Dziwnie zachowującego się pracownika można wysłać na dodatkowe badania

autor: Rafał Krawczyk09.01.2012, 09:24; Aktualizacja: 09.01.2012, 14:38

Nie można dopuścić do pracy osoby bez aktualnego orzeczenia o braku przeciwwskazań do jej wykonywania.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • Krwiopijca Pracodawca(2012-01-09 22:23) Zgłoś naruszenie 20

  W artykule stwierdzono...Skierowanie na badania wynikać może także z podejrzenia choroby psychicznej. Wyślemy zatem wszystkich związkowców do lekarza na badania.

  Odpowiedz
 • Gienia(2012-01-10 08:06) Zgłoś naruszenie 10

  Pracodawca najczęściej zwala wszystko na lekarza medycyny pracy.A pracownik podejrzany o chorobę psychiczna może nie wyrazic zgody na badanie u specjalisty psychiatry i wtedy jest problem.

  Odpowiedz
 • otpytanie(2015-06-26 16:31) Zgłoś naruszenie 00

  Pytanie dnia, bardzo ważne, czy jeśli pracodawca zleci takie dodatkowe badania lekarskie, czy są one traktowane jak te okresowe, czyli w godzinach pracy - dzien wolny od pracy ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • bcibmc@wp.pl Bogumił Ciborowski(2012-01-10 15:33) Zgłoś naruszenie 00

  Pisanie o "nieudacznikach, nierobach i tych co nie chcieli pracować" to gruba przesada. W przeszłości i obecnie często przypadek i znajomości decydują o atrakcyjności pracy z punktu widzenia poziomu wynagrodzenia, a więc także i wysokości emerytury. Może Anka Nickówna zechce przedstawić historię swej błyskotliwej kariery zawodowej, skutkującej wysoką emeryturą.
  A gdyby z jakichś powodów rząd zmuszony był wręcz obniżyc emerytury na jakiś czas, to zdaniem oburzonej Anki, powinno to nastąpić proporcjonalnie do ich wysokości czy też może o równe kwoty dla wszystkich?

  Odpowiedz
 • ANKA(2012-01-09 21:53) Zgłoś naruszenie 02

  CZY DZIWNIE ZACHOWUJACEGO SIE PREMIERA TEŻ?
  AP E L do T K, prezydenta, sejmu, senatu ! A P E L do O P O Z Y C J I ! dotyczy WALORYZACJI KWOTOWEJ tego NIE można poprzeć , Tusk jak chce wspierać nieudaczników, nierobów i tych co nie chcieli pracować jak była praca oraz rolników to niech stworzy SPECJALNY FUNDUSZ na ten cel, ale NIE KOSZTEM uczciwych emerytów ! SKŁADKI płaciliśmy PROCENTOWO i WALORYZACJE muszą być PROCENTOWE ! WALORYZACJA KWOTOWA TJ OKRADANIE uczciwych EMERYTÓW jakim prawem ten NIEUDOLNY rząd Tuska który ZADŁUŻYŁ Polskę na ponad 374 mld zł w ciągu 4 lat śmie tym obciążać emerytów ! WALORYZACJE muszą być PROCENTOWE w zależności od przepracowanych lat i płaconych składek. NIE inaczej ! Mamy dość KŁAMSTW , oszukańczych CUDÓW Tuska i PO. Składka zdrowotna dla rolników 1 zł za ha miesięcznie w gospodarstwach poniżej 6 ha zapłaci ją KRUS, a powyżej 6 ha – rolnik. TYLKO 1 zł to DRWINY z POLAKOW! TO SKANDAL ! TJ NIEDOPUSZCZALNE , NIEKONSTYTUCYJNE aby państwo fundowało rolnikom dodatkowe pieniądze. EMERYCI - płacą podatek dochodowy (18 proc. od całej kwoty) oraz składkę zdrowotną (1,25 proc. z podatku). Emerytom obniża się wartość emerytury poprzez wzrost składki na ub. zdrowotne - a koszty utrzymania wzrastają i wartość nabywcza emerytur też. Roczny przychód ze składek ubezpieczonego w KRUS w 2010 r. wyniósł 802 zł 8 gr. , podczas gdy średni roczny koszt świadczeń to 1409 zł 38 gr. Te same wielkości w ujęciu miesięcznym wynoszą odpowiednio 66 zł 84 gr. i 117 zł 45 gr. - podał NFZ. W obu przypadkach przychód ze składek pokrywa średni koszt świadczeń w ok. 57 proc. Pytam gdzie jest TK, prezydent , sejm, senat jak można tak dzielić Polaków , mamy dość dbania o rolników kosztem uczciwych emerytów. Waloryzacje w 2010 r. - 4,62 % , a w 2011 r. waloryzacja TYLKO - 3,1 % . TO najniższa waloryzacja od 1996 r, przy NAJWYŻSZYCH podwyżkach ! TO JAŁMUŻNA ! Jak ta waloryzacja o się ma do DROŻYZNY , podwyżek wszystkiego oraz jak to się ma do niższych podatków, nagród, bonów, przywilejów jakie otrzymują parlamentarzyści i politycy ? Jak ten rząd Traktuje emerytów w Polsce ? TO Chory kraj, gdzie my żyjemy , kto nami rządzi ? Gdzie ta Polska SOLIDARNA, Sprawiedliwa? Z roku na rok dajemy się mamić politycznym cwaniakom tak naprawdę dbającym tylko o własny prominentny byt. Może warto powiedzieć już DOŚĆ !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane