50-letnie wdowy nie dostaną już rent po mężach

20.12.2011, 07:30; Aktualizacja: 20.12.2011, 07:31

Po ostatnich reformach 50-letnie wdowy nie dostaną już rent po mężach. Będą musiały skończyć 60 lat - informuje "Gazeta Wyborcza".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (67)

  • Marek(2012-10-17 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    A to samo po zjedzeniu zrobi biedny czy bogaty niech je do syta

    Odpowiedz
  • ab(2011-12-21 21:48) Zgłoś naruszenie 00

    Senat, po rozpatrzeniu ustawy o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej, postanowił wprowadzić do jej tekstu jedną poprawkę.
    Senat stanął na stanowisku, iż należy wyłączyć z "zamrożenia" wynagrodzeń środki na utworzenie nowych etatów w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, związanych z realizacją zadań Rzecznika dotyczących funkcjonowania Krajowego Mechanizmu Prewencji (sprawdzania sposobu traktowania osób pozbawionych wolności) oraz dotyczących monitorowania realizacji zasady równego traktowania.

    Odpowiedz
  • A wdowy pochodzenia żydowskiego(2011-12-20 14:49) Zgłoś naruszenie 00

    dostaną?

    Odpowiedz
  • c(2011-12-20 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    do Ewy...poczytaj kobieto literaturę...Janosika powiesili...a po drugie nie najesz się tą drugą kromką, którą UKRADNIESZ takiemu co wypracował się przez lat 35-40 a nawet i dłużej i ma 1500-1700zł emerytury...a żołądki takie same już były ...w komunie..wtedy się też dzieliłam a władza miała wszystko...szukaj gdzie indziej kasy...np w przeroście urzędników czy sejmu ,senatu..w zmniejszeniu podatków dla najniższych rent...mnie już nie raz okradano i nie dam się raz kolejny...i nie widzę czubka własnego nosa to raczej Ty tak widzisz skoro chcesz ograbić niewiele bogatszych od siebie i popierasz rząd ,który jeszcze na tym zarobi...ech..i to EWA...a tak zaślepiona

    Odpowiedz
  • Kurt(2011-12-20 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    Do20-Przestań bruździć baranie jeden.

    Odpowiedz
  • Emeryt niemundurowy(2011-12-20 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    Do 10: Ewa z IP: 92.60.130.* (2011-12-20 10:27)
    Przykro mi, ale NIESTETY jesteś NAJLESZYM przykładem bomisia z jednakowymi żołądkami.
    Jeżeli byś przeczytała WSZYSTKO i przy tym MYŚLAŁA, to byś takich głupot o żołądkach nie pisała. Udowodnij, że ten WEDŁUG CIEBIE bogaty kradł i dlatego ma dużą emeryturę. Na co czekasz? Szoruj do najbliższej prokuratury! Sama sobie przeczysz, przecież gdyby kradł, to miałby NISKIE wynagrodzenie, a co za tym idzie NISKIE SKŁADKI EMERYTALNE i w końcu NISKA EMERYTURĘ. To jaki tam z niego byłby bogacz? A czy to wina owego "bogatego", że ten biedny jest biedny, bo odprowadzał niskie składki emerytalne? Taka emerytura jakie składki. I na takie pieprzenie głupot powiem tak - jednak MAM większy żołądek. KAŻDY JEST MĄDRY DLA SIEBIE, Ty też. Jak ktoś jest biedny Z WŁASNEGO WYBORU, to nie będę tu wyjaśniał co to jest własny wybór i jego konsekwencje, bo szkoda mi czasu. Poza tym nie ma ŻADNEJ pewności, że bomisie(należy) zrozumieją.
    Lepiej czepnij się tych z ministrstw, co to właśnie dostali nagrody w sumie 212.200.000 zł. Tam szukaj winnych i nie czepiaj się tych, którzy próbują Ci coś uświadomić. Pozdrawiam!

    Odpowiedz
  • do niemundurowego(2011-12-20 17:18) Zgłoś naruszenie 00

    do 24
    uważaj,żebyś się nie zakrztusił tym chlebem.Nie każdy mógł mieć wysokie pobory i odprowadzać wysokie składki,bo nie każdy był "BOLKIEM"i nie każdy w PRL miał punkty za pochodzenie, aby mógł dostać się na studia i podjąć dobrze płatną pracę.Nie bądź taki przemądrzały,nie słyszałeś o dziedziczeniu biedy,nie zawsze jest się biednym z głupoty,czasami dotyka nas ciężka choroba i proś Boga ,aby ciebie to nie spotkało,bo zabraknie ci tej twojej emerytury rzekomo nie mundurowej!!!

    Odpowiedz
  • młodzież(2011-12-20 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    Do 25.Popieram niemundurowego.Taka emerytura jakie składki,to nie ulega wątpliwości.A może jeszcze chciałbyś aby dostawali emerytury ci którzy nie pracowali zawodowo/bo według Ciebie też mają potrzeby/?Każdy pracuje na swoją emeryturę.

    Odpowiedz
  • Ryszard/1945 Olsztyn(2011-12-20 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    Przepracowałem prawie 50 lat na państwowych posadach, będąc na emer. dorabiałem legalnie t/z pracodawca odprowadzał podatki, w związku ze zmianami wypłat emer. od marca 2012, zwolniłem się idę do pracy takiej że nie będę utrzymywał różnej maści nierobów, stracę w ciągu roku ok.700 zł. niech złodziejski system działa dalej ale bez mojej pomocy.

    Odpowiedz
  • Bolus(2011-12-20 21:12) Zgłoś naruszenie 00

    Co teraz narzekacie, przecież wybraliście Po - Tuska na druga kadencję, więc teraz nam pokaże co potrafi. Tuskowi zależy na ciepłej posadzie w Unii, a nie na Polakach.

    Odpowiedz
  • waldemek(2011-12-20 22:52) Zgłoś naruszenie 00

    skurczysynie won z kraju zostaw polske

    Odpowiedz
  • basia(2011-12-21 06:49) Zgłoś naruszenie 00

    i czy nie powinno być autanazji ??, wszyscy po 50-tce do doła i rząd nie bedzie miał problemu .Bardzo to wszystko jest smutne .

    Odpowiedz
  • franek(2011-12-21 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    czy ten biedny przepracował tyle samo lat co ten inny majacy wyzsza emeryture.
    Przy waloryzacji kwotowej nie bedzie sie oplacalo dluzej pracowac bo zbiegiem czasu bedzie mial tyle samo emerytury co osoba pracujaca np 5 lat przed osągnieciem wieku emerytalnego a nie 30 lat i wiecej/ stary system
    emerytalny/

    Odpowiedz
  • as(2011-12-21 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    Z tymi emeryturami dla wdów to trochę niesprawiedliwe, bo wiele kobiet siedziało w domu nie dlatego ,że wychowywały dzieci , a dlatego że mążowi udało sie dobrze zarabiać , często po zajomości. Znam takich bardzo dużo .I Teraz kiedy kobieta pracowała
    i zrywała rano dzieci do żłobka i przedszkola , wyrobiła sobię nędzną emeryturę , bo czasami dzieci chorowały . I gdy takie małżeństwo przeszło na emeryturę , i zadarzyło się , ze któryś z małżonków zmarł, to dlaczego takiej np wdowie i nie wypłaca sie dwóch emertytur. Przecież oboje pracowali. Wszyscy się chyba ze mną zgodzą.

    Odpowiedz
  • młodzież(2011-12-21 16:40) Zgłoś naruszenie 00

    Ja się z Tobą nie zgodzę .Sprawiedliwy społecznie byłby dodatek procentowy z należnej emerytury zmarłego współmałżonka .

    Odpowiedz
  • wika(2011-12-21 16:51) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem, jak wielu bezsilna wobec prawa uchwalanego według potrzeb skarbu państwa.Składki obowiązkowe.Nie możesz człeku oświadczyć, że rezygnujesz z emerytury i renty.Emerytura wg najnowszych przepisów czyli nie wiesz co otrzymasz.To za trwanie w systemie państwowym. Wniosek; systemy emerytalne nie mają szans trwać.Będzie jak było. Starych na mróz.

    Odpowiedz
  • phi(2011-12-23 06:16) Zgłoś naruszenie 00

    do ab...to naprawdę "pięknie"..brawo Senat...wierzcie...słuchając mediów i czytając to WSZYSTKO ,chce mi się ER..ZET..ygać ...pewnie już mój żołądek buntuje się na tą"sprawiedliwość spoleczną" w wydaniu obecnego rządu..

    Odpowiedz
  • Bieda(2011-12-20 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    Boże ty to wszystko widzisz

    Odpowiedz
  • Ka(2011-12-27 22:17) Zgłoś naruszenie 00

    Tak się nam przyszłość maluje, że eutanazja wydaje się coraz bardziej humanitarna...

    Odpowiedz
  • zawiedziony wyborca(2011-12-27 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    Nasz Rząd nawet z wdowiego i sierocego potrafi uszczknąć coś dla siebie.Wstyd mi że żyje w kraju gdzie nie dba się o najbiedniejszych jak to jest na zachodzie. Tusk Rostowski chwalą się że jesteśmy zieloną wyspą tylko czyim kosztem najbiedniejszych których nie stać na kromkę chleba i dachu nad głową bo wszystko zżerają podwyżki.

    Odpowiedz