Przedsiębiorca nielegalnie zatrudniający cudzoziemców trafi do więzienia

autor: Paweł Jakubczak20.12.2011, 07:56; Aktualizacja: 20.12.2011, 15:41

Rząd przyjął projekt ustawy o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Przewiduje on wiele sankcji finansowych, administracyjnych i karnych dla firm, które zatrudnią cudzoziemca spoza Unii Europejskiej niemającego prawa pobytu w Polsce. Chodzi tu o osobę, która nie ma wizy, albo taką, której wiza straciła ważność, a mimo to nadal przebywa ona w Polsce. 

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • zatrudnianie na czarno weszło polskim przedsiebior(2014-12-21 11:57) Zgłoś naruszenie 00

  w krew,dzięki organizacji "Lewiatan".Nigdy nie zastąpi ustawą cwaniactwa i złodziejstwa dokonywanego na pracowniku,jeżeli czyni się to już na szczycie władzy,a ludziom ustawami robionymi na kolanie wciska się kit i rozsiewa propagandę dobroci państwa dla obywatela..!!!

  Odpowiedz
 • Ido(2012-01-10 12:36) Zgłoś naruszenie 00

  ...a kto ma zapracować na więzienia.Chcecie wsadzać.Tak jeszcze trochę,to poł Poski wsadzicie.

  Odpowiedz
 • Polka(2011-12-27 22:36) Zgłoś naruszenie 00

  Rząd zajął by się egzekwowaniem praw swoich obywateli którzy pracują w Polsce na czarno po kilkanaście lat emerytów rencistów lub pobierających zasiłki .PIP która jest powołana po to by to ukrucić sprzyja przedsiębiorcom informując ich o swojej wizycie nie tak powinno być u mnie w pracy połowa tzw pracowników w czasie ich wizyty na polecenie pracodawcy ukryła się po kiblach żeby po 2 godz wrócić i pracować dalej równocześni pozostając dłużej w pracy bo trzeba przecież stracony czas odrobić .Nie tak powinno egzekwować się prawo.

  Odpowiedz
 • młodziez z lat 80-tych(2011-12-20 19:57) Zgłoś naruszenie 00

  A może by tak karać i tych zatrudniających na czarno?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane