Podwyżki emerytur dopiero w maju? ZUS nie zdąży z waloryzacją kwotową

28.12.2011, 05:17; Aktualizacja: 28.12.2011, 09:11

Prawie 7,5 mln osób otrzymujących świadczenia z ZUS może nie dostać podwyżek w marcu, a dopiero w maju. Zakład przyznaje, że nie zdąży z realizacją pomysłu premiera, który chce by waloryzacja była kwotowa, a nie procentowa - stwierdza "Rzeczpospolita".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (146)

  • miś-prl(2012-08-06 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    Przestępstwo w prawnym aspekcie ustawy, od kaprysy miernego historyka !!!

    Odpowiedz
  • matka(2011-12-29 22:31) Zgłoś naruszenie 00

    Przy powszechnym uwłaszczeniu mieszkaniami spółdzielczymi też podzielono społeczeństwo na tych co mieszkania wykupili od spółdzielni /najczęściej za pożyczone pieniądze,lub za ,oszczędności całego życia /,inni natomiast za symboliczną złotówkę.Nikt do tej pory nie pomyślał aby naprawić chociaż w minimalnym stopniu krzywdę /choćby możliwością odpisywania od podatku poniesionych kosztów/.To było niezgodne z Konstytucją.Rzecznik Praw Obywatelskich też nie bronił równości obywateli wobec prawa.Myślę że żyjemy w czasach w których nie przestrzega się prawa.

    Odpowiedz
  • emerytka(2011-12-29 16:44) Zgłoś naruszenie 00

    Czy wszyscy już widzicie podłość tej kanalii rudego,czy jeszcze ktoś nie przejrzał na oczy?

    Odpowiedz
  • EMERYTKA(2011-12-29 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    JA RÓWNIEŻ PROSZĘ O WZÓR POZWU DO SĄDU. POZDRAWIAM

    Odpowiedz
  • zoja(2011-12-29 17:36) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma naszej zgody na kwotową rewaloryzację , czterdzieści lat pracując płaciłam składki na emeryturę i mam dostać tyle co pracujący o połowę krócej Jak mało mają to niech im da premier Tusk rewaloryzację jednorazową w wysokości 100 zł, ale od mojej rewaloryzacji wara złodzieje. Dość mamy starych portfeli, niech sami obniżą swoje pensje i oddadzą biednym.

    Odpowiedz
  • ewer(2011-12-29 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    Nie pozwólcie okraśc emerytów.Niech prawo będzie prawo RP,a nie tuskowe widzi mi się.

    Odpowiedz
  • emerytka123(2011-12-29 18:47) Zgłoś naruszenie 00

    Kto i ile zapłaci za koszty całego przedsięwzięcia przejścia na waloryzację kwotową emerytur w kwocie 55,- zł netto na emeryta/rencistę w 2012r ? Czy znany jest koszt adaptacji systemów informatycznych w oddziałach ZUS-u i jej opłacalność na jeden rok ? Czy jeśli waloryzacja emerytur ma być kwotowa to i podatek oraz składka na ubezpieczenie zdrowotne od niej będzie kwotowa i w jakiej wysokości ? Czy ZUS poniesie koszty odsetek za niewypłaconą waloryzację w terminie tj jego urzędnicy ? Pytań jest wiele, a koszty nieprzemyślanych działań, ukryte, spadną i tak wcześniej czy później na spolegliwych emerytów. EMERYCI CZAS POWIEDZIEĆ - CO NASZE WYPRACOWANE - NIE RUSZAĆ !!!

    Odpowiedz
  • realista(2011-12-29 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    Hańba
    Polski rząd z premierem na czele ,próbuje dokonać zamachu na konstytucyjne prawo, procentowej waloryzacji rent i emerytur.
    Jaki ja byłem głupi oddając w wyborach swój głos na tych, którzy po wyborach wbijają nam teraz sztylet w plecy.
    Droga to nauczka .
    Teraz pozostała nam tylko walka z próbą zamachu na nasze konstytucyjne prawa.
    Rząd może poznać jaka siła tkwi w uciskanym narodzie!

    Odpowiedz
  • Gada(2011-12-30 03:07) Zgłoś naruszenie 00

    Oj,można,można.Polska to jest dziki kraj i tuskowe musi być na wierzchu.Jeżeli nie cofną decyzji o podwyżce kwotowej to znaczy,że jest to próba ile jeszcze można z ludzi wycisnąć.I na pewno jeszcze coś się znajdzie,to jeszcze nie ściana.

    Odpowiedz
  • guzik(2011-12-29 15:30) Zgłoś naruszenie 00

    W maju trzeba będzie robić następną korektę, POnieważ część emerytów nie dożyje tego terminu i będzie nstępne opóźnienie...POczym nastąpi nowa korekta i nowe opóźnienie...i znów od POczątku

    Odpowiedz
  • bezpartyjny emeryt niemundurowy(2011-12-30 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    TAK działa rząd ryżego podstęp , zamieszanie prawne, redukcję sądów a emeryci potrzebni są tylko do oddania na nich głosu.
    Ludzie dajcie na tym forum dobry pozew prawny to pozwę ich do sądu pracy.

    Odpowiedz
  • elka(2011-12-30 02:53) Zgłoś naruszenie 00

    Czy w Polsce jest Minister Sprawiedliwości?
    Dlaczego nie ma reakcji na łamanie prawa?
    Czy angielskiemu żydowi można bezkarnie okradać emerytów-Polaków?
    Orzeczenie TK ,czy tuskowa złodziejka?

    Odpowiedz
  • SORE XUS(2011-12-30 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    PO i PSL wpadli na kolejny GENIALNY POMYSŁ,aby od2013r. zabrać 20% dodatek do stopnia inflacji emerytom, rencistom .Młodzi i starzy wyznawcy TUSKOLANDU ORAZ PSLLANDU zapominają,że te niekorzystne dla POLAKÓW zmiany dotyczą także ich, oraz ich najbliższych w przyszłości. Potrzebne jest tylko spojrzenie w przeszłość,jak poszczególne rządy rewaloryzowały emerytury,renty,kapitał początkowy, składki na kontach emerytalnych(niech zainteresują się tym wszyscy ,pracujący obecnie także).Może wyjdzie ,że najwięcej dała podwyżki koalicla PIS,LPR,SAMOOBRONA!Ale ktoby sobie TYM głowę zawracał . PRZECIEŻ DONALD I WALDEK SĄ TACY MĄDRZY,wraz z PO i PSL.PSL wymyśla teraz cukrzenie poczynań PO reform,aby i tak w końcu zagłosować razem z PO W Sejmie.PAMIĘTAJMY O TYM!

    Odpowiedz
  • ZEN TOM(2011-12-30 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    Rozumiem, że skoro ZUS chce podwyżki emerytur w maju...bo jak twierdzi, wcześniej nie zdąży, to uważam, że podwyżki żywności, paliw itd POwinny też nastąpić od maja.

    Odpowiedz
  • radca(2011-12-30 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro będzie opóźnienie, to muszą za nie naliczyć procent.

    Odpowiedz
  • igła(2011-12-30 13:34) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS nie zdąży bo za mało jest tam zatrudnionych, po dwie osoby przy biurku. Proponuję przyjąć dodatkowych pracowników aby wyrobili się na czas.

    Odpowiedz
  • em(2011-12-29 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    A może tak pisać pod adres zamieszkania? Jak dojdzie to może przeczyta i się zastanowi? Tylko procentowa !!!

    Odpowiedz
  • qwerty - przykładowy wzór ulotki(2011-12-29 14:46) Zgłoś naruszenie 00

    "KWOTOWA" WALORYZACJA OSZUSTWEM WOBEC EMERYTÓW !
    "KWOTOWA" WALORYZACJA NIEZGODNA Z KONSTYTUCJĄ RP !

    PROTESTUJ PRZECIWKO NIEJ I PISZ DO INSTYTUCJI:
    SEJM, SENAT, PREMIER RP, PREZYDENT RP, MINISTERSTWO PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ, KLUBY PARLAMENTARNE.

    Jeśli masz 1417zł emerytury/renty brutto lub więcej, STRACISZ na "kwotowym" złodziejstwie zapowiadanym przez Premiera w expose.
    TWOIM KOSZTEM, więcej niż tracą wskutek inflacji, dostaną m.in. obiboki, alkoholicy na rentach "alkoholowych" i KRUSOWCY płacący 70zł/mc składki emerytalnej.
    A ty ile płaciłeś, że masz dostać tyle samo ?
    Przez ile lat płaciłeś ?

    Jesli nie chcesz dopuścić do tego, by okradziono Cię na wiele przyszlych lat PISZ PROTEST.
    Najłatwiej i za darmo jest to zrobić za pomocą e-maila.
    POSPIESZ SIĘ, CZAS NAGLI !

    Odpowiedz
  • wolny(2011-12-30 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    ale OFE dla ratowania PO przed wyborami i wiele ustaw mozna zalatwiac bezprawnie i od reki, co za cynizm Tuska i jego rzadu..kwiatki dopiero sie zaczną po 1 stycznia...a przeciez jest tak dobrze..wg PO , Polska liderem w unii..stek klamstw i bajania ludzi...

    Odpowiedz
  • emeryt(2011-12-29 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    PROTESTUJĘ PRZECIW OKRADANIU EMERYTÓW PRZEZ RZĄD!!!

    Odpowiedz