Inwalidzi bojąc się o pracę, starają się o wyższy stopień niepełnosprawności

23.12.2011, 08:40; Aktualizacja: 27.12.2011, 10:10

Niepełnosprawni, bojąc się utraty pracy w zakładach pracy chronionej, masowo zabiegają o podwyższenie ich stopnia niepełnosprawności z lekkiego na umiarkowany - ustaliła PAP w zespołach orzekających.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • mietek(2012-07-30 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    pracuję w ZPCH od początku powstania PFRON jestem niepeł.od 15 roku życia obecnie mam 59lat mam przepracowane 43lata-21lat w zwykłych zakładach pracy tzw.Komuny .od 1990r-22latawZPCH o dziwo kapitalistycznych chroniących niepełnosprawnych o zgrozo przez te lata nikt mnie nie wysłał na żadne szkolenia,praca za 4-zdrowych ,przystosowanie stanowiska -kasa dla kapitalisty,powstaje ich coraz więcej kosztem niepeł. emerytura za67lat powodzenia

    Odpowiedz
  • zenobiusz(2012-07-16 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    Ja mam znaczny stopień niepełnosprawności,ale pracuje w ZPCHr. tak samo
    jak osoba bez grupy.Cały dzień,stoję przy taśmie,ledwo nadążam ale kogo
    to obchodzi.Specjalne stanowiska dla niepełnosprawnych w ZPCHr. to fikcja.
    Ja 30 lat pracowałem jako zdrowy, w fabryce maszyn,bez wypadku.
    ZPCHr.miałem 3 cieżkie wypadki w pracy.Takie zakłady to obozy pracy.
    Bardzo się cieszę że obecnie bankrutują.

    Odpowiedz
  • Bolek(2012-02-28 12:47) Zgłoś naruszenie 00

    Bezpańskiemu psu zaraz z pomocą spieszą wszystkie możliwe służby,a mi po wylewie, z umiarkowanym stopniem niesprawności,gdzie jestem bezrobotnym bez prawa do zasiłku,bo nie opłacałem ZUS-u regularnie-NIKT NIE KWAPI SIĘ z pomocą bo może moja czteroosobowa rodzina klepie biedę? Takim zakałom społecznym jaka pomoc?Przecież zakłócić by mogło wiarygodność finansową POLSKI.Jak zachorował to NIECH ZDYCHA!!!Fundusz socjalny nie przewiduje takich przypadków. O ZGROZO !!!

    Odpowiedz
  • robokop(2012-01-15 20:32) Zgłoś naruszenie 00

    Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, pięknie brzmi tak po Polsku,ha,ha,ha

    Odpowiedz
  • mietek(2012-01-10 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    wyższy stopień to już za mało żądają jeszcze specyjalne schorzenia poczekam kiedy w końcu się udławią tym Kapitalizmem

    Odpowiedz
  • aga(2012-01-09 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    "Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej poinformowało PAP, że "nie otrzymuje zgłoszeń dotyczących dokonywania wymuszeń przez pracodawców na osobach niepełnosprawnych zmiany stopnia niepełnosprawności z lekkiego na umiarkowany". Śmieszne bo przecież żaden niepełnosprawny nie poleci na skargę do ministra że mu każą podwyższać stopień bo wiadomo, że starci pracę, ale ten opisany wyżej proceder ma miejsce jak najbardziej w każdym mieście i w każdej firmie zatrudniającej osoby niepełnosprawne.

    Odpowiedz
  • obserwator(2011-12-31 07:14) Zgłoś naruszenie 00

    To jest nasza Rzeczywistość.To jest walka o pracę i chleb.Czy my w tym naszym kraju tak dużo chcemy ???

    Odpowiedz
  • bat na robola(2011-12-26 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    Co za system,wilcze prawa i wilcza sprawiedliwość.To twoje dzieło śp.Solidarność.

    Odpowiedz
  • dziad-rencista(2011-12-24 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    A jak ma zyc rencista ? ktory choruje na parkinsona padaczke zespol swendona-wilkinsona majacy calkowity zakaz pracy i majacy tylko 630 zl netto renty / bo nie zdazyl wypracowac sobie lat / Wiec jaka tu jest sprawiedliwosc jedni rencisci moga pracowac i miec wyzsza rente a inni nie Wedlug mnie jesli sie jest rencista to nie powinien pracowac

    Odpowiedz