1,4 mld zł na edukację skasowane

autor: Artur Grabek09.01.2012, 07:05; Aktualizacja: 09.01.2012, 14:45

Rząd, wprowadzając do systemu szkolnictwa nowe zadania, nie zabezpieczył subwencji oświatowej. Dlatego problem mają samorządy. Cięcia edukacyjne spowodują ograniczenie wydatków na inwestycje i pomoc społeczną.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • stoner(2012-01-09 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam że Pan Stępień ma rację, ale art. 28 ust. 1 ustawy o dochodach jst jest bardzo pojemny - brak definicji zadania oświatowego i MF będzie się próbował wywinąć.

    Odpowiedz
  • zybi(2012-01-09 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    Jest to celowe działanie rządu Tuska. Nie zabezpieczenie subwencji oświatowej zmusi samorządy do znalezienia dodatkowych pieniędzy poprzez podniesienie wszelkich lokalnych podatków.I w taki sposób dodatkowo wyciąga się pieniądze od i tak coraz to biednego obywatela. Natomiast wybrańcy narodu aby na tym nie stracić dają sobie znaczące podwyżki.Podobną taktykę zastosowali przy rewaloryzacji rent i emerytur stosując rewaloryzację kwotową. Fajnie jest być przy korycie i rządzić poprzez ciągłe finansowe obciążanie zwykłych biednych obywateli i w zamian nic nie dając aby dla nich było lepiej.

    Odpowiedz
  • alik(2012-01-09 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    Podwyżki dla nauczycieli bardzo obciążają samorzady. Przecież to jest jedyna grupa zawodow która dostaje co roku dość dobre podwyżki.Jak kryzys to wszyscy niech cierpią a nie tylko ci co najmniej zarabiaja albo nie maja pracy

    Odpowiedz
  • gik(2012-01-09 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    wiecie jak samorządy szukają dodatkowych pieniędzy?? tarnowski samorzad zamyka cztery bardzo bobrze funkcjonujące przedszkola i szkołę , i ma po problemie!!! oczywiście władza...bo dla ludzi to już problem jest wielki!!:(

    Odpowiedz
  • xxx(2012-01-10 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    kto tutaj kłamie, przecież rząd w tym roku zwiększa subwencję o 4,3% więc jakim cudem ma przekazac mniej pieniędzy?

    Odpowiedz
  • aga(2012-01-10 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    Samorządy nie ucierpnią na tym , urzędników nie pozwalniają. Pozwalniają administrację i obsługę w szkołach oraz częśc nauczycieli, już tak się dzieje i wyjdą na swoje . Przy okazji zaoszczędzą i wypłacą sobie premie i nagrody.

    Odpowiedz
  • niezalezny(2012-01-10 18:03) Zgłoś naruszenie 00

    PO to katastrofa dla Polski, praworzadnosci, demokracji i tolerancji, to klika kolesiow leniwych, niekompetentnych , swe lenistwo pokrywaja ciaglym atakiem szczegolnie na PIS..kim jest premier...to media robia z niego meza stanu...a to jest czlowiek agresywny, pogardzajacy wyborcami...stolki obsadza kolesiami i to najslabszymi, aby mu z reki jedli...gdzie celebryci, ktorzy wierza w obiecanki..tyle osob odznaczal w kampaniach prezydent..PIS mial szanse wygrac wybory, gdyby nie naduzycia wladzy przez PO, korupcja w PO w czasie wyborow...podwyzki dla okreslonych grup...czy moglby to robic PIS???i co wtedy media??? rozdzibaly by opozycję..

    Odpowiedz
  • krakowski(2012-01-16 05:11) Zgłoś naruszenie 00

    A może zamist dwóch wprowadzic ponownie jedną godzinę religii (w praktyce katolicycmu), I jak to miało być na początku - wyłącznie na pierwszej lub ostatniej lekcji.

    Odpowiedz