Związki zawodowe chcą referendum w sprawie wieku emerytalnego

autor: DS10.01.2012, 08:29; Aktualizacja: 10.01.2012, 09:13

24 stycznia Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” obradować będzie m.in. na temat referendum w sprawie zachowania obecnych rozwiązań w kwestii wieku emerytalnego – powiedział wczoraj Józef Mozolewski, przewodniczący podlaskiej „Solidarności”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (23)

  • ala...b...(2012-01-10 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    Patrząc jak nas leczą nie wiem jak dopracować do końca,moje roczniki przeważnie zaczynały pracę mając 17-18 lat po zawodówkach potem zaoczne technikum itp.ja chociaż miałam przerwę w pracy 3-dzieci potem brak pracy...wiek ma swoje prawa,pracować powinien ten kto chce ...bo nie w każdym zawodzie jest to możliwe.

    Odpowiedz
  • York(2012-01-10 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    po co organizować referendum i tracić publiczną kasę skoro wiadomym jest, że społeczeństwo jest na NIE!?

    Odpowiedz
  • OBSERWATOR 2(2012-01-10 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    Nominalny wiek emerytalny za 20 lat pewnie będzie wynosił 67 lat. Jednak powinna być mozliwość, przy różnych warunkach przechodzenie na emeryture od 62 roku życia. Jest to wiek do którego mężczyźni statystycznie w Polsce cieszą się dobrym zdrowiem (badania ogólnoeuropejskie) (u kobiet to 65 lat).
    Poważniejszym problemem jest wysokość płac i emerytur w Polsce. W stosunku do pozostałych państw Unii ciągła obniżka. Mieliśmy podobno doganiać pozostałe kraje - a jest odwrotnie.

    Odpowiedz
  • obywatel(2012-01-10 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    TYM KTORZY WESZLI W WIEK OCHRONNY NIE POWINNO SIE WYDLUZAC WIEKU EMERYTALNEGO

    Odpowiedz
  • aga11(2012-01-11 07:42) Zgłoś naruszenie 00

    tak to prawda ja też pracuję od 15 roku życia w tej chwili mam przepracowane (kobieta) 37 lat PRACY UCZCIWEJ, w związku z tym nie widzę potrzeby aby ja i inni ludzie którzy mają przepracowane tyle lat musieli jeszcze charować do 65 lat bo tak chce i ma takie zachcianki nasz Pan Premier Tusk, tylko powiem że tylko załować że PO rządzi nigdy już nie będzie w naszym kraju dobrze, młodzi nie będą mieć gdzie się uczyć bo szkoły zamykają, pracy nie ma bo co ludzie starzy muszą zasuwać a młodzi niech dalej kradną, gwałcą, zabijają, bo po co pracować tak są nauczeni odgórnie, nie pracować mama z tatą zarobi na drania, a taki posiedzi i co ma jedzonko, ubranko za nic nie płaci a może posiedzi do 67 lat jak mu wiek pozwoli a napewno pozwoli bo nic nie robi, i dostanie emeryturka a my będziemy charować od 15 roku życia a lat pracy będziemy mieli przeszło 50 lat, a któż z nas tego dożyje bo ja nie wierzę w obietnice Pana Premiera Tuska.

    Odpowiedz
  • pe(2012-01-11 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    a co z obywatelskim projektem 35/40 lat; druk nr 17, znowu p. Kopacz!

    Odpowiedz
  • dana 1954 rok(2012-01-11 14:43) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego został usunięty zapis o stażu pracy 40 lat i można było skorzystać z emerytury. Stare roczniki mają taki staż ponieważ dużo osób pracowało od 16 roku życia. Wychowałam 3 dzieci i mam w tej chwili 41 rok pracy i nie mogę iść na emeryturę a mam 57 lat skończone, jestem zmęczona i chciałabym już skorzystać z tego przepisu, który został zabrany.

    Odpowiedz
  • hubert(2012-01-11 22:21) Zgłoś naruszenie 00

    Walczcie o 40 lat pracy bez względu na wiek. Jak kto chce dalej pracować dać mu taką mozliwość. Zadowoleni będą i młodzi i starsi z takiego rozwiązania i premiera wszyscy bedziemy szanować

    Odpowiedz
  • tusk nie zmusi ludzi do pracy do smierci(2012-01-11 22:54) Zgłoś naruszenie 00

    prawo powinno gwarantowac emeryture kobietom po 35 latach pracy i mezczyznom po 40 latach pracy ( praca legalna, odprowadzane skladki, na ich podstawie wyliczona wysokosc emerytury). Emerytury zwyklych ludzi beda niskie, Tusk klamie obiecujac kokosy. Ale ludzie wola miec niska emeryture i troche odetchnac niz umrzec w pracy nie doczekawszy obiecanych kokosow. Tusk nie zmusi ludzi do pracy do 67 roku zycia. Wiekszosc z nas ucieknie w szara strefe i nie bedzie w ogole odprowadzac skladek, a jedynie prywatnie oszczedzac na czarna godzine. Bo nikt o zdrowych zmyslach nie zgodzi sie na niewolnicza prace do smierci. Natomiast prawnicy, doradcy Tuska powinni przemyslec jaki system stworzyc zeby... emeryci w wieku 60-70 lat chcieli pracowac na np. pol etatu zeby jesli sily pozwola dorobic sobie do skromnej emerytury. Jesli ktos czuje sie na silach, i ma odpowiedni fach, niech ma mozliwosc pracowania do 67 roku zycia. Pracodawcy powinni miec jakies ulgi przy zatrudnianiu takich starszych osob. A jesli ktos jest zmeczony zyciem i chce zwyczajnie spedzic reszte zycia ze swoja rodzina, nawet ze skromna emerytura, to tez niech ma takie prawo. W koncu oficjalne niewolnictwo istnieje juz tylko w Birmie?

    Odpowiedz
  • obywatel(2012-01-12 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    DLACZEGO W INNYCH KRAJACH STAZ PRACY MA DUZE ZNACZENIE OD NIEGO ZALEZY EMERYTURA NP. EMERYTURA ZA STAZ PRACY BEZ WZGLEDU NA WIEK
    DLACZEGO RRZAD TWIERDZI ZE SPRAWIEDLIWE JEST TYLKO WIEK A CZY 20 LAT CZY 45 TO NIE MA ZNACZENIA

    Odpowiedz
  • GOŚĆ-PRACOWNIK(2012-01-12 23:18) Zgłoś naruszenie 00

    EMERYTURA W WIEKU 55 LAT DLA KOBIET I 60 LAT DLA MĘŻCZYZN !
    DLACZEGO NIKT NAS SIĘ NIE ZAPYTAŁ CZY CHCIELIŚMY PRACOWAĆ DO 60-65 LAT KILKA LAT TEMU ? TYM BARDZIEJ NIE ZGADZAMY SIĘ PRACOWAĆ DO 67 LAT !

    Odpowiedz
  • GOŚĆ(2012-01-14 14:05) Zgłoś naruszenie 00

    JAK SIĘ ZGODZICIE NA WYDŁUŻENIE WIEKU DLA UZYSKANIA EMERYTURY I BĘDZIECIE MIELI WYŻSZE EMERYTURY TO TAK WAS WYDYMAJĄ JAK OBECNYCH, KTÓRZY MAJĄ TROCHĘ WIĘCEJ NIŻ NAJNIŻSZE. ZABIORĄ WAM I DADZĄ TYM CO MAJĄ MNIEJ, MNIEJ PRACOWALI, MNIEJ PŁACILI SKŁADKI ITD. jAK PRZEJDZIE OBECNA WALORYZACJA TO ZNACZY, ŻE JUŻ ZAWSZE BĘDĄ MOGLI WAS WYDYMAĆ.

    Odpowiedz
  • z o s ka(2012-01-16 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd chce rozlewu krwi !!! Nie będzie tak łagodnie jak w 1989r.
    Niech Tusk puknie się w głowę i pójdzie na nauki inteligencji za co mu płacimy
    za ten bałagan i rozgardiasz w kraju (nauczcie go że nie całuje si e nikogo porcęcach ) to tylko jedna uwaga.Jeśli nie u,ie rządzić za taka kasę jak ma
    to zdegradowac go na zamiatacza ulic za 600zł.Neich żyje orzec cały miesiąc
    Ludzie obudżcie sie niech nieudacznicy nie ślizgają się na naszych plecach
    Jeśli biora kasę to niech odpowiadaja kasą za zle wykonane zadanie .
    Jestem ciekawa kto ich rozliczy za ucisk biednego narodu i wkorzystywanie
    roboli do uadku sił.Emerytury może do 100 lat!!!1
    Ile Wy godzin pracujecie a ile my !!!11
    D R A N I E !!!

    Odpowiedz
  • z o s ka(2012-01-16 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nie ma folmularzy na podpisy na podpisy w sprawie wieku
    emerytalnego ,gdzie szukac !!!

    Odpowiedz
  • wuzetka(2012-01-16 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem za 35 lat dla kobiet i 40 dla mężczyzn a dalej to juz dobrowolnie jak ktos może pracować. Ja tu nie zmienię swojego zdania

    Odpowiedz
  • ROZŁOSZCZONA(2012-01-28 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    Nie zgadzam się z projektem nowej ustawy emerytalnej ,jestem za 35 lat pracy dla kobiet i 40 lat pracy dla mężczyzn. Dopracować do nowej ustawy jest niemożliwe ponieważ jest brak pracy!!! . Po zatem w wieku 50 do 60 postrzegani jesteśmy przez pracodawców niezbyt życzliwie z zatrudnieniem jest trudno więc gdzie mamy dopracować do emerytury na śmietniku?

    Odpowiedz
  • matka szukająca pracy dla własnych dzieci(2012-01-30 13:49) Zgłoś naruszenie 00

    pracuję już 33 lata i marzę o przejściu na emeryturę, mam co robić. 35 lat dla kobiet 40 dla mężczyzn bez względu na wiek to jest chyba najbardziej sprawiedliwe. W nowych okolicznościach będę musiała pracować jeszcze przez 18 lat. Panie premierze proszę odpowiedzieć co z młodymi, szukają pracy baz efektu mam przykład na własnych pociechach, a starym prykom każe Pan pracować. Głosowałam na Pana teraz tego bardzo żałuję

    Odpowiedz
  • Dana(2012-01-30 15:13) Zgłoś naruszenie 00

    Ten wiek to jakiś wymysł chyba chorego.Tak jak miała bym pracę i zdrowie to mogę pracować nawet do 100 ale w naszym kraju jest inaczej i tak jak premier założył wiek 67 lat to niech sam pracuje a nasze zdrowie się już nic nie liczy Ten nasz Kraj to wielka paranoja i jestem jednak za przejściem na emeryture bez względu na wiek tylko na lata pracy.

    Odpowiedz
  • JP49(2012-02-01 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z p. Tuskiem ws wieku emerytalnego 67 lat, pod dwoma warunkami:
    1. emeryturę będzie pobierał KAŻDY dopiero po 67 roku życia
    / dot. rządu, posłów, europosłów, sędziów, policji , wojska, nauczycieli,
    górników, po prostu wszystkich - każdy może zmienić zawód po 35, 40,
    50, 60 , czy 65 roku życia, Tusk też, TAK JAK NAKAZUJE SIĘ TO
    KAŻDEMU CYWILNEMU POLAKOWI /,
    2. emeryturę będą mogli otrzymywać WSZYSCY BEZ WZGLĘDU NA WIEK
    jeżeli będą mieli lata przepracowane 35K/40M
    /bez żadnych współczynników typu np.2 lata do emerytury za 1 rok pracy /.
    W przeciwnym wypadku:
    WSZYSTKO CO PROPONUJE TUSK TO ŚCIEMA, KTÓRA MA ZA ZADANIE
    SKŁÓCIĆ POLAKÓW, NAPUSZCZA JEDNĄ GRUPĘ ZAWODOWĄ NA DRUGĄ,
    MŁODYCH NA STARYCH, itd.

    A WSZYSTKO PO TO, BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ, TU I TERAZ.
    Ten facet kpi z NARODU w żywe oczy.

    Odpowiedz
  • annn(2012-02-02 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    Referendum! Po co je przeprowadzać skoro wynik jest do przewidzenia;
    nikt dobrowolnie nie zamieni tego co jest na gorsze! Zachód przeprowadził to mimo protestów społeczeństwa; bo nie ma innego wyjścia! Nie ma pieniędzy na emerytury. W Polsce zbyt wiele osób poszło za wcześnie na emerytury.

    Odpowiedz