowiedz
  • OBYWATEL(2012-02-18 01:26) Zgłoś naruszenie 00

    JAK NIC TYLKO KRWAWA HUNTA, LUB III WŚ- TAK TEN CAŁY BAJDZEL SIĘ SKOŃCZY...

    Odpowiedz
  • obywatel RP(2012-02-17 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli będziemy mieli mentalność w śród pracodawców jak komentarze takich buraków jak 1: ZIBI czy 3: obiektyw to w Polsce nigdy nie będzie dobrobytu. Pracodawcy narzekają, że spada zapotrzebowanie na ich wyroby. Zapytamy dla czgo? Przecież to takie proste mniejsze płace to mniejszy popyt a co za tym idzie spadek produkcji.
    Chyba, że czerpiemy wzory z Chin. Nastawiamy się na niewolników w kraju a wyroby swoje kierujemy za granicę gdzie społeczeństwo jest bogatsze i posiada siłę nabywczą.
    Zgadzam się z komentarzem 10: stefan i 16: A

    Odpowiedz
  • A.(2012-02-17 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    I to jest sposób na ograniczenie zasiłków dla bezrobotnych. Skoro większość będzie pracować na niepełnych etatach i nie będzie odprowadzało minimalnego (wysokiego) ZUS-u.

    Odpowiedz
  • tak i siak(2012-02-17 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    do 11. Bredzisz od rzeczy. Nie uogólniaj, jeśli nie masz pojęcia o czym chciałbyś napisać.

    Odpowiedz
  • tak i siak(2012-02-17 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Duda. Granie na dudach, to sztuka, której trzeba się uczyć latami, a nie w podskokach, na wyższy stołeczek. Pan powinien zatrudnić doradcę, bo jak czytam, raczej nie ma Pan pojęcia, jak funkcjonuje ponad milion firm "dłubek".

    Odpowiedz
  • władysława(2012-02-17 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    Witam ,co do podnoszenia płacy to panstwo zyskało na podatku i zus a pracodawcy dostali po kieszeni ,bo utrzymanie pracownika jest bardzo kosztowne .Rząd nie patrzy na pracodawców tylko żeby miał dla siebie , tak jak będa robic to pracodawcy bedą zwalniać ludzi i pójda na garnuszek panstwa . Znam co przez CUD PANA TUSKA ZAKŁADY POUPADAŁY , PRZEZ TYLE LAT PRACOWAŁY A TERAZ PODATKI I ZUS WYKAŃCZA CZŁOWIEKA ,LUDZIE NIE WYTRZYMAJA I SIE WIESZAJĄ BO NIE MAJĄ PO CO ŻYĆ W TYM KRAJU .

    Odpowiedz
  • głosuje na Palikota(2012-02-16 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    Odebrać i wyrównać politykom/premierowi/ministrom wynagrodzenia do 2000 brutto lub średniej krajowej 3500 brutto!!!

    Czas na przedterminowe wybory i odebranie władzy nieudacznikom i ignorantom!!!
    Chyba zagłosuje na Palikota to być moze odetnie kościół od publicznej kasy zlikwiduje te patologie i elity!!!

    Odpowiedz
  • pracownik-niewolnik(2012-02-16 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    Czas skonczyc z wyzyskiem pracowników!!!
    Kosztem pracowników bogacą sie tylko firmy!!!

    Polska to kraj białych niewolników którym zachodnie koncerny/firmy płaca głodowe wynagrodzenie 2000 zł brutto (na reke 1500 zł.) co wystarcza tylko na kilka butelek wódki i czarny chleb...tak by niewolnik nie dechł z głodu!!!
    Gdzie sa teraz te wszystkie zwiazki zawodowe, panstwowa inspekcja pracy, organizacje społeczne...???

    Odpowiedz
  • stefan(2012-02-16 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    Duda ma rację. pomija tylko 1 szczegół: pieniądz krąży w gospodarce, wzrost kosztów zatrudnienia jest pozorny ponieważ wzrost wynagrodzeń przełoży się na wzrost popytu => produkcji=> dochodów producentów (pracodawców).
    przy Polskim, mocno nienasyconym rynku, każda złotówka więcej dla pracowników to większa sprzedaż i dochody dla pracodawców. podnoszenie płacy minimalnej na rynkach nasyconych podniesie koszty zatrudnienia bez istotnego wpływu na popyt i dochody producentów. Polska jest rynkiem mocno nienasyconym i nie musimy się obawiać o negatywne konsekwencje stopniowego podnoszenia płacy minimalnej. dziwne że nasi przedsiębiorcy tego nie rozumieją...

    Odpowiedz
  • czytelnik(2012-02-16 06:42) Zgłoś naruszenie 00

    aj waj bedzie inflacja

    Odpowiedz